HPI Venture - Łowca Niewygód

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Sport
Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: HPI Venture - Łowca Niewygód

#16

Post autor: welna79 »

Jeśli mogę coś polecić, to znajdź w pobliżu siebie agencję reklamową która robi reklamy, banery i inne stojące/wiszące/itp rzeczy i od nich zdobądź sobie spienione.
Ja tak zrobiłem i dostałem sporo materiału w super cenie + extra klej
Przy okazji nie będziesz musiał lecieć do Gliwic czy Zabrza ;)

zakopanypouszy
Teoretyk
Posty: 78
Rejestracja: 2019-01-10, 09:23
Imię: Damian
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: HPI Venture - Łowca Niewygód

#17

Post autor: zakopanypouszy »

Wnętrze chyba się udało tzn wstępny projekt hehehe[IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201901 ... 7fb9be.jpg[/IMG]

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

zakopanypouszy
Teoretyk
Posty: 78
Rejestracja: 2019-01-10, 09:23
Imię: Damian
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: HPI Venture - Łowca Niewygód

#18

Post autor: zakopanypouszy »

Wnętrze zaczyna nabierać kształtów. To moja pierwsza przygoda z hipsem i zastanawiam się czy połączenia klejone "Mr. Cement S" powinienem wzmocnić od wewnątrz jakimś gęstym klejem?
Szkoda że nie mam figurki na przymiarkę i wszystko muszę robić na wyczucie :/
Załączniki
DSC_2405small.jpg
DSC_2406small.jpg
DSC_2407small.jpg

Awatar użytkownika
Darek HPI
Początkujący
Początkujący
Posty: 188
Rejestracja: 2011-04-26, 08:26
Imię: Darek
Lokalizacja: Łódź, Konstantynów Łódzki
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: HPI Venture - Łowca Niewygód

#19

Post autor: Darek HPI »

Gratuluję cierpliwości, wygląda ciekawie a jednocześnie nie jest chyba zbyt skomplikowane w wykonaniu.
Do zobaczenia na imprezach.
Pozdrawiam

zakopanypouszy
Teoretyk
Posty: 78
Rejestracja: 2019-01-10, 09:23
Imię: Damian
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: HPI Venture - Łowca Niewygód

#20

Post autor: zakopanypouszy »

Długo nic się tutaj nie działo ale to nie znaczy że z modelem nic się nie działo Smile
Mała aktualizacja:
-zmiana serwa na JX DC5821LV wiec nareszcie model skręca w każdych warunkach a nie tylko w powietrzu heheh
-zrobione oświetlenie przednie w zderzaku oraz tylne w miejscu oryginalnych świateł
-pełne zabezpieczenie przed wodą smarem Bel-Ray MARINE EXTREME
-wnętrze praktycznie gotowe, jak to wiadomo w modelarstwie zawsze można coś poprawić Wink, może jakość nie jest na miare SuperScaled ale mi się podoba bardziej niż wytłoczki z ali Wink
-trochę szpeju doszło
-kierowca którego musiałem skrócić bo jakiś taki niewymiarowy Big Grin oraz kolega gdyby ktoś miał jakiś problem na trasie ;Wink
-zmieniłem olej w amortyzatorach gdyż były trochę za miękkie a przy okazji ciekły.....
-zrobiłem błotniki wiec już nie straszne kałuże a sam model nie straszy "prześwitami"

Byłbym zapomniał, w regulaminie pisze że pojazd powinien posiadać oświetlenie z przodu oraz z tyłu i tutaj zastanawia mnie fakt czy w czasie zawodów pełne oświetlenie musi być używane (2pkt przód i 2pkt tył) czy np można jechać na "dziennych" tylko z przodu?

