Od czego zacząć ???

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6923
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Od czego zacząć ???

#166

Post autor: jaruso »

Danielasty pisze:Wpl to nie była dla mnie kasa wyrzucona w błoto, widać że na forum próżno szukać porady w kwestii wyboru a b lub c
Hmm. Wnioskujesz to wszystko po 2 postach "nie po Twojej myśli", napisanych w ciągu 12 godzin od Twojego zapytania?
Gratuluję podejścia.
Danielasty pisze: było miło żegnam to forum, same imbecyle tu siedzą chyba
To nawet ciężko skomentować. Obrażasz wszystkich ludzi na forum na podstawie nieprzychylnej opinii 2 osób? Opinii do której mieli prawo, bo to jest FORUM i tu się wymienia opinie????
Za słownictwo z rynsztoka lecą upomnienia.

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2732
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Od czego zacząć ???

#167

Post autor: ges »

Spokooooojnie.
Jaśnie panicz wróci na forum za jakiś czas, ale pod innym nickiem. I będzie udawał że to nie on :D
Gdzie takich ludzi sieją ja się pytam?

Signum654
Teoretyk
Posty: 268
Rejestracja: 2020-09-04, 06:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Koszalin

Re: Od czego zacząć ???

#168

Post autor: Signum654 »

Panowie, już chwilę na forum jestem i cały czas staram się czytać i edukować. Po zakupie, jak się okazało forumowej Toyoty nabrałem chęci na zbudowanie czegoś swojego, a mianowicie ciężarówki 6x6. I tu moje pytanie i prośba jednocześnie, skąd czerpiecie inspiracje, pomysły i części do swoich maszyn. Widzę że większość dorabiana jest samodzielnie i na drukach 3d. Pomóżcie wystartować, pozdrawiam, Paweł

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Od czego zacząć ???

#169

Post autor: zotornik »

Signum654 pisze:
2020-11-09, 10:29
Panowie, już chwilę na forum jestem i cały czas staram się czytać i edukować. Po zakupie, jak się okazało forumowej Toyoty nabrałem chęci na zbudowanie czegoś swojego, a mianowicie ciężarówki 6x6. I tu moje pytanie i prośba jednocześnie, skąd czerpiecie inspiracje, pomysły i części do swoich maszyn. Widzę że większość dorabiana jest samodzielnie i na drukach 3d. Pomóżcie wystartować, pozdrawiam, Paweł
Nie jestem rc-truckerem, ale ogólna zasada jest podobna.
Czyli o inspiracje i pomysły, to akurat w miarę najprościej, bo wynikają one z zainteresowania motoryzacją - coś mi się podoba, coś widziałem, to chcę zbudować. Potem jest internet "ogólny", ale ważniejszym źródłem są fora traktujące o RC i nie piszę tu tylko o naszym forum rc-trial.pl, ale również o innych ciekawych zagranicznych źródłach.
"Najprościej" ma się rozumieć, jest oprzeć się na naszych forumowych garażach i pomocy forumian. Tylko, że ciężarówka, to nie jest prosty projekt! Tu prawie wszystko jest do wykonania samemu i do tego z racji różnorodności projektów, nie ma raczej mowy o pełnej powtarzalności części. Samo rozwiązanie, idea tak, ale większość trzeba samemu na wzór i podobieństwo innych modeli kroić, mierzyć, ciąć, składać i powtarzać proces raz za razem, aż .... okaże się, że jednak nam i tym razem nie wyszło.
Nie, żeby cię zniechęcać do samodzielnej pracy i pomysłu, ale bez podstawowego warsztatu, smykałki do majsterkowania i ogromu cierpliwości (bo taka budowa to z rok lekko zajmie), to czasem warto przemyśleć swoje plany, by się nie wpakować w koszta lub zniechęcić.
Ważny jest wybór samochodu, który będziemy chcieli odwzorować, by nie okazało się, że z jakiś przyczyn jest "pozaklasowy". Tu nie ma gotowych karoserii (szoferek) - ją trzeba wykonać samemu, to zresztą dotyczy i reszty zabudowy, ale ona jest najtrudniejsza. Przy tym wszystkim, w miarę najprościej jest z podwoziem choć i tu rządzą pewne rozwiązania techniczne (mam na myśli głównie zawieszenie i skręt), które również wymagają indywidualnego rozwiązania, ale w tym zakresie jest się na czym wzorować właśnie oglądając i czytając konkretne garaże.
Nie mogę nie wspomnieć o kosztach takiego modelu. Tu po prostu wszystkiego jest kilka razy więcej.

Zacznij od "wyboru pomysłu na ....", przedstaw go na forum, a koledzy albo cię pochwalą, albo wytłumaczą dlaczego to zły kierunek.
Oczywiście zawsze można zbudować model "nieregulaminowy", dla samej frajdy budowania - ale czy to dobry pomysł na początek?

Signum654
Teoretyk
Posty: 268
Rejestracja: 2020-09-04, 06:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Koszalin

Re: Od czego zacząć ???

#170

Post autor: Signum654 »

Plan jest generalnie taki żeby właśnie zbudować coś do typowego trialu dla zabawy po lesie, model raczej nie będzie brał udziału w zawodach. Ma się wspinać po terenie i przeprawiać przez wodę. Takie mam chęci. Wiem że to nie jest projekt na weekend i nie zrobię go szybko ale chciałbym spróbować, dostęp do narzędzi jest, gdybym miał rysunki to i z leserem nie będzie problemu. Decyzja jaki model będę chciał odwzorować będzie bardziej oparta o szerokości mostów (plan chińskie scx10.2) i tu mam dylemat czy to dobry kierunek

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Od czego zacząć ???

#171

Post autor: welna79 »

Signum654 pisze:
2020-11-10, 13:08
Plan jest generalnie taki żeby właśnie zbudować coś do typowego trialu dla zabawy po lesie, model raczej nie będzie brał udziału w zawodach. Ma się wspinać po terenie i przeprawiać przez wodę. Takie mam chęci.
Wszyscy na początku tak mówią
:o

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”