Toyota LC70 6x6+2 Expedition

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Toyota LC70 6x6+2 Expedition

#31

Post autor: Pixel »

:brawo
Kurde, ile tu regulacji możliwych ;)

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Toyota LC70 6x6+2 Expedition

#32

Post autor: RC-Nennox »

Trochę jest :) ale tak naprawdę to jeszcze sporo zmian mnie czeka zanim to podwozie zacznie jeździć :)
Zastanawiam się nad tym by wał od rozdzielacza do pierwszego tylnego mostu podzielić na pół bo wychodzi mi ponad 15 cm długości. Tak samo długi będzie wał do drugiego tylnego i nie wiem czy to nie za długie jednak będzie. Niby nie planuje nim jazdy w bardzo trudnym terenie, ale sam nie wiem czy takie długie wały to dobry pomysł. Muszę to przemyśleć :)

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Toyota LC70 6x6+2 Expedition

#33

Post autor: zotornik »

RC-Nennox pisze:Zastanawiam się nad tym by wał od rozdzielacza do pierwszego tylnego mostu podzielić na pół bo wychodzi mi ponad 15 cm długości. Tak samo długi będzie wał do drugiego tylnego i nie wiem czy to nie za długie jednak będzie.
W takiej wersji jak jest obecnie, będzie miał tendencję do "łamania" się w miejscu łączenia połówek. Nie chodzi mi o łamanie się w sensie dosłownym, tylko przy tak rozsuniętym wale nie tylko niewielka część będzie się zazębiała i ciągnęła (możliwe wówczas ukręcenie wału) , ale będzie też brakowało braku stabilizacji w osi, stąd na łączeniu może się wał nieco wyginać, dostawać bicia, a w najgorszym wypadku ulegnie rozłączeniu.
Dasz łącznik a'la safe shaft, to może się okazać, że przy podwojonym zestawie kardanów będzie znowu ciasno i wały wyjdą bardzo krótkie. Inne rozwiązanie, to zrobić łącznik przejściówkę, taka jak robi się z wałów Traxxasa - wzmocnisz i usztywnisz wał, a łączenia wsuwane będą pewniejsze.
Jeżeli niejasno to opisałem, to po pracy rozrysuję co mam namyśli.

Awatar użytkownika
Zapo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 1057
Rejestracja: 2010-03-14, 18:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Toyota LC70 6x6+2 Expedition

#34

Post autor: Zapo »

Super że do przodu choć tępo jak u mnie nie powala [emoji12]

Awatar użytkownika
bonk
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 459
Rejestracja: 2017-09-07, 20:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: W-wa/Lubartów
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Toyota LC70 6x6+2 Expedition

#35

Post autor: bonk »

Bardzo mi się podoba jak estetycznie prowadzone są prace. Wszystko wygląda na dobrze przemyślane i spasowane :)

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Toyota LC70 6x6+2 Expedition

#36

Post autor: RC-Nennox »

zotornik pisze:
RC-Nennox pisze:Zastanawiam się nad tym by wał od rozdzielacza do pierwszego tylnego mostu podzielić na pół bo wychodzi mi ponad 15 cm długości. Tak samo długi będzie wał do drugiego tylnego i nie wiem czy to nie za długie jednak będzie.
W takiej wersji jak jest obecnie, będzie miał tendencję do "łamania" się w miejscu łączenia połówek. Nie chodzi mi o łamanie się w sensie dosłownym, tylko przy tak rozsuniętym wale nie tylko niewielka część będzie się zazębiała i ciągnęła (możliwe wówczas ukręcenie wału) , ale będzie też brakowało braku stabilizacji w osi, stąd na łączeniu może się wał nieco wyginać, dostawać bicia, a w najgorszym wypadku ulegnie rozłączeniu.
Dasz łącznik a'la safe shaft, to może się okazać, że przy podwojonym zestawie kardanów będzie znowu ciasno i wały wyjdą bardzo krótkie. Inne rozwiązanie, to zrobić łącznik przejściówkę, taka jak robi się z wałów Traxxasa - wzmocnisz i usztywnisz wał, a łączenia wsuwane będą pewniejsze.
Jeżeli niejasno to opisałem, to po pracy rozrysuję co mam namyśli.
W tej wersji nie zostanie :) przez noc myślałem i wymyśliłem jak rozwiązać problem długich wałów.
Jedną taką podporę mam, muszę pomyśleć czy ogarnąć jeszcze dwie czy raczej jedną "podwójną"
Jerry bardzo dziękuję za wyjaśnienie, bo własnie nie byłem do końca pewny czy dobrze zrozumiałem słowa Wojtka "zrobić łącznik przejściówkę, taka jak robi się z wałów Traxxasa". Z tego co widzę to jest konstrukcja taka jaką Axial stosuje w swoich wałach WB8HD
Zapo pisze:Super że do przodu choć tępo jak u mnie nie powala [emoji12]
Uczę się od najlepszych :england
bonk pisze:Bardzo mi się podoba jak estetycznie prowadzone są prace. Wszystko wygląda na dobrze przemyślane i spasowane :)
Bardzo dziękuję :D to tylko tak wygląda :p jak bym robił zdjęcia na bieżąco, to by nie było tak "pięknie" ;)

