Mój tor i lokalne zawody

Spotkania forumowe oraz inne imprezy związane z tematyką forum, terminy, miejsca i relacje...
Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2490
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Mój tor i lokalne zawody

#1

Post autor: cina »

Witam,

dziś został zainaugurowany cykl zawodów RC Trial dla których jeszcze nazwy nie wymyśliłem :) Chodziło o możliwość zabawy z synem który już bakcyla łyknął i może o wciągniecie w zabawę drugiego syna.

Założenia:
1) zawody są dla modeli w klasie Scaled ewentualnie Sport. Dla Extreme nie ma wyzwań natomiast SS nie ogarnie tematu chyba że z wyciągarkami.
2) bazujemy na regulaminie zawodów ogólnopolskich z jedną zmianą - ilość użycia trapów i wyciągarek bez ograniczeń (jak w realu - masz to używasz)
3) zawody rozgrywane spontanicznie jak będzie wolna godzinka żeby jeden OS przejechać.
4) doskonalić swoje umiejętności, poznawać lepiej modele
5) dobrze się bawić

Kilka słów o powstałym torze.
Z posiadanych na działce materiałów powstał tor jak na zdjęciach. Zaczęło się od jednej górki a potem jakoś poszło ... :) i powstało łącznie 4 górki i 1 dołek :), kilka mostków, zjazdów i podjazdów. Fotki z tego co jest teraz poniżej.

No i kilka słup o dzisiejszej rundzie.
Nie było wcześniej żadnych testów na torze, czy przeszkody da się pokonać, czy ten kamień nie będzie przeszkadzał, czy mostek nie będzie za wąski itd... Z uwagi na powyższe pierwszy przejazd ( a jechałem jako pierwszy) powinien być raczej jako testowy ale już trudno ;) Model który mi przypadł w udziale to nowym Defender D90, w sumie pierwszy raz nim jechałem, też nie do końca był przygotowany do tego terenu, oponki jednak trzeba zamienić, a felgi się malują ...

Maciek jadący jeepkiem jeep-scx-t12155.html rozpykał mnie jak "małe dzidzi kotka". Jeepek spisywał się super, mimo ciężkiej aluminiowej ramy dawał sobie super radę. Jest też sporo niższy od defka i bardziej stabilny, nie bujał się na boki.

Przejechaliśmy jeden OS składający się z 17 bramek, po czym trzeba było dokonać niezbędnych korekt na torze. Część usterek została usunięta, żeby usunąć pozostałe potrzebuje trochę budulca czy prostych patyków żeby światło przejazdu na moście poprawić.
Załączniki
20160924_133035a.jpg
20160924_133017a.jpg
20160924_133008a.jpg
20160924_133000a.jpg
20160924_132954a.jpg
20160924_132952a.jpg
20160906_174538a.jpg
20160906_174530a.jpg

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Mój tor i lokalne zawody

#2

Post autor: zotornik »

No to żeś sobie grajdołek urządził :)
:OK

Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Mój tor i lokalne zawody

#3

Post autor: Pixel »

Też bym taki chciał mieć hehe :> Pośmigałbym sobie moją Toyką z "nielegalną" wyciągarką z SS...

Pozdr.
Pixel

Awatar użytkownika
Gutek RC
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 837
Rejestracja: 2015-05-07, 14:49
Imię: Damian
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Mój tor i lokalne zawody

#4

Post autor: Gutek RC »

Zazdroszczę swojego prywatnego toru ,tor świetny ale pomysl tez o klasie Extreme

Awatar użytkownika
dorob
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2044
Rejestracja: 2011-11-29, 19:42
Imię: MarCin
Lokalizacja: WP
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Mój tor i lokalne zawody

#5

Post autor: dorob »

:krzyk ZAZDRASZCZAM :krzyk

Ekstra urządziłeś ten kawałek działeczki,ale tak jak pisze Damian, pomyśl o EX, niech Maciek ma gdzie trenować.

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2490
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Mój tor i lokalne zawody

#6

Post autor: cina »

Dla Ex to musiałbym ze 2-3 wywrotki ziemi przytargać i z tonę kamieni. Na to potrzeba też sporo miejsca. Raczej skupie się na kosmetycznych zmianach tego co jest, dojdzie woda i błotko :).

