F 350/Tundra VS CR-01

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?

Co byście wybrali

Czas głosowania minął 2009-08-13, 09:42

F 350/Tundra
11
61%
Wrangler na CR-01
7
39%
 
Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#31

Post autor: Sławek »

To że nie ma ograniczeń szerokosci nie oznacza, że rozstaw kół może być dowolnie szeroki. Determinowany on jest modelem i jego wymiarami w rzeczywistości bo to klasa scaled. Dlatego byłem zwolennikiem zawarcia zapisu w regulaminie scaled, że wszystkie modele powiiny być w jednej skali czyli 1:10 tak jak jest w truckach. Wtedy taki zapis nie pozwoliłby na zamocowanie większej budy tylko po to, aby zakryć jakieś szeroczerne mosty :p

Pozdr
Ostatnio zmieniony 2009-08-12, 15:32 przez Sławek, łącznie zmieniany 1 raz.

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#32

Post autor: wyspiarz »

Może źle napisalem 2cm to miniumim :) a na trawersach bramki byly sporo większe że zarówno moj się mieścil na styk jak i te pare cm weższe modele również :)

Edit: unix akurat buda w crce jest 1:10 i ona z felami 1.9 nawet bez - offsetu zakryje regulaminowo 30% opony :)

pzdr. Łukasz

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#33

Post autor: Sławek »

wyspiarz pisze:Może źle napisalem 2cm to miniumim :) a na trawersach bramki byly sporo większe że zarówno moj się mieścil na styk jak i te pare cm weższe modele również :)

Edit: unix akurat buda w crce jest 1:10 i ona z felami 1.9 nawet bez - offsetu zakryje regulaminowo 30% opony :)

pzdr. Łukasz
No tak, tylko czy rozstaw kół też jest 1:10 ? :)

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#34

Post autor: wyspiarz »

on ma dość spory zakres regulacji myśle ze od 26cm w zwyż da radę go zrobić :) w sumie da rade go wpasować w nadkola.

pozatym cięzko mi uwierzyć że kazdy model w scaled ma idealny rozstaw koł jak w 1:1 :)

pzdr. Łukasz

Awatar użytkownika
Tomek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2380
Rejestracja: 2006-11-10, 10:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#35

Post autor: Tomek »

Wyspiarz - nie nie da się na mostach od CR'ki zrobić scaled'a! Dla tego że wymiary mają być zgodne z modelem 1:1. A nie znam samochodów które mają wiecej niż 250 cm szerokości. No oczywiscie do Hammera jak znalazł, tylko on jest na wachaczach.

palmer
Początkujący
Początkujący
Posty: 720
Rejestracja: 2008-09-17, 10:58
Imię:
Lokalizacja: holandia/Jaworzno

#36

Post autor: palmer »

Lol..super dyskusja:)..dzieki chlopaki za opinie..a tak z innej beczki..ile nalezy dolozyc do Tundry a ile do CR co by juz pojezdzic tak konkretnie(od razu mowie..model dla wlasnej przyjemnosci..zawody to rzecz jak dla mnie drugorzędna) :W

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#37

Post autor: Sławek »

Sinner pisze:Wyspiarz - nie nie da się na mostach od CR'ki zrobić scaled'a! Dla tego że wymiary mają być zgodne z modelem 1:1. A nie znam samochodów które mają wiecej niż 250 cm szerokości. No oczywiscie do Hammera jak znalazł, tylko on jest na wachaczach.
Humvee ma 220 mm szerokości w oryginale :) Więc też sie nie nadają :p

Pozdr

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#38

Post autor: wyspiarz »

hehe jak czytałem wymiary w temacie Rava to wiele modeli bylo szersze niz hammer :D i jeżdzą w scaled :).

Palmer wiesz ja myslę ze nie wiem ile byś musiał władować w tundre żeby jeździła tak jak CRKa w standardzie. Idąc dalej w CRce zmieniając kola i nastawy zawieszenia, sprężyny, można ją dosc latwo i szybko tak przerobić żeby naprawdę jeździła kozacko w terenie. Koszt w sumie niewielki tych zabiegów opony 220zl sprezny okolo 10$ i to wsio :). można waly zmienic na mocniejsze ( 15$ ). i to w sumie tyle.


pzdr. Łukasz

palmer
Początkujący
Początkujący
Posty: 720
Rejestracja: 2008-09-17, 10:58
Imię:
Lokalizacja: holandia/Jaworzno

#39

Post autor: palmer »

wyspiarz pisze:hehe jak czytałem wymiary w temacie Rava to wiele modeli bylo szersze niz hammer :D i jeżdzą w scaled :).

