Najlepsze czesci

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#16

Post autor: Sławek »

Mnie tam żaden Hitec nigdy nie myszkował :p

Jak się ma "normalną" i dobrą apkę to nie ma problemów :>>

Pozdr

Bandzior

#17

Post autor: Bandzior »

temat dobry ale nie wydaje mnie sie zeby byl zrealizowany dobrze ... dlaczego?

a dlatego ze jest ogromny wybor czesci poszczegolnych i niestety cieżko wybrac "tebesciaki" ...

tak ja wybor mydła.. sposrod 5 mydelek nie ma problemu w wyborze ... postaraj sie natomiast wybrac najlepsze mydło sposrod 200 mydelek ...

do tego dochodzi roznorodnosc i "posiadanie" w wiekszoci kazdy chwali swoje ;) i twierdzi, ze najlepsze nie posiadajac drugiego ...

nie polecam bo nie miałem wszytskiego i nie mam porownania.



zycze powodzenia :OK i trzymam kciuki ... ;)

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
redin
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 3795
Rejestracja: 2007-02-01, 15:57
Imię: Kamil
Lokalizacja: Czeladź
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#18

Post autor: redin »

Bandzior pisze:temat dobry ale nie wydaje mnie sie zeby byl zrealizowany dobrze ... dlaczego?

a dlatego ze jest ogromny wybor czesci poszczegolnych i niestety cieżko wybrac "tebesciaki" ...

tak ja wybor mydła.. sposrod 5 mydelek nie ma problemu w wyborze ... postaraj sie natomiast wybrac najlepsze mydło sposrod 200 mydelek ...

do tego dochodzi roznorodnosc i "posiadanie" w wiekszoci kazdy chwali swoje ;) i twierdzi, ze najlepsze nie posiadajac drugiego ...

nie polecam bo nie miałem wszytskiego i nie mam porownania.



zycze powodzenia :OK i trzymam kciuki ... ;)

pozdrawiam.

no tak :P
ale też większość widzi u innych jak poszczególne częsci działają ;)

widziałem ukręcone półośki w mostach tlt i fordowskich a w AX jeszcze nie :p dlatego polecam AX :) teraz mam 4 modele na półce kazde z innymi mostami(2 richata) więc co nie co do porównania jest przekladnie tak samo traxxa r2 ax10 i robbe - najlepiej, najciszej pracuje ax10 yokesy ax10, traxxa plastiki i forda przerobione - forda po przerobieniu na wały traxa są nie do zajechania, a ax10 bez przerabiania :) beadlocki z rcmartu, beadlocki z cr-01 np. nie są tak dobre jak te z AX ponieważ opona w aX niema prawa sie ślizgać, a w felgach z cr widziałem kilka razy ślizgającą sie opone, tak samo w moich z rcmartu , trza je bedzie lekko podkleić


tyle odemnie

tarsus
Naczelny Emigrant / AT !
Naczelny Emigrant / AT !
Posty: 452
Rejestracja: 2009-02-09, 16:45
Imię:
Lokalizacja: UK
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#19

Post autor: tarsus »

Bo beadlocki z CR to na make jakies wkrecane sa - kompletna porazka, nie da sie porzadnie dokrecic, srubki z modeliny.. eee
A ze kazdy chwali swoje to prawda. A ze sa czesci poprostu debesciarkie to tez prawda :D

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#20

Post autor: Sławek »

tarsus pisze:Bo beadlocki z CR to na make jakies wkrecane sa - kompletna porazka, nie da sie porzadnie dokrecic, srubki z modeliny.. eee
A ze kazdy chwali swoje to prawda. A ze sa czesci poprostu debesciarkie to tez prawda :D
Mam 6 szt. i nie uważam, że się coś ślizga itp. :)
Żadnego kleju nie używam bynajmniej i opony trzymają się bez zarzutu. Śrubki owszem, kiepskie ale można je sobie wymienić.

Redin, co do mostów Axiala to pamiętam Mario Trophy w tamtym roku i ukręcony atak w Twoim moście axiala :)

Mam 7 mostów TLT obecnie z czego używanych 5 z czego 2 od tamtego sezonu i nic nigdy się nie urwało pomimo stosowania bezszczotki :)

Proponuję aby każdy pisał z własnych doświadczeń z danym podzespołem a nie to to słyszał od innych :p

I nie udowadniajmy sobie wyższości świąt [...] bo to do niczego nie doprowadzi :D

Pozdr

Awatar użytkownika
igor1300
Naciągacz ! UWAGA !
Naciągacz ! UWAGA !
Posty: 2192
Rejestracja: 2007-07-11, 20:13
Imię: Igor
Lokalizacja: Gd
Otrzymał podziękowań: 13 razy

#21

Post autor: igor1300 »

z całego serca mogę polecić całego ax-10 !KIT!, jedynie mocowanie 3linka wypada wymienić na alu albo mieć w zapasie (ale tylko jak się mega katuje model na bezszczocie)

do listy dodam nieśmiertelne serwo hs-5985mg i jak na swoje parametry tanią apkę - futaba 3pm (2.4GHz)

Dziwne, że jeszcze nie została wymieniona wyciągarka 3racing, sam jeszcze nie polecę bo dopiero leci paczka.

