Uwagi i pomysły do forum.

Strona, domeny, serwery, naklejki itp ...
Awatar użytkownika
pablodesign
Teoretyk
Posty: 344
Rejestracja: 2013-01-03, 16:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#316

Post autor: pablodesign »

U mnie dokładnie to samo, i też zaczyna mnie wkurzać :(

Awatar użytkownika
Fischerr
Teoretyk
Posty: 222
Rejestracja: 2011-10-26, 20:19
Imię: Rafał
Lokalizacja: okolice EPKS
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#317

Post autor: Fischerr »

Czyli jest to problem nie tylko mój :wall

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#318

Post autor: Sławek »

Jak wchodzicie na forum poprzez link z zakładek w przeglądarce, to zmieńcie sobie adres, wcześniej było http://rc-trial.ayz.pl/phpbb/index.php a teraz jest http://rc-trial.pl/index.php

Pozdr

Awatar użytkownika
irko
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1595
Rejestracja: 2011-10-09, 23:32
Imię: Irek
Lokalizacja: mazowieckie
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#319

Post autor: irko »

Cześć

Mam pytanie
- czy na forum można ustawić STAŁĄ szerokość żeby się okienko nie poszerzało? (teraz czasami poszerza się tak że trzeba suwakiem machać na lewo i prawo do czytania)
- czy za duże obrazki można by skryptem zmniejszać? (czasami ktoś wrzuci 2000px i na tyle poszerza się całe okno :( )
- reklamy - marnie się wyświetlają, jakaś ramka by się przydała

może jak tu?

[img][img]http://images61.fotosik.pl/718/6fc3bee4021419f7m.jpg[/img][/img]

Mam nadzieje że nie marudzę za bardzo.
Pozdrawiam
IR

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#320

Post autor: Sławek »

Dlatego zawsze zwracałem uwagę ludziom którzy wrzucają duze fotki, i często spotykało się to z atakiem w moim kierunku, że się czepiam, ale miło, że to zauważyłeś :OK
Problem jest na urzadzeniach króre mają mniejsze rozdzielczości niz fotki, i to właśnie duze foty rozwalają strukturę tabel forum :)
Najwiekszy problem jest na telefonach i tabletach :) na ten moment raczej nie jest możliwa zmiana na stałą szerokość bo to bedzie bez sensu wygladać na monitorach w rozdzielczości HD, a to teraz w większości standard, strona bedzie na środku a po bokach puste pola :)

Co do skryptu to nie wiem czy w forumie by przemo da sie to zrobic, niech sie Max wypowie, ale moim zdaniem wystarczy stosować się do zasad i nie bedzie problemu, po to one są :)

Co do reklam to się nie będę wypowiadał :)

Pozdr

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11534
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

#321

Post autor: Radek »

W temacie "Weekendowe spotkania Warszawa" na przedostatniej stronie skopiowałem link z google map i też rozjechało się forum.

Teraz już go potraktowałem enterem i jest ok, choć nie wiem czy linki w 1005 będą działać dobrze. (niby jest ok)

Awatar użytkownika
irko
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1595
Rejestracja: 2011-10-09, 23:32
Imię: Irek
Lokalizacja: mazowieckie
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#322

Post autor: irko »

Ja założyłem takie forum:
http://terracan.pl/index.php
Jestem absolutnym dyletantem i się na tym nie znam ale u mnie jest stała szerokość
A jak jakiś spryciarz chce wstawić za duzy obrazek pojawia sie komunikat "Nie można określić wymiarów obrazka."

i nic się nie dodaje

Nie wiem jak to zrobić ale może właście tak?

Awatar użytkownika
pablodesign
Teoretyk
Posty: 344
Rejestracja: 2013-01-03, 16:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#323

Post autor: pablodesign »

W ostatnim czasie jak czytam forum często trafiam na dyskusję na temat poziomu modeli. Wydaje mi się, że starzy wyjadacze z dostępem do wszystkich możliwych narzędzi czasami się zapominają że wypowiadają się w wątku osoby pt: 'cześć, zrobiłem swój pierwszy model' a nie w wątku top-works gdzie można się czepiać koloru śrubki.

W jednej z dyskusji poprosiłem szanownych wyjadaczy o pokazanie i poddanie ocenie ich pierwszych prac, jednak żaden się na to nie odważył.

Niektórzy według mnie mylą krytykę od dobrych rad. Tym bardziej że sporo ludzi którzy się 'publikują' na forum ze swoimi pracami wyraźnie pisze że robią to dla zabawy i przyjemności i nie startują w zawodach. W swoich wątkach za to dostają komentarze typu 'nie wytrzyma 5 minut na zawodach'.

Dlatego też proponowałbym zrobienie jakiegoś działu dla prezentowania modeli początkujących, niech wyjadacze jak nie chcą to tam nie zaglądają, nie każdy ma ambicje na top-works.

Po przeczytaniu kilku ostatnich wątków mam ochotę założyć garaż ze swoją ramą klepaną młotkiem, krzywą karoserią własnoręcznie posklejaną, otworzyć piwko i z radością czekać na falę krytyki przed monitorem ;)

Według mnie dosyć ważną rolą forum, poza wymianą doświadczeń, jest propagowanie naszego hobby - głownie też u początkujących. Czym więcej ludzi się będzie danym tematem interesować tym lepiej, dlatego dziwi mnie podejście kilku osób które wyraźnie zniechęcają każdą nową osobę.