Palmer wiesz ja myslę ze nie wiem ile byś musiał władować w tundre żeby jeździła tak jak CRKa w standardzie. Idąc dalej w CRce zmieniając kola i nastawy zawieszenia, sprężyny, można ją dosc latwo i szybko tak przerobić żeby naprawdę jeździła kozacko w terenie. Koszt w sumie niewielki tych zabiegów opony 220zl sprezny okolo 10$ i to wsio :). można waly zmienic na mocniejsze ( 15$ ). i to w sumie tyle.


pzdr. Łukasz
O taka odpowiedz mi chodzilo :OK wielkie dzieki :D
Mysle ze jednak wybiore Wrangiego

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#40

Post autor: wyspiarz »

http://rc-trial.ayz.pl/phpBB/viewtopic.php?t=3115

przejrzyj temat zobacz co mozna zrobic z tym modelem, ( chodzi mi o nastawy zawiechy itp ).


pzdr. Łukasz

Eras
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4878
Rejestracja: 2006-06-29, 14:06
Imię: ET
Lokalizacja: Warszawa / Lancaster
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#41

Post autor: Eras »

Tundra nie ma jeździć jak ceerka bo ceerka była projektowana jako prawie crawler ;)
a żeby wystartować tundrą na zawodach wystarczy zmienić przekładnie i opony.....

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#42

Post autor: wyspiarz »

a żeby crką wystarczy tylko ograniczyć RTI :) i z tym crawlerem to przesadzacie i to zdrowo :)


pzdr. Łukasz

Awatar użytkownika
Tomek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2380
Rejestracja: 2006-11-10, 10:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#43

Post autor: Tomek »

Kurna Wyspiarz, nudny jesteś! Przestań sobie wmawiać że CR'ka nadaje się na scaleda :Y
Jak Eryk pisze bliżej jej do crawlera (czy rock climbera) niż do scaleda.
To jest scaled:
http://img198.imageshack.us/i/zwezone1.jpg/
http://img9.imageshack.us/my.php?image=dsc7580.jpg

TO nie jest scaled i nigdy nie będzie bo buda jest za wąska a mosty za szerokie (chyba że je zwęzisz):
http://picasaweb.google.com/zotornik67/ ... 5926675458
http://picasaweb.google.com/zotornik67/ ... 4580389698

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#44

Post autor: Sławek »

Ja to bym chciał zobaczyć CR-kę na 1.9, z RTI które wynosi 500 :p

Na oryginalnym zawieszeniu ze względu na jego konstrukcję jest to awykonalne, no chyba, że zamiast amorków dasz sztywne linki :)

Nie jesteś w stanie wstawić takiego stabilizatora skrętnego aby był na tyle sztywny, by ograniczyć aż tak RTI :) Nie mówiąc o tym, że jeszcze kołysząca się buda dodatkowo to RTI zwiększa :)

Ale liczę na Ciebie i mam nadzieję zobaczyć Twój model w klasie scaled :OK

Pozdr

Awatar użytkownika
Rio
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 1259
Rejestracja: 2008-02-11, 21:43
Imię: Maciek
Lokalizacja: Częstochowa

#45

Post autor: Rio »

unix pisze:Ja to bym chciał zobaczyć CR-kę na 1.9, z RTI które wynosi 500 :p

Na oryginalnym zawieszeniu ze względu na jego konstrukcję jest to awykonalne, no chyba, że zamiast amorków dasz sztywne linki :)

Nie jesteś w stanie wstawić takiego stabilizatora skrętnego aby był na tyle sztywny, by ograniczyć aż tak RTI :) Nie mówiąc o tym, że jeszcze kołysząca się buda dodatkowo to RTI zwiększa :)

Ale liczę na Ciebie i mam nadzieję zobaczyć Twój model w klasie scaled :OK

Pozdr
Nie ma problemu, dziś wieczorem wkleję specjalnie dla Ciebie fotkę na takim zestawie. RTI ok 530... wiec kosmetyka, jeszcze do redukcji na linkach. Zawias oryginał ze zmienionymi stabilizatorami home made.
Nie mówie że ma być to ma być scaled bo do tego nie dąże, ale darujmy sobie stwierdzenie że zrobienie go z cr-ki jest niemożliwe, czy to ma sens? pewnie nie.
Ale to czy to się któremuś z kolegów podoba czy nie to niestety/stety żaden argument.

Swoją drogą porównanie w tej ankiecie jest abstrakcyjne.

Pozdr

rio
Ostatnio zmieniony 2009-08-12, 20:06 przez Rio, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”