Awatar użytkownika
barman_pl
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 5077
Rejestracja: 2008-07-17, 22:32
Imię: Halinka
Lokalizacja: blisko Łodzi ;)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#22

Post autor: barman_pl »

W sumie tą wyciągarkę mogę polecić :)... W Mirowie przeżyła wiele ale nie podczas zawodów tylko w niedzielę, jak kręciliśmy filmik w piachu :D... Wyciągarka stawała w miejscu ale się nie spaliła i zęby też są całe. Wadę ma taką, że jednak jest trochę za słaba...

ps. Adrian, wyszło coś z tego filmiku ? :> Teraz mi się o nim przypomniało...

Pozdr.

Awatar użytkownika
redin
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 3795
Rejestracja: 2007-02-01, 15:57
Imię: Kamil
Lokalizacja: Czeladź
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#23

Post autor: redin »

unix pisze: Redin, co do mostów Axiala to pamiętam Mario Trophy w tamtym roku i ukręcony atak w Twoim moście axiala :)

Proponuję aby każdy pisał z własnych doświadczeń z danym podzespołem a nie to to słyszał od innych :p

I nie udowadniajmy sobie wyższości świąt [...] bo to do niczego nie doprowadzi :D
pisze z własnych doświadczen i obserwacji i nigdy nie ukręciłem ataku w moście AX (nic nie ukreciłem w AX prócz plastikowych wałów ;)

a mosty dostawały podobnego obciążenia co po waszych bezszczotach dzieki 20 zwojowemu birdmanowi i odpowiedniemu przełożeniu który stawiał model dęba przy obciążonych 260 gr kołach


felgi AX już po skręceniu 2 śrubek na kontre dają taki ścisk ze opona w zyciu sie nie przekręci

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#24

Post autor: Sławek »

No i to jest właściwa wypowiedź :OK (miałem na myśli felgi od CR-ki pisząc o własnych doświadczeniach) :D

A mostów TLT też chyba nikt nie urwał - poza ośką Zotornika, po ponad 2 latach użytkowania :)

Pozdr

Bandzior

#25

Post autor: Bandzior »

igor1300 pisze: Dziwne, że jeszcze nie została wymieniona wyciągarka 3racing, sam jeszcze nie polecę bo dopiero leci paczka.

Moze dlatego, ze niemca wyciagarka jest lepsza ...? :>

tak to w gronie takich czesci znajdzie sie serwo tower pro 24kg bo np Mackowi nie nawalilo ... ;) za 36 zł.

to właśnie miałem na myśli ... ciezki temat ale bede sledził uwaznie ... ;)

Awatar użytkownika
barman_pl
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 5077
Rejestracja: 2008-07-17, 22:32
Imię: Halinka
Lokalizacja: blisko Łodzi ;)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#26

Post autor: barman_pl »

Żeby nie być gołosłownym ;)... Właśnie rozkręciłem przekładnię axialową i po 9 miesiącach terenu, błota wody i innych pierdół wygląda jak nowa :). Poniżej foto.

Obrazek

I rozebrałem most przedni :D... W środku kupa piachu :D... Piach dostał się poprzez dziury przygotowane do montażu resorów. Dziury właśnie zaślepiłem ;)
Dodam, że ośki, kielichy, zębatki i łożyska - wszystko działa jak należy. Zębatki po wyczyszczeniu jak nowe. Brak śladów jakiegokolwiek zużycia lub starcia ;)...
A piach - cudów na świecie nie ma - musiał wlecieć ;)... 2 Foty rozebranego mostu:

Obrazek Obrazek

Pozdr.

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#27

Post autor: wyspiarz »

hehe nie no most to syf kiła i mogiła :D :D bierz sie za czyszczecnie i smarowanie :) i wymianę łożysk bo gniją ciutek :], to kolejna rzecz jaka przemawia do mnie za alu mostami do CRKI łatwe dojscie do zębatki mostu i kontrola, czyszczenie smarowanie i łatwie uszczelnienie bo jest to monolit z odkręcaną obudową zebatki :)


ja od siebie za bdb części mogę dopisać tuningowe ośki do CRki by Tamiya jeżdze na bezszczocie trochę pojeździłem i zero luzów :) nic sie nie wyrabia nie psuje itp.

http://www.rcmart.com/catalog/rc-cr01-t ... 27827.html

pzdr. Łukasz

Awatar użytkownika
redin
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 3795
Rejestracja: 2007-02-01, 15:57
Imię: Kamil
Lokalizacja: Czeladź
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#28

Post autor: redin »

o cholera :| barman przegiołes ;P jak tak mozna, to moje mosty juz byly ladniejsze, a to co moj AXial przeżył w błocie to jeszcze zaden model nie widział :P

Awatar użytkownika
africa
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2032
Rejestracja: 2009-01-09, 21:43
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Pniewy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#29

Post autor: africa »

Barman żeby się nie okazało że po wyczyszczeniu dostanie luzów na wieńcu :O

Awatar użytkownika
barman_pl
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 5077
Rejestracja: 2008-07-17, 22:32
Imię: Halinka
Lokalizacja: blisko Łodzi ;)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#30

Post autor: barman_pl »

redin pisze:o cholera :| barman przegiołes ;P jak tak mozna, to moje mosty juz byly ladniejsze, a to co moj AXial przeżył w błocie to jeszcze zaden model nie widział :P
No co... zapomniałem zaślepić 4 dziurek := :D

Pozdr.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”