Poniżej kilka zdjęć:
Załączniki
DSCN9341 (small).JPG
DSCN9331 (small).JPG
DSCN9323 (small).JPG
DSCN9316 (small).JPG
DSC_2532 (small).jpg
DSC_2517 (small).jpg

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: HPI Venture - Łowca Niewygód

#21

Post autor: welna79 »

Idziesz w dobrą stronę ;)
:brawo
Świetny :update
Teraz, to tylko miłej zabawy

zakopanypouszy
Teoretyk
Posty: 78
Rejestracja: 2019-01-10, 09:23
Imię: Damian
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: HPI Venture - Łowca Niewygód

#22

Post autor: zakopanypouszy »

Nadszedł czas na małe usprawnienie Venturki, a mianowicie półosie CVD.
Ostatnio głośno na facebooku na temat tej modyfikacji że to takie wspaniałe i cudowne, że przydaje się gdy trzeba się zawinąć wokół drzewa itd....
Ile to warte jeszcze nie wiem bo póki co robiłem test na panelach a to niestety nawierzchnia o dobrej trakcji i wysokich oporach toczenia przy stałym napędzie 4x4, w takich warunkach szkoda że Venture nie ma zdalnych blokad w mostach.

Wygląda ładnie, ale żeby w ogóle była jakakolwiek poprawa w skręcie kół, to trzeba zmienić orczyk albo przesunąć trochę mocowanie panharda (czy jakoś tak Big Grin), w przeciwnym razie orczyk spotka na swej drodze mocowanie panharda i dalej nie pójdzie. W efekcie w jedną stronę mamy gorszy skręt.

Poniżej prosty pomiar różnicy między seryjnymi półosiami a CVD

Jak widać tylne koła zakreślają koło o 24 cm mniejszej średnicy niż przy seryjnych półosiach.
Próbowałem zmierzyć kąt skrętu kół i wyszło mi 30 stopni (trudno jednocześnie trzymać apke ze skręconymi kołami i kreślić linie na kartce :Tongue )

a tak swoją drogą ktoś mierzył promień skrętu w swoim modelu?
Załączniki
CVD DSC_2676.jpg
CVD DSC_2678.jpg
CVD DSC_2677.jpg

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: HPI Venture - Łowca Niewygód

#23

Post autor: zotornik »

zakopanypouszy pisze:a tak swoją drogą ktoś mierzył promień skrętu w swoim modelu?
I owszem, choć w innym niż twój.
zakopanypouszy pisze:Ostatnio głośno na facebooku na temat tej modyfikacji że to takie wspaniałe i cudowne, że przydaje się gdy trzeba się zawinąć wokół drzewa itd....
Jeżeli dopiero teraz piszą o tym na społecznościówkach, no to mają mocne tyły ;) Żartuję oczywiście.
Temat jest prosty - zakres pracy przegubów CVD jest zupełnie inny, niż ma to miejsce w przypadku kieliszków i doogbonów, to czysta mechanika.
Ale jak najbardziej mogę potwierdzić - tak, warto mieć lepszy skręt.

zakopanypouszy
Teoretyk
Posty: 78
Rejestracja: 2019-01-10, 09:23
Imię: Damian
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: HPI Venture - Łowca Niewygód

#24

Post autor: zakopanypouszy »

Jeżeli chodzi o CVD to używając poziomicy w telefonie wyszło mi że skręt to 39-40 stopni.

Z innych nowinek to "zakopana" otrzymała parę drobiazgów:
-czerwone metalowe szekle na seryjnych śrubach
-panel led COB sterowany z apki
-wciągarkę zrobioną z serwa mg996 i tutaj mała ciekawostka gdyż ESC w venture posiada BEC 6V 3A ale elektronika z serwa już nie jest w stanie tego przetrawić bo się grzeje a serwo nie ma siły, po usunięciu elektroniki serwa dając zasilanie +6V prosto z ESC serwo bez problemu wciąga model w powietrze

ogólnie jestem zadowolony z modyfikacji poza małym szkopułem.... zdechły czerwone ledy świateł tylnych od tak sobie.... wrr znowu trzeba na nowo dziergać....


P.S. czy ktoś rozbierał serwo mg996? piszą że niby mają łożyska kulkowe a w moim jest jedna tulejka mosiężna a jedna plastik....
Załączniki
DSC_0004 (small).JPG

zakopanypouszy
Teoretyk
Posty: 78
Rejestracja: 2019-01-10, 09:23
Imię: Damian
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: HPI Venture - Łowca Niewygód

#25

Post autor: zakopanypouszy »

Niestety nie pamiętam dokładnie jaki pomiar wyszedł jak mierzyłem seryjne półosie bo to było dawno ale chyba coś koło 32-34 stopni.
Dzięki za info że CVD potrafi się rozsypać, będę musiał zlokalizować paragon i w razie czego go zachować.

