Nowe Rangi

Strona, domeny, serwery, naklejki itp ...
Awatar użytkownika
Sandra
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 397
Rejestracja: 2014-06-17, 11:56
Imię: Sandra RC Nennox
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#16

Post autor: Sandra »

Ekhm.. jak te liczby do "widełek"odzwierciedlają zawody, na których się było, to czemu RC Nennox i ja jesteśmy teoretykami? :q

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#17

Post autor: Sławek »

Niech się czayo wypowie bo on włożył kosmiczną w pracę w przygotowanie tego projektu, ale byłaś na zawodach ? :)

Awatar użytkownika
Bolek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 1740
Rejestracja: 2013-01-11, 22:31
Imię: Aleksander
Lokalizacja: Pionki
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

#18

Post autor: Bolek »

[youtube][/youtube]

:D

Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

#19

Post autor: czayo »

Sandra pisze:Ekhm.. jak te liczby do "widełek"odzwierciedlają zawody, na których się było, to czemu RC Nennox i ja jesteśmy teoretykami? :q
czayo pisze: Nowe rangi będą nadawane systematycznie, więc proszę o cierpliwość.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#20

Post autor: zotornik »

Sandra pisze:Ekhm.. jak te liczby do "widełek"odzwierciedlają zawody, na których się było, to czemu RC Nennox i ja jesteśmy teoretykami? :q
Zawody z lat 2006-2011 były w większości prowadzone w ramach jednej listy i jednego arkusza kalkulacyjnego (czytaj - punktacji zawodów). W kolejnych sezonach poszczególne klasy miały już własnych rachmistrzów i trzeba teraz zebrać to wszystko w całość.
Zebraliśmy co było dotychczas dostępne i o ironio mniej kłopotu było z latami odleglejszymi - a dlaczego, to napisałem wyżej :)
Czayo jest otwarty na uwagi, ale to na PW.

Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

#21

Post autor: czayo »

Wojtek, nic nie uciekło, wszystko jest. Tak jak napisałem na samym początku. Nie wszystko naraz. Przerobienie rang 157 osobom to nie jest 5 minut. Wystarczyło przeczytać, prosiłem o cierpliwość. Jak zakończę wszystko zmieniać, dam znać, i wtedy będziemy rozmawiać.

Awatar użytkownika
Sandra
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 397
Rejestracja: 2014-06-17, 11:56
Imię: Sandra RC Nennox
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#22

Post autor: Sandra »

Sławek pisze:Niech się czayo wypowie bo on włożył kosmiczną w pracę w przygotowanie tego projektu, ale byłaś na zawodach ? :)
Byłam :D

Domyślam się czayo, że masz jeszcze dużo do zrobienia w związku z tymi klasami - podziwiam, że się za to wziąłeś :D

Tak sobie tylko nieśmiało postukałam młoteczkiem, żebyś o nas pamiętał :D

Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

#23

Post autor: czayo »

Pamiętam pamiętam. Bez obaw :)

Teraz można marudzić ;) Wklepałem wszystkich, których udało mi się zidentyfikować.
Jeśli ktoś był na zawodach, a ma "Teoretyka", dawać znać. Mam kilka zagadek, ale to raczej jakieś pojedyńcze osoby, które pojawiły się na lokalnych dla siebie zawodach, i być może nawet ich na forum nie ma. Ale jeśli kogoś pominąłem, to napewno nie celowo.

Pzdr, Marcin.

Awatar użytkownika
Eagle
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 897
Rejestracja: 2012-01-06, 21:04
Imię: adam
Lokalizacja: czestochowa
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#24

Post autor: Eagle »

czayo pisze:
Teraz można marudzić ;) Wklepałem wszystkich, których udało mi się zidentyfikować.
.

Pzdr, Marcin.

a to nikt nie napisał

1 bezwzględny zakaz marudzenia
2 marudy czytać tylko punkt 1

:biglol

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11533
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

#25

Post autor: Radek »

Acha zeby nie było, zatwierdzimy jedynie obecność na zawodach po ukazaniu dyplomu i pisemnym oświadczeniu wszystkich uczestników tych zawodów i dopiero wtedy pisac do Czayo na PW :D

Eeee a co ma MAX? :D

Awatar użytkownika
irko
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1593
Rejestracja: 2011-10-09, 23:32
Imię: Irek
Lokalizacja: mazowieckie
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Nowe Rangi

#26

Post autor: irko »

czayo pisze:Nowe Rangi

[...]Brany pod uwagę jest przede wszystkim udział w zawodach (jako że jak by nie było, forum kręci się wokół nich) oraz aktywność "garażowa". Pierwszego kryterium nie muszę tłumaczyć, drugie to swoista furtka dla tych Wszystkich, którzy budują super modele, ale z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w zawodach. [...]

