Ciężkie początki, kupa niejasności i multum wątpliwości

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mauy-miu
Teoretyk
Posty: 164
Rejestracja: 2012-04-26, 19:16
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

Ciężkie początki, kupa niejasności i multum wątpliwości

#1

Post autor: mauy-miu »

Hej :)
Z góry mówię, że czytałem forum, niecałe rzecz jasna, tylko to co mnie frapuje a i tak nie znalazłem wielu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania...
Naświetle krótko sprawę, kupiłem wczoraj na allegro takie cudo
Obrazek
jako, że nie stać mnie na Scanie od Tamiya postanowiłem zrobić ją sobie sam jako wprawkę przed budową czegoś do trialu, pooglądałem ciekawe strony z tym modelem:
strona 1 strona 2 i postanowiłem zrobić coś takiego
Obrazek
ale chyba z 1 osią z tyłu.
chciałbym zrobić ramę ala ta ze zdjęcia powyżej, ewentualnie coś takiego
Obrazek
ale niższego...w każdym razie nie chcę skończyć tak
Obrazek
w castoramie dostępne mam tylko profile aluminiowe...U i L i płaskowniki... i nie wiem jaką opcję wybrać, czy robić alu ramę na śrubkach czy miedzianą lutować, problem w tym, że nie wiem gdzie w Poznaniu można dostać miedziane profile (poza tym nie lutowałem jeszcze miedzi i nie wiem czy to mój ulubiony sposób łączenia metali ze sobą) no i nie wiem gdzie mogę dostać małe śrubki, nakrętki i podkładki, w marketach budowlanych jak są to kosztują majątek a raczej ich wcale nie ma...w zasadzie najbardziej by mi imbusowe pasowały. no. to moja pierwsza bariera.
drugą barierą są plany scanii, nie mogę ich znaleźć :/
trzecia bariera to mosty ( w sumie potrzebuje 1 most na tył, ewentualnie dwa) szukam mostu/ów w ekstremalnie niskiej cenie do przerobienia/przedłużenia etc, model ma jeździć, nie będzie się wspinał, póki co chce się pobawić z ramą etc, resory sobie odpuszczę choć strasznie mnie kusi, żeby je zrobić ale nawet nie wiem z czego :/
czwarta bariera to silnik z przekładnią
czy takie coiś się nadaje? może wiecie gdzie w polsce mogę dostać tani silnik do napędu mojej scani? w sumie to wszystko, aparaturę, serwo i pakiety mam...budę i koła też...w planach jest naczepa do tego ciągnika. jak już wspominałem chciałbym się pobawić na tym modelu, w założeniu mam zbudowanie w przyszłości czegoś 8x8 ale małymi kroczkami będę do tego dochodził :)
pozdro

Awatar użytkownika
luki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1121
Rejestracja: 2011-12-15, 00:35
Imię: Luki
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#2

Post autor: luki »

Witamy Ciebie .Coś licho czytałeś to forum po pierwsze wejdz tu http://rctruck.p tam są modele industrial a to forum bardziej trialowe w większości modele1:10 a nie 1:14.

Awatar użytkownika
mauy-miu
Teoretyk
Posty: 164
Rejestracja: 2012-04-26, 19:16
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

#3

Post autor: mauy-miu »

właśnie przed chwilą znalazłem to forum o którym piszesz...niemniej jednak wydaje mi się, ze tu najdę więcej informacji, tamto forum jest chyba młode sądząc po ilości wpisów co nie znaczy, że tam nie zawitam :) docelowym modelem ma być jednak coś do trialu ale nie chcę wydawać na pierwszy od początku zbudowany model 3000zł dlatego zaczynam tak skromnie, myślałem o axialu ale wiem, ze jak coś zrobię od zera to mi większą radość sprawi tym bardziej, ze lubię "majsterkować" :) co do skali to nawet nie zauważyłem, że to głównie 1:10 := trochę wstyd, sorry...poza tym parę osób tutaj korzysta z tych bud brudera

Awatar użytkownika
luki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1121
Rejestracja: 2011-12-15, 00:35
Imię: Luki
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#4

Post autor: luki »

Muszę Cie zmartwić
Pablo pisze:
Jacek pisze:http://imageshack.us/photo/my-images/683/sdc13179h.jpg/
Tu macie takiego magika !
Niejaki LUKASZ w truckach 8x8
Ale to jest Lena 1/10 o której pisałem że nie trzyma do końca wymiarów i trzeba ja delikatnie przerobić na 1:10.
Z budy brudera 1:16 na 1:10 to jeszcze się taki magik nie urodził :D
My tutaj najczęściej budy kroimy z chipsu.Poczytaj garaże trucków,a znajdziesz tam odpowiedzi na twoje pytania.

