Od czego zacząć ???

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krizi
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 3182
Rejestracja: 2009-01-23, 19:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Złotniki Kujawskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

#106

Post autor: Krizi »

Zdaje misie :> czy się ferie zaczynają :wall

Awatar użytkownika
Pawloosw
Teoretyk
Posty: 365
Rejestracja: 2013-01-07, 22:55
Imię: Paweł
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Podziękował : 1 razy

#107

Post autor: Pawloosw »

Zdaje ci się. Jestem 2 lata po studiach, więc z feriami niewiele już mam do czynienia. Skąd ta sugestia?

Awatar użytkownika
Krizi
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 3182
Rejestracja: 2009-01-23, 19:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Złotniki Kujawskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

#108

Post autor: Krizi »

Pawloosw pisze:Jestem 2 lata po studiach, Skąd ta sugestia?

A no stąd, że prostych pytań zadajesz więcej niż mój siedmioletni syn :D a z tego co sądzić po pytaniach można to chyba on przeczytał więcej ważnych wątków tematycznych niż li Ty :ok

Miłej lektury :OK

Awatar użytkownika
Bemarcin
Teoretyk
Posty: 1187
Rejestracja: 2010-10-05, 13:16
Imię: Marcin
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#109

Post autor: Bemarcin »

Pawloosw pisze:Zdaje ci się. Jestem 2 lata po studiach, więc z feriami niewiele już mam do czynienia. Skąd ta sugestia?
Pawle, uzupełnij wiek w profilu. Skoro jesteś już 2 lata po studiach to jesteś mądrym chłopczykiem i zapewne wiesz, że teraz przez 2 lata musisz czytać forum i dopiero potem zadawać pytania ;)

Przemo
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 7514
Rejestracja: 2008-09-28, 20:45
Imię: Przemo
Lokalizacja: Słubice / Lubuskie
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

#110

Post autor: Przemo »

Pawloosw pisze:Witam,
Może mi ktoś doradzić bądź odesłać do odpowiedniego tematu. Mianowicie chciałbym się dowiedzieć na bazie jakich mostów, przekładni wykonać model tatry 8x8, lub na początek jakiegoś starka, unimoga 4x4? Byłbym wdzięczny za odnośniki do sklepów gdzie można nabyć w "rozsądnych" pieniądzach 4 takie mosty (2 skrętne) i chyba skłaniałbym się ku przelotowym, ale może to nie najlepsze rozwiązanie? Dodam, że przygodę z RC dopiero zaczynam, ale zapału mi nie brakuje, sprzęt też jakiś jest (dremel, szlifierki, wiertarka stołowa, plazma itp) więc chętnie zacznę przygodę w temacie. Nie wiem czy dobry tor sobie obrałem, ale myślę, że najlepiej zacząć od zakupu mostów i podzespołów, i dopiero w oparciu o te podzespoły zaprojektować ramę i ogólną konstrukcję modelu. Oglądałem na czeskim forum poradnik jak zrobić cały model od podstaw , ale i tak należy kupić zębatki do napędu nie wiadomo gdzie i parę innych gratów, a i z samym zawieszeniem jest masa roboty - dlatego skłaniałbym się do zakupu gotowych mostów. Czy warto się bawić w używki. No i najważniejsza kwestia. Jaka jest żywotność takich mostów np. axial'a? Gdzie najlepiej robić zakupy, bo zauważyłem masę odnośników w postach do stron zagranicznych. Nie trafiają się Wam czasami oszuści?

A i jeszcze jedno ważne dla mnie pytanie. Jaki jest średni koszt części wymaganych do zbudowania takiego modelu tatry (4 mosty, przekładnia z silnikiem, wały, aparatura, serwo) ?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
zapraszam do lektury forum znajdziesz tam dużo odpowiedzi na swoje pytania np. takich że Tatra nie jest na mostach ... :W

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#111

Post autor: zotornik »

Kolego Pawle (uzupełnij profil o wiek) - tor, który wybrałeś jest bardzo zły i prowadzi Cię na bocznicę :/
Pierwsza stacja, to czytanie, czytanie i jeszcze raz czytanie forum i dopiero druga, ale ona jest bardzo daleko po pierwszej to ewentualne pytania - tylko nie mów, ze nie masz czasu na czytanie ;)

Do stacji pierwszej zaliczają się przede wszystkim tematy podwieszone w poszczególnych działach - to małe encyklopedie wiedzy z poszczególnych dziedzin. Nie wspomnę już o tym, iż na sporą część Twoich pytań masz odpowiedź w poście wyżej :>

Przed stacją drugą (na której wolno pytać o drogę) jest jeszcze kilka przystanków w postaci tak zwanych garaży w których Koledzy dokładnie opisują i pokazują jak budowali model - wystarczy tam zajrzeć i już kolejna potężna porcja wiedzy.

