Feiyue FY-01 Lord Wader (hummer->fj40)

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
ODPOWIEDZ
marlau
Teoretyk
Posty: 61
Rejestracja: 2017-01-11, 23:48
Imię: mariusz
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Feiyue FY-01 Humvee

#61

Post autor: marlau »

Księgowy pisze:Już powoli wiem co się z czym je z tymi skalami, ale nie wiem skąd macie ludziki 1:10 to zwykłe zabawkowe postacie J.I.Joe?
tani-crawler-hb-p1001-modyfikacja-elekt ... ml#p337283 Do Wadera pasują ludziki WWE. Mam tę budę i Johna Cena który pasuje idealnie. Ale generalnie wejdzie każdy o wys. 16-18 cm. Byle mu się nogi i tułów zginał. Takie ludziki kupisz na OLX/Allegro za 20-30zł.

Awatar użytkownika
Księgowy
Teoretyk
Posty: 159
Rejestracja: 2017-12-01, 14:13
Imię: Adam
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował : 3 razy

Re: Feiyue FY-01 Lord Wader

#62

Post autor: Księgowy »

Dzisiaj udało mi się rozebrać i zablokować dyferencjał w tylnej osi. Mam nadzieję że pozwoli to nie gubić trakcji na pojazdach. Do tej pory gdy tylko koło się poderwało model stał i jęczał. Przedniego dyfra na razie nie ruszam.
dyferencjał.jpg

Awatar użytkownika
Księgowy
Teoretyk
Posty: 159
Rejestracja: 2017-12-01, 14:13
Imię: Adam
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował : 3 razy

Re: Feiyue FY-01 Lord Wader

#63

Post autor: Księgowy »

Dzisiaj pierwszy raz była okazja wybrać się na dwór, aby przetestować model z nowym silnikiem.

SIlnik: bsdracing bs702-056 - do crawlera. Szczotka

Pakiet ku memu zaskoczeniu 1500mAh wystarczył na prawie dobrą godziną jazdy. Troche płasko troche górek... W szoku byłem, że tyle dawał radę a na dworze było ze 3 stopnie.

Silnik mocny i sie nie grzeje - nawet radiatora nie mam, choć o tym pomyślę.

Zastanawiam się po dzisiejszej jeździe nad blokadą również przedniego dyferencjału. Powinno to ułatwić podjeżdżanie zwłaszcza przy utracie przyczepności.
Techniki rzecz jasna bardzo mi brakuje, ale po zmianie silnika jazda w terenie to inna bajka;)
Załączniki
26735019_10210594487206018_692348629_o.jpg
na oświetlenie i klosze jeszcze przyjdzie czas, obecnie budka lata bez kratek...
na oświetlenie i klosze jeszcze przyjdzie czas, obecnie budka lata bez kratek...
26692585_10210594488206043_1440758291_o.jpg

Awatar użytkownika
Hermanlol
Teoretyk
Posty: 167
Rejestracja: 2017-08-28, 11:03
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Feiyue FY-01 Lord Wader

#64

Post autor: Hermanlol »

Nagraj filmik jak to jeździ bo się zastanawiam nad tym silnikiem :)

Awatar użytkownika
Księgowy
Teoretyk
Posty: 159
Rejestracja: 2017-12-01, 14:13
Imię: Adam
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował : 3 razy

Re: Feiyue FY-01 Lord Wader

#65

Post autor: Księgowy »

Hermanlol pisze:Nagraj filmik jak to jeździ bo się zastanawiam nad tym silnikiem :)
Filmik jest ale na fb. Tu nie mogę wgrać. Słaba jakość bo szaro już było. Gania ładnie tyle powiem. Demon prędkości nie jest lecz ni to w offroadzie najważniejsze [emoji16]

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Hermanlol
Teoretyk
Posty: 167
Rejestracja: 2017-08-28, 11:03
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Feiyue FY-01 Lord Wader

