Kolejny SCX - Jeep New Bright

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Sport
Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2490
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Kolejny SCX - Jeep New Bright

#1

Post autor: cina »

Witam
przyszła pora na drugiego jeepa dla drugiego małego kierowcy :), pierwszy dostał żółtego ;) . Ten co prawda będzie czarny, nie zamierzam go przynajmniej na razie malować.

Buda od Dextila, koła również. Koła dociążone po 35g na każde. Nie ważyłem ich zrobię to innym razem
Obrazek

Obrazek

Buda została rozebrana i trochę umyta. Wyjęte wnętrze. Zamierzam zrobić szyby co by za dużo śmieci do środka nie leciało. Wnętrze "wyczyszczone" z nadmiaru kleju na gorąco i istniejącego oświetlenia. Założę swoje oświetlenie z modułem z HK - zostało z poprzedniego jeepa.


Nie mogłem sobie poradzić z zamocowanie budy przy centralnym położeniu silnika i skrzyni. Tzn. mogłem ale przy tym wnętrzu strasznie wysoko wychodziła buda. Silnik poszedł więc do przodu, nawet sprawnie to poszło. Na środek rozdzielacz, pewnie ktoś swój rozpozna ;)
Obrazek

Pytanie mam takiego do Was, czy warto pakować aku pod maskę. Aku mieści się we wnęce wnętrza. Nie wiem co prawda jeszcze jak go zamocować. Z przodu jest już silnik ze skrzynią. Jak dam jeszcze aku nie będzie za ciężko z przodu ? Koła też są dociążone.
Obrazek

Muszę jeszcze zmienić olej w amorkach z przodu, bo po wyjęciu sprężyn całość siadła. Amorki kupiłem od kogoś, nie wiem czym były zalane. Spróbuje zalać 350 i zobaczę jak się zachowa, chyba że macie inną propozycję.
Obrazek

Całość napędzana będzie albo mambą albo X-Carem, silnik 17,5T jak na zdjęciu. Przednie kola jeszcze drutem związane żeby nie latały mi na boki. Muszę drążek dorobić.

Generalnie to chodzi mi o ten pakiet czy dawać go z przodu czy z rozdzielaczem ?
Ostatnio zmieniony 2015-07-12, 20:54 przez cina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2099
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

#2

Post autor: Gorg »

w moim jeepie mam dokładnie tak pakiet umieszczony oraz silnik i przekładnie jak u Ciebie i uważam że to bardzo dobre ułożenie, przód nie jest za ciężki a dobrze dociążony.

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2490
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

#3

Post autor: cina »

Przód jest dociążony, ale tył znacznie mniej, bo tylko koła. Nie masz problemów przy stromych zjazdach ?

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6929
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

#4

Post autor: jaruso »

Muszę jeszcze zmienić olej w amorkach z przodu, bo po wyjęciu sprężyn całość siadła. Amorki kupiłem od kogoś, nie wiem czym były zalane. Spróbuje zalać 350 i zobaczę jak się zachowa, chyba że macie inną propozycję.
Wymiana oleju nic Ci nie da, bo to sprężyną trzyma amortyzator w danej pozycji a nie olej. Zrobiłeś dropa ... i masz dropa. Jak chcesz aby na dropie model siedział wyżej to albo zmień miejsce mocowania amortyzatora albo daj gumowy odbojnik aby amortyzator nie działał w pełnym zakresie...

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2490
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

#5

Post autor: cina »

W sumie to jeszcze nie wiem czego chcę bo nie było żadnej jazdy a nie miałem wcześniej modelu na dropie i nie wiem jak takie zawieszenie się zachowuje. Zostawię więc jak jest i zobaczymy później.
Teraz chcę prysnąć na czarno wnętrze od spodu żeby się tak nie odznaczało i oświetlenie założyć.

Zastanawiam się jeszcze czy dawać pudełko na elektronikę czy zalać odbiornik PlastiDipem.

Awatar użytkownika
PuszkinPL
Teoretyk
Posty: 385
Rejestracja: 2014-06-25, 20:55
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Klęczany-Rzeszów
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#6

Post autor: PuszkinPL »

cina81 pisze:W sumie to jeszcze nie wiem czego chcę bo nie było żadnej jazdy a nie miałem wcześniej modelu na dropie i nie wiem jak takie zawieszenie się zachowuje. Zostawię więc jak jest i zobaczymy później.
Teraz chcę prysnąć na czarno wnętrze od spodu żeby się tak nie odznaczało i oświetlenie założyć.