Chyba jak przystało na informację kolejową, sądzę że dostałeś wystarczające wskazówki do dalszej podróży.

Awatar użytkownika
andrzej w
Początkujacy / AT!
Początkujacy / AT!
Posty: 976
Rejestracja: 2011-12-06, 23:00
Imię: andrzej
Lokalizacja: czechy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#112

Post autor: andrzej w »

Dobrze pismem powiedziane :OK

Awatar użytkownika
Bemarcin
Teoretyk
Posty: 1187
Rejestracja: 2010-10-05, 13:16
Imię: Marcin
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#113

Post autor: Bemarcin »

Uuuu, ale poszło...

Awatar użytkownika
Krizi
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 3182
Rejestracja: 2009-01-23, 19:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Złotniki Kujawskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

#114

Post autor: Krizi »

Bemarcin pisze:Uuuu, ale poszło...


:LOL

no nie chciałem nowego kolegi aż tak przestraszyć :ok

Awatar użytkownika
Pawloosw
Teoretyk
Posty: 365
Rejestracja: 2013-01-07, 22:55
Imię: Paweł
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Podziękował : 1 razy

#115

Post autor: Pawloosw »

Widzę, że wprowadziłem nie małe zamieszanie moim postem. Nie zamierzam Wam więcej zaśmiecać forum moimi postami.
Miłego wieczorku.

Przemo
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 7514
Rejestracja: 2008-09-28, 20:45
Imię: Przemo
Lokalizacja: Słubice / Lubuskie
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

#116

Post autor: Przemo »

to nie zamieszanie ;) tylko odpowiedź na pytania i porady ;) nie ma co się zniechęcać, modelarstwo wymaga wytrwałości ...

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#117

Post autor: Sławek »

Nie ma to jak strzelić jeszcze focha :hehe

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#118

Post autor: zotornik »

Przemo pisze:to nie zamieszanie ;) tylko odpowiedź na pytania i porady ;) nie ma co się zniechęcać, modelarstwo wymaga wytrwałości ...
Jak teraz "sam się przeczytałem", to o dziwo widzę iż to nawet ma sens i pomocnym być może.

LuQ
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 775
Rejestracja: 2012-06-01, 10:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#119

Post autor: LuQ »

Poprostu pewnej części forumowiczów znudziło się odpowiadanie na takie pytania jakie zadałeś. Być może wydaje Ci się że są na miejscu i są sensowne.. No bo właśnie w tym celu jest to forum. Ale wyobraź siebie np na jakimś stanowisku gdzie codzień robisz to samo (wchodzisz na forum, wymieniasz poglądy, trochę już wiesz i nie zadajesz prostych pytań), a następnie przychodzi do Ciebie pewien jegomość i pyta o pewną rzecz. OK. odpowiedziałeś, i pewnie już go nie zobaczysz, nie przeczytasz. Pomnóż to teraz razy kilka w miesiącu, razy lata. Wychodzi całkiem niezła sumka ludzi którzy ciągle pytają o to samo. Nie znudziło by Ci się?

Teraz cobym nie był gołosłowny.

Na forum głównym masz dział garaże truck. Tam od podstaw każdy opisywał problemy, jak i podzespoły. Z tego co pamiętam jest nawet kilka tatr.

Jest też dział zawieszenia czy coś tam. Tam też są opisy, co jak i do czego..
Z pamięci napiszę ci że para mostów używek widziałem od 150 do 250.. są i tansze i drozsze. Kwestia wyboru. Masz maszynerie to sobie poradzisz przy przerobkach.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Teoretyk
Posty: 365
Rejestracja: 2013-01-07, 22:55
Imię: Paweł
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Podziękował : 1 razy

#120

Post autor: Pawloosw »

Zastosuje się do Waszych rad.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”