Poczatek projektu 8x8

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Sport
Fallen30
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 535
Rejestracja: 2006-06-29, 01:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#16

Post autor: Fallen30 »

Jeszcze nie wiem;) narazie chce sie zajac mostami i rama

Grzechoo
Teoretyk
Posty: 66
Rejestracja: 2006-06-29, 08:49
Imię:
Lokalizacja: Warszawa

#17

Post autor: Grzechoo »

cholera jak ja dobrze kumam po czesku :mrgreen:

wracajac do projektu. pomysl super. ale mam pytanko odnosnie budy. bedziesz robil sam czy chcesz jakas kupic?

Hanys
VIP Member
VIP Member
Posty: 285
Rejestracja: 2006-07-12, 16:23
Imię:
Lokalizacja: Czech Republik
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#18

Post autor: Hanys »

Grzechoo pisze:cholera jak ja dobrze kumam po czesku :mrgreen:
wracajac do projektu. pomysl super. ale mam pytanko odnosnie budy. bedziesz robil sam czy chcesz jakas kupic?
Co je po czesku "odnosnia buda"? nebo po anglicky?

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#19

Post autor: Maxim »

Hanys pisze:
Grzechoo pisze:cholera jak ja dobrze kumam po czesku :mrgreen:
wracajac do projektu. pomysl super. ale mam pytanko odnosnie budy. bedziesz robil sam czy chcesz jakas kupic?
Co je po czesku "odnosnia buda"? nebo po anglicky?
Cabine :)

Hanys
VIP Member
VIP Member
Posty: 285
Rejestracja: 2006-07-12, 16:23
Imię:
Lokalizacja: Czech Republik
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#20

Post autor: Hanys »

Grzechoo pisze:cholera jak ja dobrze kumam po czesku :mrgreen:

wracajac do projektu. pomysl super. ale mam pytanko odnosnie budy. bedziesz robil sam czy chcesz jakas kupic?
Odnosnia buda = cabine, my idea is this: drawing a pieces of cabine in AutoCad and then cut it by laser machine from sheet metal - thickness of 0,8mm. A cuting cleft is only 0,15mm thin. And then weld it by spot welding machine with CO2 gas.
Cuting isn´t expensive : cca 2euro/meter 2mm thickness metal.

Fallen30
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 535
Rejestracja: 2006-06-29, 01:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#21

Post autor: Fallen30 »

Ja bede robil wszystko z aluminium , cabina narazie nie bedzie potrzebna bo nie ma pojazdu na ktorym mozna by bylo ja zalozyc
no ceowniki juz sa tak ze moze niedlugo bedzie rama zrobiona :D

[ Dodano: 2006-07-20, 12:00 ]
Rozmawialem z panem ze sklepu http://www.model-fan.com.pl/ w sprawie produktow Robbe , powiedzial ze co do nietypowych zamowien (mosty) trzeba zalozyc zaliczke i on sprowadzi , bedzie nawet taniej niz jest na stronce Robbe . Zastanawiam sie grubo nad tym :D

Grzechoo
Teoretyk
Posty: 66
Rejestracja: 2006-06-29, 08:49
Imię:
Lokalizacja: Warszawa

#22

Post autor: Grzechoo »

pytanie tylko ile taniej?
tak czy siak ja bede kombinowal z frezowaniem mostu. zobczymy co z tego wyjdzie bo z zalatwianiem czegos po znajomosci zawsze sa problemy :\

[ Dodano: 2006-07-31, 18:13 ]
Hanys pisze:
Grzechoo pisze:cholera jak ja dobrze kumam po czesku :mrgreen:

wracajac do projektu. pomysl super. ale mam pytanko odnosnie budy. bedziesz robil sam czy chcesz jakas kupic?
Odnosnia buda = cabine, my idea is this: drawing a pieces of cabine in AutoCad and then cut it by laser machine from sheet metal - thickness of 0,8mm. A cuting cleft is only 0,15mm thin. And then weld it by spot welding machine with CO2 gas.
Cuting isn´t expensive : cca 2euro/meter 2mm thickness metal.
did U made your cabine that way? give some more photos with close up.
and about laser cutting. i design packaging machines and using lasser cutting so i'm going to make a chassis that way. i wish it water proof :)