zakopanypouszy
Teoretyk
Posty: 78
Rejestracja: 2019-01-10, 09:23
Imię: Damian
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: HPI Venture - Łowca Niewygód

#26

Post autor: zakopanypouszy »

Pewnego pięknego dnia Łowca Niewygód trochę przyćpał i sprawił sobie 38 calowe koła co moim zdaniem całkiem fajnie pasuje do tego modelu :D . Szkoda tylko że trzeba trochę się postarać aby nigdzie opony nie przycierały o karoserie ale to nic bo jeżeli do prawdziwej terenówki chcemy wsadzić 38 cali to też trzeba nieźle się napracować ;D

-bedlooki z ali
-swampery ala Hyrax z ali
-ołów z allegro

Łowca pozbył się kilkunastu gram z góry i przybrał trochę na dole, na chwile obecną cały model na lipo waży 3751 gram (na NiMh ponad 4 kg :p )

Teraz tylko testy terenowe bo mieszkaniowe już za sobą
Załączniki
DSC_0029 (small).JPG
DSC_0028 (small).JPG
DSC_0024 (small).JPG

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: HPI Venture - Łowca Niewygód

#27

Post autor: zotornik »

zakopanypouszy pisze:Teraz tylko testy terenowe bo mieszkaniowe już za sobą
Co do dzielności terenowej tej opony, to powinieneś być usatysfakcjonowany. Drugi rok męczę te opony w jednym z modeli i wykazują się przede wszystkim dużą uniwersalnością. Zamontowane zresztą mam na analogicznych felgach.

Natomiast, czy to dobry wybór do tej karoserii? W rozumieniu, czy nie za duże?
Trochę trudno ocenić, gdyż oba zdjęcia nie dają dobrego oglądu całości. Ostatecznie można nieco podnieść karoserię, co częściowo zmniejsza takie wrażenie.

Awatar użytkownika
Tomy
* PIONIER / AT! *
* PIONIER / AT! *
Posty: 2650
Rejestracja: 2006-06-29, 20:39
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wielka Polska :)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: HPI Venture - Łowca Niewygód

#28

Post autor: Tomy »

Najbardziej uniwersalne i dobrze radzące sobie na wielu rodzajach podłoża opony. Tylko... niestety nie mogę przekonać się (osobiście!) do ich wyglądu ...
:>

zakopanypouszy
Teoretyk
Posty: 78
Rejestracja: 2019-01-10, 09:23
Imię: Damian
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: HPI Venture - Łowca Niewygód

#29

Post autor: zakopanypouszy »

Na żywo moim zdaniem lepiej wyglądają niż na foto. Szkoda tylko że chinczyk nie zrobil ich też w wersji 110 mm.
Ciekawi mnie tylko ile wytrzymaja bo jak robilem testy na szklistej nawierzchni pod gore to bylo widac jak opona ładnie pracuje i szuka trakcji ale normalnie ślady gumy zostają hehe, podejzewam że na 21T i 3s to dym będzie [emoji23]

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: HPI Venture - Łowca Niewygód

#30

Post autor: zotornik »

zakopanypouszy pisze:Ciekawi mnie tylko ile wytrzymaja bo jak robilem testy na szklistej nawierzchni pod gore to bylo widac jak opona ładnie pracuje i szuka trakcji ale normalnie ślady gumy zostają hehe, podejzewam że na 21T i 3s to dym będzie
Chiński "Hyrax" jest miększy (bardziej gumowy) w odróżnieniu od swojego pierwowzoru,co jak pokazywały różne porównania czyniły z zamiennika lepiej "klejącą się do terenu" oponę.
Trwałość na pewno będzie zależała od terenu w jakim będą dominowały jazdy. Skałka szybciej ją zetnie, piach, ziemia, błoto raczej krzywdy jej długo nie zrobią.

Moja opona po prawie 2 latach trialowego użytkowania wygląda obecnie tak jak na zdjęciu poniżej (fota z Wałcza):
ZOT_6112.JPG
Jeszcze raz powtórzę - w tej cenie, to opona bajka, a do tego uniwersalna.
Tylko, że nie nachalnej urody i tu zgodzić się niestety muszę w tym temacie z mym "nieprzyjacielem" Tomym :>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Sport”