Pixel zapraszam, też mam toykę z nielegalną wyciągarką, czas chyba zalegalizować te wyciągarki w SS :)

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2099
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Mój tor i lokalne zawody

#7

Post autor: Gorg »

pięknie
też sobie marzyłem tor na działce, ale mnie Żonka wszystko spokojnie wyjasniła i się skończyły marzenia :D

Ciana - takie czasy nastały, że młodzi zaczynają nas objeżdżać - takiśmy sobie zgotowali ten los wręczajac im apki parę lat temu w jeszcze za małe rączki :ok

Awatar użytkownika
przemsky
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 2429
Rejestracja: 2014-08-18, 21:30
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tychy
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Mój tor i lokalne zawody

#8

Post autor: przemsky »

Cina, pomysł i wykonanie genialne :jaw :jaw :OK

Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Mój tor i lokalne zawody

#9

Post autor: Pixel »

cina pisze:Dla Ex to musiałbym ze 2-3 wywrotki ziemi przytargać i z tonę kamieni. Na to potrzeba też sporo miejsca. Raczej skupie się na kosmetycznych zmianach tego co jest, dojdzie woda i błotko :).

Pixel zapraszam, też mam toykę z nielegalną wyciągarką, czas chyba zalegalizować te wyciągarki w SS :)
To jak znajdę trochę wolnej chwili to dam znać i zawitam ;)

Pozdr.
Pixel

Awatar użytkownika
miodzio
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 427
Rejestracja: 2015-09-23, 14:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Mój tor i lokalne zawody

#10

Post autor: miodzio »

Fajny tor :ok

No i przede wszystkim masz świetne miejsce do trenowania z dziećmi :)

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2490
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Mój tor i lokalne zawody

#11

Post autor: cina »

Gorg pisze:pięknie
też sobie marzyłem tor na działce, ale mnie Żonka wszystko spokojnie wyjasniła i się skończyły marzenia :D

Ciana - takie czasy nastały, że młodzi zaczynają nas objeżdżać - takiśmy sobie zgotowali ten los wręczajac im apki parę lat temu w jeszcze za małe rączki :ok
Na szczęście to druga działka na której gram z chłopakami w piłkę, jak bym pewnie przed domem takie coś chciał zrobić to by też był opór materii :).
A co do wygrywania to ja się jeszcze odegram :D, niech tylko felgi pomaluje i nowe oponki założę do defka co by po piasku jeździł .... Generalnie zobaczymy jak defek poradzi sobie w rywalizacji z innymi defenderami za jakiś czas.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje jak by ktoś chciał przyjechać ze swoim modelem. Obok toru jest miejsce na ognisko, i dużo miejsca jak by welna79 chciał z namiotem przyjechać :<> , prąd do ładowarek też jest i światełko też :). Tak jak pisałem, są jeszcze plany żeby trochę przeszkód wodnych zrobić ale to na spokojnie, teraz już spokojnie można kilka OS-ów ustawić.

Wypadało by jakąś nazwę dla toru wygenerować i trochę reklam z RC Trial ustawić żeby bardziej tematycznie było.

Z pierwszej rundy zawodów o "uśmiech prezesa" nie ma fotek bo próbowałem swoich sił w filmowaniu. Niestety brak umiejętności oraz narzędzi do obróbki spowodował że relacji nie będzie, chyba że ktoś ma czas i lubi się w to bawić to mogę całość materiału udostępnić :D

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Mój tor i lokalne zawody

#12

Post autor: welna79 »

cina pisze: Jestem otwarty na wszelkie propozycje jak by ktoś chciał przyjechać ze swoim modelem. Obok toru jest miejsce na ognisko, i dużo miejsca jak by welna79 chciał z namiotem przyjechać :<> , prąd do ładowarek też jest i światełko też :) [...]
Wypadało by jakąś nazwę dla toru wygenerować i trochę reklam z RC Trial ustawić żeby bardziej tematycznie było.
:D
Czuję się zaproszony - namiot już dawno spakowany :D

Proponuję nazwę na ten "Twój własny kawałek podłogi": "cinowe pole"

Proste i łatwe do spamiętania

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2490
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Mój tor i lokalne zawody

#13

Post autor: cina »

Jerry, jasne że się znudzi, ale wystarczy dać słupki osobie "trzeciej" jak ustawi tak trasę jak byś tego nie wymyślił :) i zawsze będzie jakiś nowy wariant. Co jakiś czas się coś zmieni, a to jakiś korzeń zakopie, a to kamienie odwróci... coś się będzie działo :ok

Awatar użytkownika
Apeswu
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 458
Rejestracja: 2015-12-17, 15:42
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Gorzów / Lubuskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Mój tor i lokalne zawody

#14

Post autor: Apeswu »

Pozazdrościć, super się prezentuje!

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Mój tor i lokalne zawody

#15

Post autor: welna79 »

Apeswu pisze:Pozazdrościć, super się prezentuje!
Wojtek Ty nie zazdrość tylko wpadaj do Wałcza - zrobimy sobie podobnie

Albo spotkajmy się tu GPS: 53.488207, 16.553308
:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania trialowe...”