Mój Początek z rc trialem (początek Laika)

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
ODPOWIEDZ
Daxymillian
Teoretyk
Posty: 50
Rejestracja: 2017-04-20, 12:43
Imię: Damian
Lokalizacja: Wałbrzych

Mój Początek z rc trialem (początek Laika)

#1

Post autor: Daxymillian »

Podziele sie z wami swoją przygodą z RC Trialem (lepiej mnie poznacie) :)

Przygode zaczynalem razem ze Szwagrem oglądalismy mase filmików jak to CC-01 dzielnie walczy w terenie.
a mając juz zaplecze tj aparatury ladowarki baterie poniewaz ostro jezdzilismy w drifcie wybór padł na CC-01

CC-01 coż to była za miłość model zakupiony w sklepie ATA CC-01 Amarok
Był boski wszedzie wjeżdzał choć koła dawały wiele do życzenia wtedy nie robiło to nam żadnego problemu :)
i zaczeło sie!! pirwsze modyfikacje silniki 55t serwa 15kg modyfikacje zawieszenia zakup kół 96mm aby lepiej robiły nasze modele w terenie.

Wpadliśmy na całego drift poszedł w odstawke a my cieszylismy sie jak dzieci pokonując górki przeszkody wode błoto i piach.

Nadszedł czas na zakup modelu Bardziej Terenowego. Apetyt rośnie w miare jedzenia.

CR-01 tak CR chcieiśmy być wierni Marce hehe. Niestety Rozczarowanie na naszym terenie CR-01 nie radził sobie zupełnie.
Więc co robić dalsze nabieranie doświadczenia w modyfikacjach mosty + koła dociążone w sumie po 250gr na oś
i udało sie CR-01 stał sie pochłaniaczem skał błota stromych wzniesień, przestał przewracać sie na każdym kamyczku lecz
dalej to nie było to.

Zrażeni crem nie chcielismy wydawac znów kolejnych tysięcy na modele które nie beda odpowiadać naszym warunkom.

Zakupiliśmy Mverick Scout podjarani przyszłymi modyfikacjami oj co my nie mieliśmy w planach az wstyd sie przyznać
Życie szybko zweryfikowało nasze umiejetnści co do budowy modelu. Byliśmy zawiedzeni ale nie przegrani, koniec końców
udało nam sie zbudować modele które o niebo lepiej radziły sobie w terenie niż dwa poprzednie.

W miedzy czasie oczywiscie studiowałem lekture na Forum co zaowocowało zakupem Axiala SCX10 w pierwszej wersji.
Poprostu stwierdziłem "Im te axiale smigają jak szalone a my bawimy sie jakimiś szrotami" Szwagier stwierdził "zamawiamy"

TAK!!! to był strzał w 10 ja zakupiłem SCX 10 Power Wagon na cudownych oponach Ripsaw szwagier kupił Wraitha

Powiem nieskromnie Power Wagon jest jak szatan pokonuje nasze tereny jak Sarenka. Wraith niestety przez swoje opony i baterie z tyłu okazał
sie wyborem gorszym, ale nic straconego przecież można go przerobić :)

Nie zorientowaliśmy sie nawet jak bardzo RC Trial nas pochłonął mase pieniędzy, czasu i kilometrów po lasach.

Wspominając że apetyt rośnie w miarę jedzenia zakupiłem TRX 4 Defendera szwagier też oczywiście.

Po kilku miesiącach użytkowania moge stwierdzić że pomimo swoich wad TRX 4 jest naprawde dobrym modelem.
Uzbroiłem go w cięższe koła mocniejsze serwo i jeździ jak należy, wspaniale cieszy oko pokonując skały wode itp.
Liczyć trzeba się z wyższym środkiem ciężkośći co na przechyłach wymaga wyczucia modelu inaczej koziołkuje, jest
też wytrzymały ;)

W swoim Garażu posiadam również HPI Venture, uważam ze jest to doskonały model pod względem ceny do jakośći.
Moj HPI posiada Koła od TRX 4 Canyon Trail, i radzi na nich sobie doskonale. Polecam Gorąco na początek zabawy z Trialem



Pozdrawiam Całą BRAĆ Trialowców w Polsce i nie tylko

SplitKotek
Teoretyk
Posty: 1
Rejestracja: 2018-09-18, 11:18
Imię: Karol

Re: Mój Początek z rc trialem (początek Laika)

#2

Post autor: SplitKotek »

Fajny opis, chciałem wlasnie przeczytać cos o początkach

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Mój Początek z rc trialem (początek Laika)

#3

Post autor: Zbyszek »

SplitKotek pisze:Fajny opis, chciałem wlasnie przeczytać cos o początkach
Na początek to wypadało by się przywitać w odpowiednim dziale i uzupełnić profil o wiek i miejscowość :OK .

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Mój Początek z rc trialem (początek Laika)

#4

Post autor: zotornik »

Zbyszek pisze:
SplitKotek pisze:Fajny opis, chciałem wlasnie przeczytać cos o początkach
Na początek to wypadało by się przywitać w odpowiednim dziale i uzupełnić profil o wiek i miejscowość :OK .
Przecież panie Zbyszku, wszystko już jest na miejscu ;)

Ciekawy opis - pewnie wielu z nas pokonywało podobne drogi :OK
A opis może być dla niektórych przydatny - może dzięki tej lekturze, ich droga do "szczęścia" będzie krótsza - choć nie koniecznie na jej końcu musi być TRX-4, ważne żeby był to model markowy i zapleczem części ... ale że TRX-4 cieszy i bawi to fakt.

Z tym, że jak zawsze można polemizować z niektórymi stwierdzeniami - np. model na bazie CC-01 co prawda nigdy nie będzie miał dzielności terenowej godnej Axiala, Vatery, MST, czy TRX-4, ale na tej bazie też może powstać ciekawy i ładny model. Tu trzeba szukać swojej drogi co do gustu, co do mobilności i wyglądu - dlatego na forum funkcjonują "Klasy", by kierunkować i grupować owe zainteresowania i preferencje. Bo z pewnością inaczej wygląda trial na kołach 86 mm, a zupełnie inaczej na 130-tkach :)

:OK

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Mój Początek z rc trialem (początek Laika)

#5

Post autor: Zbyszek »

zotornik pisze:
Zbyszek pisze:
SplitKotek pisze:Fajny opis, chciałem wlasnie przeczytać cos o początkach
Na początek to wypadało by się przywitać w odpowiednim dziale i uzupełnić profil o wiek i miejscowość :OK .
Przecież panie Zbyszku, wszystko już jest na miejscu

Ależ panie Wojtku ja to pisałem do kolegi SplitKotek , a nie do Daxymiliana :OK .

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Mój Początek z rc trialem (początek Laika)

#6

Post autor: zotornik »

Zbyszek pisze:Ależ panie Wojtku ja to pisałem do kolegi SplitKotek , a nie do Daxymiliana .
A bo, małymi literami piszesz :q

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”