Uwagi i pomysły do forum.

Strona, domeny, serwery, naklejki itp ...
Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2099
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

zakładanie wątku na forum i wkluczenia

#331

Post autor: Gorg »

Mam pewna propozycję:
Czy istnieje możliwość aby osoba która zakłada jakiś wątek na forum mogła poprosić admina by zablokował pisanie postów w tym wątku dla pewnych osób (użytkowników forum)?

Sa takie sytuacje kiedy nie wskazane sa komentarze lub z doświadcenia wiemy że dana osoba nie wnosi nic wartościowego w dany wątek więc poprostu blokujemy jej możliwość pisania postów. Oczywiście nie blokujemy dostepu do czytania

Jednak to do admina będzie należała decyzja czy wykluczyć proponowaną osobę z dyskusji czy nie.

Awatar użytkownika
Tomek.Z
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 1318
Rejestracja: 2012-03-14, 18:32
Imię: Tomek
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#332

Post autor: Tomek.Z »

Jest "chyba" taka opcja, że admin czyta odpowiedz takiej osoby i dodaje lub nie taki post . Nasz admin jest nieczasowy , więc to pewnie nie wypali ale byłem kiedyś na takim forum i spotkałem się z tym typem cenzury.

Awatar użytkownika
Matti
Początkujący
Początkujący
Posty: 433
Rejestracja: 2014-08-28, 17:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Mysłowice
Podziękował : 2 razy

#333

Post autor: Matti »

Ja bym mógł tylko powiedzieć jako początkujący użytkownik forum i zabawy z trialem..

Większość poradników podklejonych jest nieaktualnych.. Fotki nie dzialają.. A są naprawde pomocne. Ja lubie czytać takie poradniki, niż bezsensownie pytać ludzi ktorzy jako zaawansowani uzytkownicy napewno mają dość zadawania pytań laików..

Tak na szybko
http://www.rc-trial.pl/viewtopic.php?t=836
http://www.rc-trial.pl/viewtopic.php?t=638
http://www.rc-trial.pl/viewtopic.php?t=6750

takich podklejonych tematów jest kilka z 2007r..

Nie chce nikogo wkurzać.. Podburzać czy coś.. Poprostu nie wiem co to są rdzawki, nie wiem jaka jest różnica między kołami 1.9 a 2.2. czytam, czytam i jeszcze raz czytam.. Ale poprostu czasami jest trudno bo nic nie działa :E

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2099
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

#334

Post autor: Gorg »

a popatrz w ten weekend w Bytomiu były zawody. Jeśli to te Mysłowice na śląsku to nie miałeś daleko - trza było podjechać to wszystkiego dowiedziałbyś się w tempie ekspresowym.

Awatar użytkownika
HUBertPL
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1338
Rejestracja: 2014-07-12, 23:18
Imię: Hubert
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#335

Post autor: HUBertPL »

Mat - w weekend pewnie będziemy jeździć - 2 nowe Axiale i stała Śląska ekipa - wpadnij, a coś tam na pewno podpatrzysz i dopytasz się :)

Awatar użytkownika
Matti
Początkujący
Początkujący
Posty: 433
Rejestracja: 2014-08-28, 17:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Mysłowice
Podziękował : 2 razy

#336

Post autor: Matti »

chciałem przyjechac ! tylko 11 sierpnia złamałem nogę i jestem w gipsie do końca września :/ bardzo żałuje, ale nic nie poradze..

Awatar użytkownika
HUBertPL
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1338
Rejestracja: 2014-07-12, 23:18
Imię: Hubert
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#337

Post autor: HUBertPL »

He he - ale jak wyzdrowiejesz, to dołącz do ekipy :)

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

Re: zakładanie wątku na forum i wkluczenia

#338

Post autor: Sławek »

Gorg pisze:Mam pewna propozycję:
Czy istnieje możliwość aby osoba która zakłada jakiś wątek na forum mogła poprosić admina by zablokował pisanie postów w tym wątku dla pewnych osób (użytkowników forum)?

Sa takie sytuacje kiedy nie wskazane sa komentarze lub z doświadcenia wiemy że dana osoba nie wnosi nic wartościowego w dany wątek więc poprostu blokujemy jej możliwość pisania postów. Oczywiście nie blokujemy dostepu do czytania

Jednak to do admina będzie należała decyzja czy wykluczyć proponowaną osobę z dyskusji czy nie.
Niestety nie ma takiej możliwosci, a szkoda :)

Pozdr

Ice
Teoretyk
Posty: 26
Rejestracja: 2011-01-16, 22:42
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Pławniowice

#339

Post autor: Ice »

dlaczego nie ma takiej opcji ?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#340

Post autor: Sławek »

Dlatego, ze ten skrypt nie ma takiej moźliwości, to jest phpbb mod by Przemo.

Pozdr

Awatar użytkownika
Krzysostry
Teoretyk
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 09:35
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#341

Post autor: Krzysostry »

Mam pytanko jaka jest wersja forum ?? I czy były próby upgradu??

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#342

Post autor: zotornik »

mat13por pisze:Ja bym mógł tylko powiedzieć jako początkujący użytkownik forum i zabawy z trialem..

Większość poradników podklejonych jest nieaktualnych.. Fotki nie dzialają.. A są naprawde pomocne. Ja lubie czytać takie poradniki, niż bezsensownie pytać ludzi ktorzy jako zaawansowani uzytkownicy napewno mają dość zadawania pytań laików..