Fallen30
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 535
Rejestracja: 2006-06-29, 01:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#23

Post autor: Fallen30 »

sama obudowa mostu robbe kolo 12 euro zebatki mozna dorobic/dobrac lozyska sa standardowe 11/5/4 ktore mozna kupic u rojny po 7 zl za sztuke , mysle ze to bedzie duzo taniej niz zlecanie jakiemus znajomemu :D

Grzechoo
Teoretyk
Posty: 66
Rejestracja: 2006-06-29, 08:49
Imię:
Lokalizacja: Warszawa

#24

Post autor: Grzechoo »

12 euro za os skretna czy nie. pewnie za skretna troche wiecej. ale fakt cena duzo nizsza. jak na moje oko w 100pln za jeden most powinienes sie zmiescic wiec bardzo rozsadnie.
ja i tak nie mam wyboru bo mam maly model w dziwnej skali wiec bede robil sam. ale jak w nastepnym kto wie moze zaloze kupne.
pozdro i informuj na biezaca co z tymi mostami bo jestem ciekaw

mpieka
Teoretyk
Posty: 380
Rejestracja: 2006-06-29, 07:19
Imię:
Lokalizacja: Białystok
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#25

Post autor: mpieka »

Fallen30 pisze:sama obudowa mostu robbe kolo 12 euro zebatki mozna dorobic/dobrac lozyska sa standardowe 11/5/4 ktore mozna kupic u rojny po 7 zl za sztuke , mysle ze to bedzie duzo taniej niz zlecanie jakiemus znajomemu :D
niedawno kupilem na ebayu obudowe tylnej osi do cc-01. mysle, ze da sie to przerobic na most z wyjsciem do kolejnego mostu. zobaczymy

Fallen30
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 535
Rejestracja: 2006-06-29, 01:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#26

Post autor: Fallen30 »

grzechoo te obodowy ktore sa mozna zrobic skretne i proste nie ma problemu z tym

Eras
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4878
Rejestracja: 2006-06-29, 14:06
Imię: ET
Lokalizacja: Warszawa / Lancaster
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#27

Post autor: Eras »

a ja dodam, że carson robi ciekawe osie skrętne lub nie z wyjściem na koleją oś (są z przeznaczenia do ciężarówek) ale kosztują dość sporo, ata se zyczy za sprowadzenie 770zł ..

Fallen30
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 535
Rejestracja: 2006-06-29, 01:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#28

Post autor: Fallen30 »

Na stronie carsona sa mosty ale to sa mosty robione na wzor tamiyi ,jedyna nowoscia jest to ze jest skretny most z napedemi wyjsciem na nastepny . Ale caly czas jest to tamiya i skala 1/16

Eras
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4878
Rejestracja: 2006-06-29, 14:06
Imię: ET
Lokalizacja: Warszawa / Lancaster
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#29

Post autor: Eras »

Fallen30 pisze:Na stronie carsona sa mosty ale to sa mosty robione na wzor tamiyi ,jedyna nowoscia jest to ze jest skretny most z napedemi wyjsciem na nastepny . Ale caly czas jest to tamiya i skala 1/16
Widziałem na wlasne oczy model zrobiony na tych osiach, laweta ktora brała 5 pełnowymiarowych modeli 1:10 więc rozstaw jak on road 1:10 ..

Fallen30
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 535
Rejestracja: 2006-06-29, 01:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#30

Post autor: Fallen30 »

Eras na stronce ATY jest opis budowy tej ciezarowki poczytaj to zobaczysz z czego jest zrobiony

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Sport”