Zastanawiam się jeszcze czy dawać pudełko na elektronikę czy zalać odbiornik PlastiDipem.
Pudełka i tak będziesz musiał uszczelnić więc raczej plasti . Ja sam ma pudełko ale za niedługo zainwestuje w plasti.

Awatar użytkownika
HUBertPL
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1338
Rejestracja: 2014-07-12, 23:18
Imię: Hubert
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#7

Post autor: HUBertPL »

Jeśli nie chcesz (a raczej nie chcesz) żeby model siedział aż tak niski - to na shaft amorka nakładasz rureczkę. Rureczka z pianki to ideał, ale na bank spasuje jakiś wężyk. Ja mam założone jakieś pianki - nie wiem nawet skąd je wziałem - może w Kicie były ?

Jeśli już grzebiesz - zrób rampę do RTI - i wceluj się tak żebyś miał lekko poniżej 650.

Awatar użytkownika
Kajetan
Początkujący
Początkujący
Posty: 505
Rejestracja: 2011-06-12, 14:13
Imię: jak wyżej :)
Lokalizacja: Bukowno
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#8

Post autor: Kajetan »

izolacja z pojedynczej żyły jakiegoś przewody też świetnie się do tego nadaje ;)

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2490
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

#9

Post autor: cina »

Dzięki za opcje. Zalałem olejem 350 i dałem je bardziej pionowo i już inaczej, poszło trochę do góry ale może nawet i lepiej, nie będzie zahaczało koło o nadkole. Żeby zmienić kąt amorków muszę sobie jakieś mocowania z alu zrobić bo nie dam rady otworów w ramie zrobić tam gdzie chcę. Mocowanie silnika przeszkadza.

Założyłem Mambę, ładni się z przodu wpasowała i jeszcze odbiornik się zmieści obok regla i sinika.

Jak mocujecie rzepy dla aku z przodu pod maską bez robienia dziur we wnętrzu ? Jak nic sensownego nie przychodzi mi do głowy. Prysnąłem wnętrze od spodu na czarno jak wyschnie to będę nad aku myślał.

Awatar użytkownika
Radzik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 5327
Rejestracja: 2010-09-07, 21:34
Imię: Radek
Lokalizacja: Będzin
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

#10

Post autor: Radzik »

Fotki poproszę ;)

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2490
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

#11

Post autor: cina »

Podwozie całe jest na czarno

Obrazek

W środku ładnie udało się upchnąć wszystko z przodu
Obrazek

Obrazek

Oświetlenie podłączone, generalnie model jeździ :yay więc już mogę z synami zawody organizować :D

W wolnej chwili o ile taka się znajdzie będę chciał jeszcze budę opuścić o jakiś 1-2 cm. Muszę z mocowaniem amorów pod kątem zobaczyć żeby niżej siadło.

Awatar użytkownika
ford-1983
Teoretyk
Posty: 446
Rejestracja: 2013-09-30, 21:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zawidów(dolnyśląsk)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#12

Post autor: ford-1983 »

Wszystko pięknie, ładnie, sympatycznie i słodko,tylko te foty takie WIELKIE otwierają się ;)
W jaki sposób zamocujesz budę do ramy?Masz już jakiś patent??

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2490
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

#13

Post autor: cina »

Tak, buda już jest zamocowana i sie trzyma. Zrobię jutro fotki. Z tyłu jest blaszka przykręcona do karoserii w której są 2 śruby. Śruby wchodzą w element poprzeczny w ramie. Z przodu jest blaszka alu przykręcona pod zderzakiem i niej przykręcana jest buda 2 śrubkami do fabrycznych mocowań - patent sprawdzony.

Co do fotek to źle wstawiłem ?

Jeszcze jedną fotkę znalazłem

Obrazek

Widać różnicę w wysokości modeli.

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2490
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

#14

Post autor: cina »

Na zdjęciu buda jest nie przykręcona, opiera się tylko na zderzaku, możliwe że dało to taki efekt

Awatar użytkownika
ford-1983
Teoretyk
Posty: 446
Rejestracja: 2013-09-30, 21:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zawidów(dolnyśląsk)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#15

Post autor: ford-1983 »

Żółta buda prezentuje się o 115,694 razy lepiej od czarnej. :D :dance2

Zablokowany

Wróć do „Garaż - Sport”