Awatar użytkownika
mauy-miu
Teoretyk
Posty: 164
Rejestracja: 2012-04-26, 19:16
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

#5

Post autor: mauy-miu »

wiem, nie chce jej zmienić na 1:10 bo jeszcze się taki magik nie urodził. ja robię ze spienionego pcv i lexanu i co to ma do tego? w garażu nie znalazłem odpowiedzi na to czy rama z alu jest lepsza od ramy z miedzi i czy ktoś wie gdzie w poznaniu mogę dostać profile miedziane i czy ten silnik nadaje się do napędzania mojego auta...planów scani też nie znalazłem więc nie kumam czemu się tak uwziąłeś na mnie człowieku?
ok, nie ważne powiedzmy, ze chce zrobić coś takiego link w skali 1:10 i tu wklejam pytania zadane wcześniej

Bandzior

#6

Post autor: Bandzior »

Scania miodzio
w Poznaniu masz tam kilku fajnych ziomali z forum.

Powodzenia w budowie :OK

Awatar użytkownika
igor1300
Naciągacz ! UWAGA !
Naciągacz ! UWAGA !
Posty: 2192
Rejestracja: 2007-07-11, 20:13
Imię: Igor
Lokalizacja: Gd
Otrzymał podziękowań: 13 razy

#7

Post autor: igor1300 »

Idź w alu, bo łatwiejsze w obróbce i lżejsze. Śrubki nabywam w Gdańsku, w dźwigni. Żadne casto tylko sklep z narzędziami i materiałami specjalistyczny.
Na ebayu łykniesz tanio same mosty od axiala, więc po kosztach możesz ciąć.
Silnik tylko bezszczota, bez sensu się teraz już pchać w szczotkowe przy cenach BL. Po zawodach robię pakę z hobbycity.com, to sobie coś wybierz i daj znać.

Poćwicz i dawaj coś z napędem na wszystkie łapy, 1:10. Trial to trial. I nie ma lipy. :oo

Awatar użytkownika
mauy-miu
Teoretyk
Posty: 164
Rejestracja: 2012-04-26, 19:16
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

#8

Post autor: mauy-miu »

dzięki Igor :) dziś idę zatem po profile alu, w bezszczotkę na razie nie che się bawić, nie potrzebna mi taka moc do auta, które będzie ciągnąć naczepę po równym terenie w tępie zółwia prawie. co do mostów to tak myślałem bo już szukałem, miałem jednak nadzieje, że coś jeszcze tańszego się znajdzie :/ i w polsce...
właśnie chcę poćwiczyć, trial mnie jara ale nie chce zrobić jakieś byle jakiej buły za kupę siana na początku,trochę się rozeznam w rynku, trochę się pobawię z metalami i zacznę coś konkretnego :) dzięki

Awatar użytkownika
igor1300
Naciągacz ! UWAGA !
Naciągacz ! UWAGA !
Posty: 2192
Rejestracja: 2007-07-11, 20:13
Imię: Igor
Lokalizacja: Gd
Otrzymał podziękowań: 13 razy

#9

Post autor: igor1300 »

Axiala są stosunkowo tanie i mocne, ale jeśli za drogie to poeksperymentuj z venomem, jest jeszcze tańszy a po przeróbkach całkiem dzielnie się spisuje. Ad bezszczot: Oprócz mocy dostajesz jeszcze gratis bez obsługowość i małą prądożerność, a na długości zabawy chyba w obu przypadkach nam zależy.

Awatar użytkownika
mauy-miu
Teoretyk
Posty: 164
Rejestracja: 2012-04-26, 19:16
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

#10

Post autor: mauy-miu »

mam pakiety lipo 5.8mAh 3 szt więc powinno starczyć :) poza tym, tym modelem będę jeździł po domu jako "symulator ciężarówki"...czy resory z taśmy(ta która zwija taśmę w taśmie mierniczej), to dobry pomysł? czy coś lepszego jest w podobnej cenie?

wiece skąd wziąć plany Scanii? proszę?

Awatar użytkownika
africa
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2032
Rejestracja: 2009-01-09, 21:43
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Pniewy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#11

Post autor: africa »


Awatar użytkownika
mauy-miu
Teoretyk
Posty: 164
Rejestracja: 2012-04-26, 19:16
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

#12

Post autor: mauy-miu »

africa DZIĘKI!!!
dziś kupiłem używanego crawlera carsona, za którego dałem 30zł i z niego będe miał napęd, most niestety od razu z napędem (silnik w poprzek auta) ale ukryje go ;) tu cena odgrywa ważną rolę dlatego tak zostanie

up
http://rctruck.pl/forum/v...75&p=1151#p1151 jakby ktoś chciał to przeniosłem temat do innego forum :)
dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”