[...]Druga kategoria, będzie tworzona z czasem, i będą to rangi przyznawane indywidualnie w zależności od zasług, a więc i będą nosiły zindywidualizowane nazwy.
[...]
Tzn dla garażowców, nie biorących udziału w zawodach kategorie nadal powstaja?

Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

#27

Post autor: czayo »

Tak, i nie. Tak, będą takie kategorie. A nie, bo to nie będzie masowa akcja. Będą to rangi dla pojedyńczych osób, i będą nadawane za naprawdę wyjątkowy wkład w modelarstwo na forum, pomimo braku obecności na zawodach.

Awatar użytkownika
irko
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1593
Rejestracja: 2011-10-09, 23:32
Imię: Irek
Lokalizacja: mazowieckie
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#28

Post autor: irko »

Hm...
zatem system rang na forum nakierowany jest na popularyzowanie zawodów (zwiększa rangę) a nie wspierania osób budujące modele (nie zwiększa rangi).

Tzn. żeby zwiększyć rangę można kupić RTRa z pudełka lub zbudowany przez kogos model i jeździć na zawody bo to bez wzgledu na wynik promuje w forumowej hierarchii...

Moze i tak być :D

Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

#29

Post autor: czayo »

Irek, a masz inny prosty w implementacji, jednoznaczny system oceny??

Do tej pory był system promowania "pisarzy", i z tym nikt nie miał problemów. A Ci którzy byli aktywni, mieli stałą rangę AT. A nieobecni na zawodach (bez AT) a po nabijaniu postów z automatu mieli podnoszone na Wtajemniczonych, Znawców lub Ekspertów. Uważasz że tamten system był lepszy?

Moim zdaniem (i nie tylko moim) nie.

Pozatym, to że ktoś ma garaż, dla mnie nic nie znaczy. Bo to żaden wyznacznik. A zawody już tak. Bo model trzeba przygotować pod regulamin, jechać na zawody, przekonać się że teoria to nie wszystko, że w tych samych warunkach inne modele jeżdzą lepiej, i to jest ogromny motywator do zmian w modelu. I tacy użytkownicy, modyfikują potem swoje modele aby jeździły lepiej. Sam jestem świetnym przykładem. Zrobiłem Kraza, dopieściłem. Jeździł, wyglądał. Ale po pierwszych zawodach okazało się że do trialu to on się nie nadawał. Więc zbudowałem drugi, który już był robiony do radzenia sobie w terenie. Gdyby nie zawody, Kraz został by jak stał. Bo jeździł. Ale w porównaniu do innych świetnych modeli na forum okazywał się cienki jak dupa węża. I to mnie nakręciło żeby coś zmienić.

Więc moim zdaniem ten system jest 100x lepszy od poprzedniego, ale oczywiste jest, że nie jest idealny, i nie będzie zadawalał i obejmował wszystkich. Ale nie da się wszystkim dogodzić.

Oczywiście nie wykluczamy, że kiedyś i ten system zostanie zmodyfikowany, ale żeby to wiedzieć, trzeba z nim trochę pożyć.

Awatar użytkownika
HUBertPL
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1338
Rejestracja: 2014-07-12, 23:18
Imię: Hubert
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#30

Post autor: HUBertPL »

System wydaje się dobry - przynajmniej zniknął mi ten idiotyczny status "Znawca" :)
Znawcę idzie nabić zadając sporo pytać, no i i ogólnie pisząc 3 posty zamiast jednego.

Jedno mnie tylko ciekawi - komu zależy na tych rangach ? Przecież to o niczym nie świadczy, nawet jak ktoś bywa na zawodach - niekoniecznie będzie osobą kompetentną do dawania porad na forum - i odwrotnie. Ja tam mam na forum osoby których radom ufam, i mam takich którzy radzą tak sobie, albo nie piszą do końca, i taka niepełna informacja jest bardziej dezinformacją.

Ale lepszy ten nowy system niż stary, na pewno jest to słuszny kierunek zmian :)
Fajnie że Czayo to ogarnął.

PS: chyba pisaliśmy z Czayo w tym samym czasie - lekki dubel treści - sorki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy organizacyjne ...”