Tak na szybko
http://www.rc-trial.pl/viewtopic.php?t=836
http://www.rc-trial.pl/viewtopic.php?t=638
http://www.rc-trial.pl/viewtopic.php?t=6750

takich podklejonych tematów jest kilka z 2007r..

Nie chce nikogo wkurzać.. Podburzać czy coś.. Poprostu nie wiem co to są rdzawki, nie wiem jaka jest różnica między kołami 1.9 a 2.2. czytam, czytam i jeszcze raz czytam.. Ale poprostu czasami jest trudno bo nic nie działa :E
Co do zdjęć, to niestety masz rację - szczególnie w tematach instruktażowych - ich brak czyni nie praktycznie bezużytecznymi.
Powodów oczywiście jest kilka - część zdjęć użytkownicy wstawiali w oparciu o nierejestrowane darmowe konta na portalach typu ImageShack. Tak zamieszczone zdjęcia niestety mają krótką żywotność, o czym pewnie zamieszczający nie wie.
Niestety nawet te z konta rejestrowanego i opłacanego "dularami", też potrafią się zgubić. Przynajmniej tak jest w moim przypadku, gdzie opłacam się ImageShackowi co roku, a i tak potrafią nagrandzić (choć może też być i moja w tym wina bo z dwa razy przez te 7 lat spóźniłem się z opłatą i konto zostało ograniczone co do przechowywanych GB - wtedy mogło coś polecieć).
Ja się na stronie technicznej forum nie znam, ale może zdjęcia zawieszane "na serwerze" były by trwalsze. Oczywiście dotyczyło by to tylko zdjęć "powszechnego użytku", jak te z poradników.
Można też z pieniędzy forumowych opłacać specjalne konto na ImageShack, i tam zamieszczać zdjęcia - roczny koszt najprostszego konta, to coś ok. 20$.

p.s. z przyczyn wiadomych, jak nic się nie zmieni to od nowego roku nie przedłużę prenumeraty na IS

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#343

Post autor: Sławek »

Krzysostry pisze:Mam pytanko jaka jest wersja forum ?? I czy były próby upgradu??
A po co Ci ta informacja ? raczej nie powinno Cie to interesować, to prywatna sprawa właściciela forum :)

Pozdr

Awatar użytkownika
Matti
Początkujący
Początkujący
Posty: 433
Rejestracja: 2014-08-28, 17:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Mysłowice
Podziękował : 2 razy

#344

Post autor: Matti »

zotornik pisze:
mat13por pisze:Ja bym mógł tylko powiedzieć jako początkujący użytkownik forum i zabawy z trialem..

Większość poradników podklejonych jest nieaktualnych.. Fotki nie dzialają.. A są naprawde pomocne. Ja lubie czytać takie poradniki, niż bezsensownie pytać ludzi ktorzy jako zaawansowani uzytkownicy napewno mają dość zadawania pytań laików..

Tak na szybko
http://www.rc-trial.pl/viewtopic.php?t=836
http://www.rc-trial.pl/viewtopic.php?t=638
http://www.rc-trial.pl/viewtopic.php?t=6750

takich podklejonych tematów jest kilka z 2007r..

Nie chce nikogo wkurzać.. Podburzać czy coś.. Poprostu nie wiem co to są rdzawki, nie wiem jaka jest różnica między kołami 1.9 a 2.2. czytam, czytam i jeszcze raz czytam.. Ale poprostu czasami jest trudno bo nic nie działa :E
Co do zdjęć, to niestety masz rację - szczególnie w tematach instruktażowych - ich brak czyni nie praktycznie bezużytecznymi.
Powodów oczywiście jest kilka - część zdjęć użytkownicy wstawiali w oparciu o nierejestrowane darmowe konta na portalach typu ImageShack. Tak zamieszczone zdjęcia niestety mają krótką żywotność, o czym pewnie zamieszczający nie wie.
Niestety nawet te z konta rejestrowanego i opłacanego "dularami", też potrafią się zgubić. Przynajmniej tak jest w moim przypadku, gdzie opłacam się ImageShackowi co roku, a i tak potrafią nagrandzić (choć może też być i moja w tym wina bo z dwa razy przez te 7 lat spóźniłem się z opłatą i konto zostało ograniczone co do przechowywanych GB - wtedy mogło coś polecieć).
Ja się na stronie technicznej forum nie znam, ale może zdjęcia zawieszane "na serwerze" były by trwalsze. Oczywiście dotyczyło by to tylko zdjęć "powszechnego użytku", jak te z poradników.
Można też z pieniędzy forumowych opłacać specjalne konto na ImageShack, i tam zamieszczać zdjęcia - roczny koszt najprostszego konta, to coś ok. 20$.

p.s. z przyczyn wiadomych, jak nic się nie zmieni to od nowego roku nie przedłużę prenumeraty na IS
Chętnie bym pomógł w zrobieniu porządków, ew. poprawieniu tych poradników ale mam za małe doświadczenie z modelami.. Moge zrobić ew. liste niedziałających podklejonych poradników, żeby było komuś łatwiej je przerobić/zaktualizować/usunąć.

Jest jakaś składka klubowa-forumowa? Bo nie znalazłem nigdzie takiej informacji.. :)

Awatar użytkownika
Krzysostry
Teoretyk
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 09:35
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#345

Post autor: Krzysostry »

Witam, Mam pytanie czy można by przerobić tak forum aby wtyczka od YouTube nie była flash'owa bo nie mam flasha na kompie i komórce i nie mogę oglądać filmików (chyba że ktoś dołącza link pod spodem). Z góry dzięki za odp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy organizacyjne ...”