Feiyue FY-02 (toyota FJ40)

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hermanlol
Teoretyk
Posty: 167
Rejestracja: 2017-08-28, 11:03
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Feiyue FY-02 (toyota FJ40)

#1

Post autor: Hermanlol »

Przygodę z RC zacząłem dość niedawno. Postanowiłem na początek zakupić jakiegoś chińczyka na wypadek gdyby mnie to nie wciągło na dłużej, no i nie szkoda tak bardzo jak coś się popsuje.



Pierwsze co poszło na warsztat to buda i koła. Buda Przemalowana bo fabrycznie miała krzywo nadrukowane detale.
FJIMG_20170520_193833.jpg
FJIMG_20170520_193838.jpg
FJIMG_20170521_181821.jpg
Pierwsze co w modelu się popsuło to servo odpowiedzialne za skręcanie. Niestety jest jakieś "dziwne" bo wychodzi z niego 5 przewodów! Poczynając trochę znalazłem sposób na przerobienie zwykłego serva na piecioprzewodowe. Na próbę kupiłem jakieś mikro Towerpro za 10zł. Udało się tak więc kupiłem nieco droższa Corone z metalowymi zębatkami która mniej więcej pasowała gabarytami.
DSC_0577.JPG
Jakiś czas później zainspirowany innymi pracami (głównie cralwery) postanowiłem, że zrobię sobie budę z tego co mi do ręki wpadnie. Na początek drut miedziany 2,5mm2 :D Wyszło jak wyszło :D Krzywo i brzydko.
DSC_0613.JPG
Drugie podejście już z grubszym drutem i metoda wyginania za pomocą podbijanych w płytę gwoździ w miejscach zgięcia ;)

Wyszło chyba w miarę jak na drugie podejście.
DSC_0623.JPG
DSC_0649.JPG
DSC_9377.JPG
Malowanie i wykonanie paneli z blachy aluminiowej ;) + jakieś oświetlenie, wentylator na silnik, zmiana amorków z tyłu na olejowe i przełożenie standardowych tylnich na przód (akurat nie mam zdjęć z tą konfiguracją zawieszenia).

Model w końcu przestał się przewracać na zakrętach :D

Niestety waga się tak zwiększyła, że silnik, esc i bateria nie wyrabiały. Czas jazdy skrócił się o ponad połowę, a silnik i esc grzały się niemiłosiernie :o i trzeba było odstawić ten pancerz :( Można by zrobić w ten sposób jakiegoś crawlera używając mniej drutu, ale bez wzmocnień całość dość łatwo się wygina nawet przy lekkim uderzeniu. Ten ma tyle "wzmocnień" ze można na nim stanąć ;)


Aktualnie wróciłem do starej budy, montuje w niej sobie jakieś oświetlenie dla zabicia czasu i szukam jakieś budy która pozwoliłaby mi przerobić go na 1/10 ;)
IMG_20170829_100059.jpg
IMG_20170829_100032.jpg


Cały projekt powstaje przy prawie zerowych kosztach. Tak po prostu dla funu na razie. Ale powoli mi się marzy jakiś konkretniejszy sprzęt ;)

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6928
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Feiyue FY-02

#2

Post autor: jaruso »

Jak już pisałem w dziale przywitań, całkiem, całkiem ta przeróbka.
Możesz w wolnej chwili podać wymiary rzeczywiste tego modelu (szerokość licząc na zewnątrz opon, rozstaw osi i długość całkowitą)?
Może się to komuś przyda, jeśli chciałby wykorzystać podzespoły, albo podwozie jako bazę (dane producenta znam ze strony, ale różnie to bywa).
Podwozie zapewne ma zbyt szybkie przełożenie do wolnej jazdy z większym obciążeniem, dlatego napęd się grzeje.
Silnik klasy 540 jesteś w stanie tam zmieścić?

Awatar użytkownika
Hermanlol
Teoretyk
Posty: 167
Rejestracja: 2017-08-28, 11:03
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Feiyue FY-02

#3

Post autor: Hermanlol »

Jak wrócę z pracy to wszystko zmierzę. Na silniku jest zębatka atakująca 24T, a odbierająca to nie mam pojęcia ;)

Wkrótce wrzucę trochę więcej zdjęć samego podwozia.