#66

Post autor: Hermanlol »

Księgowy pisze:
Hermanlol pisze:Nagraj filmik jak to jeździ bo się zastanawiam nad tym silnikiem :)
Filmik jest ale na fb. Tu nie mogę wgrać. Słaba jakość bo szaro już było. Gania ładnie tyle powiem. Demon prędkości nie jest lecz ni to w offroadzie najważniejsze [emoji16]

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
No dobra, ale gdzie na FB? Daj jakiś link :)

Awatar użytkownika
Księgowy
Teoretyk
Posty: 159
Rejestracja: 2017-12-01, 14:13
Imię: Adam
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował : 3 razy

Re: Feiyue FY-01 Lord Wader

#67

Post autor: Księgowy »

Jak będę przy kompie to poszukam.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Księgowy
Teoretyk
Posty: 159
Rejestracja: 2017-12-01, 14:13
Imię: Adam
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował : 3 razy

Re: Feiyue FY-01 Lord Wader

#68

Post autor: Księgowy »

Filmiku nie wygrałem ale za to pojezdzilem dzisiaj w terenie. Kolejne fanty do przerobienia.

W ruch pójdzie na pewno przedni dyfer bo gubię trkacje na pojazdach.

Muszę też dociążyć model bo szybko się wywraca no i pomyśleć nad zderzakiem a raczej jak do Skutecznie przymocowac aby się nie łamał.

Awatar użytkownika
Franca
Początkujący
Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 2016-12-10, 22:38
Imię: Bartek
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Feiyue FY-01 Lord Wader

#69

Post autor: Franca »

Księgowy pisze:Dzisiaj pierwszy raz była okazja wybrać się na dwór, aby przetestować model z nowym silnikiem.

SIlnik: bsdracing bs702-056 - do crawlera. Szczotka

Pakiet ku memu zaskoczeniu 1500mAh wystarczył na prawie dobrą godziną jazdy. Troche płasko troche górek... W szoku byłem, że tyle dawał radę a na dworze było ze 3 stopnie.

Silnik mocny i sie nie grzeje - nawet radiatora nie mam, choć o tym pomyślę.

Zastanawiam się po dzisiejszej jeździe nad blokadą również przedniego dyferencjału. Powinno to ułatwić podjeżdżanie zwłaszcza przy utracie przyczepności.
Techniki rzecz jasna bardzo mi brakuje, ale po zmianie silnika jazda w terenie to inna bajka;)
Bo w trialu tak jest. Tu nie daje się gazu do dechy tylko jeździ z gracją i podziwia, jak model się zachowuje.

Pamiętam jak mój pakiet z Jeepa 3s 2200mah i silniku 55T po zawodach wyglądał. Był naładowany do pełna i po całym dniu jazdy, napięcie spadło o 0,15V na celę ;)

Silnik nie będzie się grzał bo od czego miałby się grzać.

Super robota :)

P.S. Zamówiłem FY-07 dla znajomego RTR na bezszczotce. Zobaczymy co jest wart :)

Awatar użytkownika
Księgowy
Teoretyk
Posty: 159
Rejestracja: 2017-12-01, 14:13
Imię: Adam
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował : 3 razy

Re: Feiyue FY-01 Lord Wader

#70

Post autor: Księgowy »

Ok udało się w końcu usiąść do kompa. Filmiki z jazdy się wgrywają, i zdjęcia pobierają z telefonu.
Rozebranie przedniego dyfra w FY jakimkolwiek to jakaś masakra... wszelakie kulaki i crawlery mają to dużo łatwiej dostępne, tu musiałem rozebrać pół wozu, aby uwolnić rozdzielacz i dyferencjał... No cóż przynajmniej już wiem co i jak jest zamontowane w tym jeździdełku.