Ok no to teraz jeszcze pokażę na co wpadłem w nocy :)
wał.jpg
Zielone prostokąty to własnie te elementy, o których pisał zotornik - czyli podpory wału jak by mi się udało zanabyć jedną podwójną to by było idealnie :)

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

Re: Toyota LC70 6x6+2 Expedition

#37

Post autor: Sławek »

Koncepcja kolegi Nennox jest jak najbardziej sluszna, tak to sie robi w napedzie gdzie jest wiecej osi niz dwie. Pozwala to na unikniecie kolizji walu z mostem nad ktorym wał przechodzi :)

Pozdr

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11534
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Toyota LC70 6x6+2 Expedition

#38

Post autor: Radek »

Takie podpory Czayo produkuje mam takie ze dwie w kamazie

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Toyota LC70 6x6+2 Expedition

#39

Post autor: RC-Nennox »

Udało mi się stworzyć podwójna podporę wału! Mam nadzieje, że wytrzyma jakiś czas :) a jak nie wytrzyma, to się będziemy do czayo uśmiechać ;)
Załączniki
632E1B9C-9076-43FD-88BC-1F69C2CD693A.jpeg
D69D3320-86DB-4B30-BA12-3CF6A9703840.jpeg

Awatar użytkownika
Księgowy
Teoretyk
Posty: 159
Rejestracja: 2017-12-01, 14:13
Imię: Adam
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował : 3 razy

Re: Toyota LC70 6x6+2 Expedition

#40

Post autor: Księgowy »

RC-Nennox pisze:Udało mi się stworzyć podwójna podporę wału! Mam nadzieje, że wytrzyma jakiś czas :) a jak nie wytrzyma, to się będziemy do czayo uśmiechać ;)
Hej podpowiedź mi proszę gdzie kupić mocowania do wałów podlinkuj może coś. Chodzi mi o to polaczebirbwaluz resorem coś kształt podkowy. No i jakie resory polecasz chce z tylu zamontować w nowym projekcie może. Nie znam temstu z resorami jak z ich twarcoscia itp

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Toyota LC70 6x6+2 Expedition

#41

Post autor: RC-Nennox »

Księgowy pisze:
RC-Nennox pisze:Udało mi się stworzyć podwójna podporę wału! Mam nadzieje, że wytrzyma jakiś czas :) a jak nie wytrzyma, to się będziemy do czayo uśmiechać ;)
Hej podpowiedź mi proszę gdzie kupić mocowania do wałów podlinkuj może coś. Chodzi mi o to polaczebirbwaluz resorem coś kształt podkowy. No i jakie resory polecasz chce z tylu zamontować w nowym projekcie może. Nie znam temstu z resorami jak z ich twarcoscia itp

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
O jakie mocowanie wałów tobie chodzi dokładnie?
Resory są z atees dokładnie takie - https://www.asiatees.com/display?Miscel ... 8903&pid=1

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Toyota LC70 6x6+2 Expedition

#42

Post autor: welna79 »

Księgowy pisze:
RC-Nennox pisze:Udało mi się stworzyć podwójna podporę wału! Mam nadzieje, że wytrzyma jakiś czas :) a jak nie wytrzyma, to się będziemy do czayo uśmiechać ;)
Hej podpowiedź mi proszę gdzie kupić mocowania do wałów podlinkuj może coś. Chodzi mi o to polaczebirbwaluz resorem coś kształt podkowy. No i jakie resory polecasz chce z tylu zamontować w nowym projekcie może. Nie znam temstu z resorami jak z ich twarcoscia itp

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
Poszukaj w temacie zawieszenia
Tam jest sporo na ten temat
Widzę że dryg i odwagę masz, to i może będziesz mógł sam zmajstrować sobie resory.
Domową metodą można łatwo zrobić resory ze sprężyny z zegara lub z brzeszczota albo i packi do kładzenia gipsu
Dasz radę spróbuj - 3 x P
Poczytaj,
Pokombinuj,
Produkuj

Pozdrawiam
welna79
:W

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”