Awatar użytkownika
Hermanlol
Teoretyk
Posty: 167
Rejestracja: 2017-08-28, 11:03
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Feiyue FY-02

#4

Post autor: Hermanlol »

No dobra. Próbowałem jeszcze coś wymodzić z drutu, ale i tak wychodzi mega ciężkie :D

Inspirując się tematami na forum padło na budę Toyoty od Wiaderka która można kupić na allegro za 30 zł :D Także powoli będzie się coś tworzyło.

Jak nie przypasi na chińczyka to może będzie powód na kupno czegoś lepszego :D

Awatar użytkownika
Hermanlol
Teoretyk
Posty: 167
Rejestracja: 2017-08-28, 11:03
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Feiyue FY-02

#5

Post autor: Hermanlol »

jaruso pisze:Jak już pisałem w dziale przywitań, całkiem, całkiem ta przeróbka.
Możesz w wolnej chwili podać wymiary rzeczywiste tego modelu (szerokość licząc na zewnątrz opon, rozstaw osi i długość całkowitą)?
Może się to komuś przyda, jeśli chciałby wykorzystać podzespoły, albo podwozie jako bazę (dane producenta znam ze strony, ale różnie to bywa).
Podwozie zapewne ma zbyt szybkie przełożenie do wolnej jazdy z większym obciążeniem, dlatego napęd się grzeje.
Silnik klasy 540 jesteś w stanie tam zmieścić?
Wymiary Feiyue to:

Szerokość od krawędzi opon - 24cm
Rozstaw osi - 26cm
Wysokość - 19cm
Długość od krawędzi koła przedniego do tylnego - 33cm
Całkowita długość - około 40cm
Załączniki
3fd2579f-2082-0ccb-f4e5-cfcc74885590.jpg
3fd2579f-2082-0ccb-f4e5-cfcc74885590.jpg (27.97 KiB) Przejrzano 2416 razy

Awatar użytkownika
Hermanlol
Teoretyk
Posty: 167
Rejestracja: 2017-08-28, 11:03
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Feiyue FY-02

#6

Post autor: Hermanlol »

Czytając forum trafiłem na fajną tanią karoserię typu hardbody :D Moża trochę pokombinować :)
DSC_9404.JPG
DSC_9403.JPG

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2099
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Feiyue FY-02

#7

Post autor: Gorg »

Czy możesz jeszcze zmierzyć szerokość tylnego mostu po zdjęciu kół - od krawędzi zewnętrznej hexa do hexa?

Awatar użytkownika
Hermanlol
Teoretyk
Posty: 167
Rejestracja: 2017-08-28, 11:03
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Feiyue FY-02

#8

Post autor: Hermanlol »

Gorg pisze:Czy możesz jeszcze zmierzyć szerokość tylnego mostu po zdjęciu kół - od krawędzi zewnętrznej hexa do hexa?

Równe 190mm

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6928
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Feiyue FY-02

#9

Post autor: jaruso »

Tutaj Gorg masz kilka wymiarów: mosty-wymiary-t1170-75.html#p325767

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2099
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Feiyue FY-02

#10

Post autor: Gorg »

Dzięki - nawet tam już coś pisałem ;-)
Trzeba pamiętać że w moście jest mechanizm różnicowy który trzeba zablokować.
Ja w tym celu zaprojektowałem sobie blokadę drukowaną ale jej głównym elementem blokującym jest stalowy pin.

marlau
Teoretyk
Posty: 61
Rejestracja: 2017-01-11, 23:48
Imię: mariusz
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Feiyue FY-02

#11

Post autor: marlau »

Hermanlol pisze:Czytając forum trafiłem na fajną tanią karoserię typu hardbody :D Moża trochę pokombinować :)
Kilka tygodni temu kupiłem tego Wader też i szukam podwozia.
1) Czy to zdjęcie co wstawiłeś jest twoje (tzn Wader + podwozie Feiyue FY-02)
2) Przednie amorki sa poziome a u Ciebie pionowe. Masz jakeś inne podwozie czy to zmieniałeś?
3) Czy to ma 2 biegi tak jak odmiany 1:10?