:W

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

#324

Post autor: Zbyszek »

Pablo bo to są mistrzowie sami w sobie :) ,oni od razu wszystko umieli . A co do dziwnych komentarzy to jest ,, krytyka konstruktywna " żeby każdy kto próbuje zrobić model , wiedział od razu że jest do bani . Czytałem też pere tematów z początku forum i widziałem ich postępy w pracach :) , i nie dokończone projekty .

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11534
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

#325

Post autor: Radek »

pablodesign pisze: W ostatnim czasie jak czytam forum często trafiam na dyskusję na temat poziomu modeli. Wydaje mi się, że starzy wyjadacze z dostępem do wszystkich możliwych narzędzi czasami się zapominają że wypowiadają się w wątku osoby pt: 'cześć, zrobiłem swój pierwszy model' a nie w wątku top-works gdzie można się czepiać koloru śrubki.

W jednej z dyskusji poprosiłem szanownych wyjadaczy o pokazanie i poddanie ocenie ich pierwszych prac, jednak żaden się na to nie odważył.

Niektórzy według mnie mylą krytykę od dobrych rad. Tym bardziej że sporo ludzi którzy się 'publikują' na forum ze swoimi pracami wyraźnie pisze że robią to dla zabawy i przyjemności i nie startują w zawodach. W swoich wątkach za to dostają komentarze typu 'nie wytrzyma 5 minut na zawodach'.

Dlatego też proponowałbym zrobienie jakiegoś działu dla prezentowania modeli początkujących, niech wyjadacze jak nie chcą to tam nie zaglądają, nie każdy ma ambicje na top-works.

Po przeczytaniu kilku ostatnich wątków mam ochotę założyć garaż ze swoją ramą klepaną młotkiem, krzywą karoserią własnoręcznie posklejaną, otworzyć piwko i z radością czekać na falę krytyki przed monitorem ;)

Według mnie dosyć ważną rolą forum, poza wymianą doświadczeń, jest propagowanie naszego hobby - głownie też u początkujących. Czym więcej ludzi się będzie danym tematem interesować tym lepiej, dlatego dziwi mnie podejście kilku osób które wyraźnie zniechęcają każdą nową osobę.

:W
Wiesz jak chcesz to Wszyscy Koledzy mogą Cię okłamywać i klepać po pupce, ach jak cudownie zrobiłeś :LOL

Chyba chodzi o to że by się zabrać do roboty i podnosić swoje umiejętności, przykro mi bardzo że krytyka Cię boli.

A co do pierwszych prac, to co za problem odszukać garaże na forum, przecież są nie pokasowane moje są np. wszystkie tylko trzeba poszukać a nie od razu się czepiać.

Pomijając już fakt że Ci co zaczeli to forum mieli zupełnie inne modele do dyspozycji niż teraz.

Zbyszek pisze:Pablo bo to są mistrzowie sami w sobie :) ,oni od razu wszystko umieli . A co do dziwnych komentarzy to jest ,, krytyka konstruktywna " żeby każdy kto próbuje zrobić model , wiedział od razu że jest do bani . Czytałem też pere tematów z początku forum i widziałem ich postępy w pracach :) , i nie dokończone projekty .
Mistrzu a gdzie jest Twój garaż bo jakoś nie widzę :-Oo

Piszecie się jak dzieci, w pierwszej chwili myślałem że macie po 14 lat, a tu taki szok jak zobaczyłem ile macie wpisane :00 Coś mi się zdaje że ten wiek to wilka ściema.

I tyle w temacie.

Awatar użytkownika
pablodesign
Teoretyk
Posty: 344
Rejestracja: 2013-01-03, 16:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#326

Post autor: pablodesign »

W sumie to napisałem odpowiedź, ale... czepiasz się szczegółów, łapiesz za słówka a do sedna nie odniosłeś się wcale.

szkoda prądu na takie dyskusje...

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#327

Post autor: Sławek »

Chłopcy, zmieńcie sobie piaskownice jak się Wam zabawa nie podoba, i po temacie, po co się męczyć, jednak krucjaty tu nie uprawiajcie :) na innych forach na pewno znajdziecie miejsce dla swoich modeli, polecam forum onetu :)

A najwięcej dyskutują koledzy których nikt nie widział na oczy i ktorzy nie mają modeli - jak zwykle zresztą :)

Pozdr

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

#328

Post autor: Zbyszek »

Sławek i Radek przyjedziecie na ,, Pyre " to mnie zobaczycie :) , ja się nie czepiam , tylko ktoś próbuje coś zrobić , a Ty byś od razu chciał żeby zrobił lepsze od oryginału :) . A model się będzie robił już gratki składam :) i nie szukam zwady tylko miejcie wyrozumiałość do tych co zaczynają robić coś pierwszy raz . Bo nie których to może zniechęcić .

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2490
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

#329

Post autor: cina »

Czy od ostatniej wypowiedzi w sprawie Tapatalk'a coś się zmieniło ? Fajnie jak by dało radę przeglądać forum z telefonu np. jak na RCAUTO

Awatar użytkownika
HUBertPL
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1338
Rejestracja: 2014-07-12, 23:18
Imię: Hubert
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#330

Post autor: HUBertPL »

cina81 pisze:Czy od ostatniej wypowiedzi w sprawie Tapatalk'a coś się zmieniło ? Fajnie jak by dało radę przeglądać forum z telefonu np. jak na RCAUTO
Chyba za stary silnik forum na Tapatalka. A szkoda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy organizacyjne ...”