Nowe działy !!!

Strona, domeny, serwery, naklejki itp ...

Czy uważasz że:

powinny powstać nowe działy na forum oraz uważam że tatra Maxima jest piękna :P
17
85%
nie, nie powinny powstać nowe działy
3
15%
 
Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
klima
! BaN !
! BaN !
Posty: 355
Rejestracja: 2006-06-29, 10:07
Imię:
Lokalizacja: Kraków

#46

Post autor: klima »

mi sie tez podoba

kras koparka to bedziewe wakacje teraz co innego :VV

nom takie forum pasi :yay

PLATE
Początkujący
Początkujący
Posty: 481
Rejestracja: 2007-04-22, 11:26
Imię:
Lokalizacja: Zabrze/Königshütte

#47

Post autor: PLATE »

dossskonale :OK

Eras
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4878
Rejestracja: 2006-06-29, 14:06
Imię: ET
Lokalizacja: Warszawa / Lancaster
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#48

Post autor: Eras »

Idąc za ciosem, handmade zmienił bym na "the best of" czyli najlepsze, najładniejsze itp. budwy :P nie tylko te samoróbki, ale też te na których budowę poświęcono dużo czasu jest to dość szczegółowe itp.

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#49

Post autor: Maxim »

Tak ... tylko ja mialem inny zamysł. Chce wyroznic tutaj te osoby, ktore daly z siebie naprawde wszystko ... osoby które nie przerabiaja gotowych modele, tylko je tworza ;) Chce promowac prawdziwe modelarstwo ze tak powiem.
Posiadając Landrovera .. kiedy znalazlem Tatre Alesa, zakochalem sie itd. nastepnie spojżałem na landa to sie załamałem. Modele kupne owszem są ładne i tez trzeba wlozyc w ich przerobke prace ... jednak nie ma to jak model zrobiony od podstaw. Najlpszym przykladem jest Ozi, ktory nie mial wczesniej pojęcia o modelach RC, nie wydal na budowe stara góry pieniędzy, a stworzyl piekne auto :VV Tak samo powstały Kraz ... coprawda cos tam nie do konca działało, ale duze brawa za podjęte wyzwanie :OK

Awatar użytkownika
Rafał Kowina
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 924
Rejestracja: 2007-10-20, 11:55
Imię:
Lokalizacja: Świnoujście
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#50

Post autor: Rafał Kowina »

Prawdziwe modelarstwo nie ogranicza sie tylko do mechaniki. Pierwsze modele były
modelami statycznymi robionymi przez nawet kilka lat. Dużą role odgrywa w modelarstwie wygląd a mechanika w modelach powstała póżniej. W stworzenie karoserii trzeba włożyć naprawde wielką prace zwarzając na jej pracochłonnoś; klejenie, szlifowanie, malowanie.
Duża role odgrywają równierz szczegóły takie jak kirunkowskazy, gaśnice itp.
To jest właśnie prawdziwe modelarstwo. Dbałość o szczegóły i wierność oryginałowi.
Mechanika jest równierz bardzo ważna jeśli nie najważniejsza ale większoś części tak
naprawde kupujemy a potem tylko składamy do kupy (dyfry, mosty, przeguby kulowe,
zwrotnice, przekladnie, wały).

PS: To co napisałem nie musi być prawda i nie należy sie tym sugerować poniewaz to tylko moja opinia :oo

ozi
Hand Made Builder / AT !
Hand Made Builder / AT !
Posty: 662
Rejestracja: 2007-03-08, 20:26
Imię:
Lokalizacja: Debica

#51

Post autor: ozi »

Max dzieki za wyroznienie mnie :D :D

apropo podzialu garazu to uwazam ze cos w stylu topbuilds byloby dobre bo modele takie jak Pabla np tez zasluguja na wyroznienie ,ale doszloby do tego ze w kazdym dziale byloby po 2 tematy :D, mysle ze z czasem mozna by zrobic taki podzial a narazie jest dobzre tak jak jest moim zdaniem

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#52

Post autor: Maxim »

Tzn tak jak teraz rozmawialismy na gg. Jezeli cos wyrozniac to tylko wklad wlasnej pracy i inwencje a nie to czy dany model jest ladny czy nie. Dla mnie liczy sie wlasna praca .... np. buda Krasa, ten kwadraciak. Tyle, ze teraz nie mowie o Handmade, tylko ogolnie o jakimkolwiek wyroznieniu.

Awatar użytkownika
Rafał Kowina
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 924
Rejestracja: 2007-10-20, 11:55
Imię:
Lokalizacja: Świnoujście
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#53

Post autor: Rafał Kowina »

Możnaby zrobić takie coś jak te gwiazdki. Im więcejby sie samemu zrobiło tym więcej gwiazdek :LOL

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#54

Post autor: Maxim »

Po przemysleniu zrobilem wyroznienie tylko dla modeli robionych recznie. Nie bedzie problemu, ze jeden model ma to zrobione recznie, drugi tamto i dlaczego ten jest wyrozniony a tamten nie :p Poprostu ... ktos decyduje sie na totalnie reczna robote, dopnie swego to jest w dziale handmade.

Nie chce wyrozniac modeli za wyglad .... bo mamy kupe ladnych modeli. I tak to by zaraz wszystkich trzeba bylo wyroznic :)

Awatar użytkownika
Jafiosz
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1746
Rejestracja: 2007-10-10, 18:48
Imię: Paweł
Lokalizacja: Suwałki
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#55

Post autor: Jafiosz »

Taki podział będzie najlepszy. Według mnie tak już może zostać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy organizacyjne ...”