Jako, że moje fotki z telefonu średnio się przez taptalka wgrywają, i dublują mi się posty postaram się tutaj dodać zdjęcia teraz przez G+.

https://photos.app.goo.gl/tHwtTlfMDdCUNL0l2

Awatar użytkownika
Księgowy
Teoretyk
Posty: 159
Rejestracja: 2017-12-01, 14:13
Imię: Adam
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował : 3 razy

Re: Feiyue FY-01 Lord Wader

#71

Post autor: Księgowy »


Awatar użytkownika
Hermanlol
Teoretyk
Posty: 167
Rejestracja: 2017-08-28, 11:03
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Feiyue FY-01 Lord Wader

#72

Post autor: Hermanlol »

Bo Wader chyba dorwał formę od Joustry. W Waderze masz nawet od spodu klapkę na baterie :D

Awatar użytkownika
Księgowy
Teoretyk
Posty: 159
Rejestracja: 2017-12-01, 14:13
Imię: Adam
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował : 3 razy

Re: Feiyue FY-01 Lord Wader

#73

Post autor: Księgowy »

Hermanlol pisze:Bo Wader chyba dorwał formę od Joustry. W Waderze masz nawet od spodu klapkę na baterie :D
A ja się zastanawiałem po co waderowu klapka na baterie u miejsce na włączniki

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Księgowy
Teoretyk
Posty: 159
Rejestracja: 2017-12-01, 14:13
Imię: Adam
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował : 3 razy

Re: Feiyue FY-01 Lord Wader

#74

Post autor: Księgowy »

Obserwacji ciąg dalszy.

Prace nad zderzakiem trwają. Napewno zrezyugnuje z oryginalnego waderowskiego bo kilka prób jego zamocowania spaliło na panewce. Poza tym, zderzak będzie wyżej bo na obecnej wysokości zaczepia o co się da.

Nadal problem z wywracaniem się modelu. Nie bardzo wiem co jeszcze zrobić. Chyba tylko "doklejenie" ołowiu w koła go przytrzyma, bo czego bym nie wsadził to jest wysoki środek ciężkości i gibie się to to, jak skosa złapie...

Farba - porażka kilka gleb w terenie i mam łaciatego Wadera. Chyba czeka mnie malowanie raz jeszcze... gdybym wiedział, że tak odłazi to bym na żółto go pomalował:D haha Przynajmniej by by nie było widać tak spod spodu:D

Nadal poszukuje koła zapasowego of FY albo jakiegoś rc-ka. Napisałem do kolesia z OLX co wyprzedaje rupiecie może coś w dobrej cenie dopane.

Pytanie nr 2 - powiedzcie mi jak to jest z tymi apkami, że one wiedzą, że to ten model mają sterować? Jak wam się nie mieszają te sygnały na WSW czy zawodach? Totalnie jakoś sobie tego nie umiem wyobrazić;) Ktoś mi wyjaśni tę zasadę?

PS. Pakiety się ładują;)

Awatar użytkownika
Księgowy
Teoretyk
Posty: 159
Rejestracja: 2017-12-01, 14:13
Imię: Adam
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował : 3 razy

Re: Feiyue FY-01 Lord Wader

#75

Post autor: Księgowy »

Obserwacji i prac ciąg dalszy.

- zrobiłem skrzynię, łopatę i młotek...

- serwo w FY totalnie nie ogarnia trialu. Skręcenie w terenie pod obciążeniem to w sumie nie skręcenie wcale... Chyba kupie jakieś tanie serwo i zrobie z niego coś do trialu a oryginalnego serwa zrobię wyciągarkę.

Wader dostał zderzak ze spienionego pcv i wzmocnienie natarcia pod zderzakiem, aby ciorać po skałąch i korzeniach.
Nadal tylnego zderzaka brak...
Załączniki
Skrzynia. Będzie do niej jeszcze robione wieko... z eee nie wiem z czego;D
Skrzynia. Będzie do niej jeszcze robione wieko... z eee nie wiem z czego;D
20180112_212528 — kopia.jpg
Ultimate iron shell:D
Ultimate iron shell:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”