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6928
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Feiyue FY-02

#12

Post autor: jaruso »

marlau pisze:
Hermanlol pisze:Czytając forum trafiłem na fajną tanią karoserię typu hardbody :D Moża trochę pokombinować :)
Kilka tygodni temu kupiłem tego Wader też i szukam podwozia.
1) Czy to zdjęcie co wstawiłeś jest twoje (tzn Wader + podwozie Feiyue FY-02)
2) Przednie amorki sa poziome a u Ciebie pionowe. Masz jakeś inne podwozie czy to zmieniałeś?
Wg tego, co podał Tomek, podwozie Feiyue FY-02 ma szerokość 24cm licząc po zewnątrz opon. Karoseria wadery jest sporo węższa.
To co widać na fotce można uzyskać po zastosowaniu wąskich mostów, np z kulaka, czy Losi MRC - wtedy koła będą w obrysie karoserii.
Na podwoziu Feiyue FY-02 coś tam można zejść z szerokości po zastosowaniu innych felg i opon, ale cudów nie będzie, może uda się zejść do 22/21 cm?

marlau
Teoretyk
Posty: 61
Rejestracja: 2017-01-11, 23:48
Imię: mariusz
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Feiyue FY-02

#13

Post autor: marlau »

jaruso pisze:
marlau pisze:
Hermanlol pisze:Czytając forum trafiłem na fajną tanią karoserię typu hardbody :D Moża trochę pokombinować :)
Kilka tygodni temu kupiłem tego Wader też i szukam podwozia.
1) Czy to zdjęcie co wstawiłeś jest twoje (tzn Wader + podwozie Feiyue FY-02)
2) Przednie amorki sa poziome a u Ciebie pionowe. Masz jakeś inne podwozie czy to zmieniałeś?
Wg tego, co podał Tomek, podwozie Feiyue FY-02 ma szerokość 24cm licząc po zewnątrz opon. Karoseria wadery jest sporo węższa.
To co widać na fotce można uzyskać po zastosowaniu wąskich mostów, np z kulaka, czy Losi MRC - wtedy koła będą w obrysie karoserii.
Na podwoziu Feiyue FY-02 coś tam można zejść z szerokości po zastosowaniu innych felg i opon, ale cudów nie będzie, może uda się zejść do 22/21 cm?
Tylko, że mi nie zależy na skalowości więc wymiary (szerokość) jest sprawą drugorzędną. Nawet długość podwozia może byc większa niż Wader - najwyżej dobuduje naczepkę za kabiną i przesunę błotniki). To ma byc auto dla 3-letniego syna a i tak bedę je robił pewnie z rok. Na razie rozglądam się za podwoziami w granicy 250zł (HG P402, Feiyue, WLToys). A pewnie tyle kosztuje jeden most Losi czy Axial.

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6928
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Feiyue FY-02

#14

Post autor: jaruso »

marlau pisze: Tylko, że mi nie zależy na skalowości więc wymiary (szerokość) jest sprawą drugorzędną. Nawet długość podwozia może byc większa niż Wader - najwyżej dobuduje naczepkę za kabiną i przesunę błotniki). To ma być auto dla 3-letniego syna a i tak będę je robił pewnie z rok. Na razie rozglądam się za podwoziami w granicy 250zł (HG P402, Feiyue, WLToys). A pewnie tyle kosztuje jeden most Losi czy Axial.
To było tak od razu pisać, to zmienia postać rzeczy :OK
W takim razie może lepiej pozostawić tą oryginalną karoserię?
Powyżej opowiedziałem na Twoje pytanie dotyczące zdjęcia karoserii i podwozia - to nie mogło być Feiyue

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2099
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Feiyue FY-02

#15

Post autor: Gorg »

Nawet jeśli nie zależy Ci na skalowości to połączenie karocy Wadera z motami o szerokości 220mm wygląda kuriozalnie - wiem bo przymierzałem mosty axiala do karocy wadera. może lepiej kup jakiś tani leksan - będzie bardziej wytrzymałe i lżejsze

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”