Metalowy SCX 10 Cherokee by Dąbal

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Metalowy SCX 10 Cherokee by Dąbal

#31

Post autor: zotornik »

Daniel - przynajmniej oficjalnie od ponad roku się nie logował, to musi wybaczyć, że mu tu "bałaganimy".

Na początek istotne zastrzeżenie do sformułowania:
Dashofer pisze:
2021-06-09, 16:08
Mam pytanie chodzi o to, że na Bangood znalazłem podwozie SCX10 całe metalowe
Nie znalazłeś SCX-a, a jedynie coś "podobnego"!
SCX we wszelkich swoich wersjach, to podwozie marki Axial. Różne chińskie i tym podobne marki lubią w sposób zupełnie nieuprawniony, posługiwać się w opisach swoich modeli markowymi nazwami, oznaczeniami, symbolami, etc., przez co mają one nas zasugerować podobieństwem lub wręcz równoważnością - klasyka chińskiego marketingu, ale oparta na delikatnie mówiąc wprowadzaniu w błąd osoby kupujące.

W skrócie, bo każdy wymieniony poniżej aspekt można rozbudować w osobny temat:
- metalowy model, czy też jedynie niektóre podzespoły, to wcale nie żaden bonus, a początek kłopotów (temat obszerny i zależny od części, podzespołów, o których mowa) ;
- model trialowy ulega niejednokrotnie różnym usterkom, musisz mieć łatwy dostęp po pełnego zestawu części zamiennych (to zapewni ci każdy markowy producent, nawet w odniesieniu do tych podwozi sprzed dwudziestu i więcej lat);
- jak już wspomniano rok wprowadzenia podwozia (modelu) nie ma nic wspólnego z jego "nowoczesnością" - poza pewnymi zmianami i modyfikacjami, reszta to taki refreshing zainteresowania,

"Konkurencyjność podwozia na zawodach" :zotornik
Szczęśliwie, to nader rzadki sposób postrzegania naszych modeli. Oczywiście każdy lubi wygrywać, ale nie o to u nas chodzi.
Ale skoro o to pytasz, to wg mnie metalowe podwozie ci w tym nie pomoże.

Dashofer
Teoretyk
Posty: 20
Rejestracja: 2020-06-24, 11:50
Imię: Adam
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 2 razy

Re: Metalowy SCX 10 Cherokee by Dąbal

#32

Post autor: Dashofer »

Pozyskane na forum informacje pomogły mi w podjęciu decyzji co do tego modelu. Zacznę od czegoś innego jednak.
Dzięki za odpowiedź i zwrócenie uwagi na ważny aspekt sposobu postrzegania rywalizacji, postaram się zgłębiać wiedzę i nabrać odpowiedniej perspektywy :)
Bardzo dziękuje za pomoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”