TFL Racing

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Franca
Początkujący
Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 2016-12-10, 22:38
Imię: Bartek
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

TFL Racing

#1

Post autor: Franca »

Dzisiaj dojechała do mnie karoseria TFL Racing. Miała trafić docelowo pod Axiala SCX10 II RAW KIT, ale jak już ją rozpakowałem i przymierzyłem do Axiala, to stwierdziłem, że z Axiala to zostaną tylko mosty, amory i ewentualnie linki, jeśli będą pasowały. Podłoga uniemożliwia użycie skrzyni Axiala. A teraz kilka wymiarów, które pewnie interesują wszystkich :)

Szerokość zewnętrzna przednich nadkoli patrząc od przedniego zderzaka to 185mm i rozszerzają się w kierunku kabiny do 188mm
Szerokość karoserii pod podłogą 186mm
Szerokość tylnych nadkoli po zewnętrznej 186mm

Karoseria jest przykręcana do klatki, która stanowi od razu ramę, do której przykręcany amory, rozdzielacz na środek pod podłogą, linki, mocujemy w niej serwo skrętu w poprzek ramy.
W zestawie są klosze, kierownica (być może skrętka z serwem - ale to muszę sprawdzić), lewarek zmiany biegów, lewarek reduktora, naklejki.

Karoseria jest gruba. Jest to zupełnie inny materiał niż np hardbody z aliexpress. Wygląda bardzo solidnie i dobrze jest wykonana. Jest oczywiście do pomalowania.

A wszystko prezentuje się tak :)
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg

Awatar użytkownika
Franca
Początkujący
Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 2016-12-10, 22:38
Imię: Bartek
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: TFL Racing

#2

Post autor: Franca »

Dzięki Jerry
Tylko nie wiem co z tego wyjdzie, dlatego wrzuciłem go póki co tutaj ;)

Awatar użytkownika
Franca
Początkujący
Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 2016-12-10, 22:38
Imię: Bartek
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: TFL Racing

#3

Post autor: Franca »

Dzisiaj postanowiłem zabrać się do roboty.

Zastanawiałem się, co zrobić z tym nadwoziem.

W zasadzie to pomysły miałem dwa.

Pierwszy to założenia podwozia Axiala SCX 10II RAW KIT to klatki.

Drugi to założenie na środek rozdzielacza, przeniesienie silnika na przód i założenie reduktora HPI.

Niestety nie mam w zapasach ani rozdzielacza, a ni reduktora HPI, więc została mi próba założenia na Axiala.

Zrobiłem przymiarki przed rozebraniem Axiala i okazało się, że klatka idealnie będzie pasowała. Problem tylko taki, że przy przekładce na podwozie Axiala, nie da się użyć płyty podłogowej nadwozia, na którą mają trafić fotele, ponieważ skrzynia jest na środku i do tego jest wielka. Podłogi z zestawu nie da się zamocować. Mówię - trudno i zabrałem się do rozbierania.
Klatka umożliwia przykręcenie mocowania skrzyni oraz amorów do klatki. Ponadto z przodu jest mocowanie dla serwa, ale tu niespodzianka :) Zamówiłem mocowanie serwa na przedni most AR44 i mocowanie w klatce dla serwa będę mógł wykorzystać dla wyciągarki z serwa 360 stopni, która czeka już na założenie. Tylne linki musiałem wymienić z zestawu na najmniejszy rozstaw, ponieważ to nadwozie ma rozstaw osi 305mm, a mój Axial miał linki pod 313. Wystarczyło tylko wymienić tylne linki na krótsze i gotowe. Ponadto dzięki mocowaniu serwa na przednim moście, zrezygnowałem z panharda. W zestawie RAW KIT niestety nie ma kompletu drugiej linki, więc musiałem wykonać ją z pręta M4. Serwo trafiło na przedni most i linka od orczyka do zwrotnicy również została wykonana z pręta gwintowanego M4. Przyznam się szczerze, że bardziej podoba mi się z gołą klatką. Opony niestety są ciut za małe. Myślę że 120mm będą tutaj idealne. A tak póki co prezentuje się model po przeszczepie.
Załączniki
12.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg
7.jpg
4.jpg
9.jpg
10.jpg
8.jpg

Awatar użytkownika
Franca
Początkujący
Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 2016-12-10, 22:38
Imię: Bartek
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: TFL Racing

#4

Post autor: Franca »

BIG :update

Dzisiaj dotarła paczka z ali. Zrobiłem zamówienie w sklepie Injora - polecam stoisko na Ali - zamówiłem 3 września, dzisiaj odebrałem - 10 dni - bajka.

Co zamówiłem:

1. Koła 2.2 cala - okazało się, że przyjechały do złożenia - opony osobno, felgi osobno. Myślę, spoko. Jak się okazało, gąbki są mega twarde i do tego mega wielkie. Nie dało się założyć wewnętrznego pierścienia i musiałem założyć gąbki z opon 1.9. Akurat miałem stare z 1.9 Dick Ceppek i okazało się, że pasują idealnie. Co do samych felg, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Łatwo się je skręcało.
Wymiary to 130mm/50mm

2. Nakrętki na koła - kosmetyka - potrzebny klucz 10mm żeby je dokręcić.

3. Hexy 12mm o szerokości 8mm - wrócę do nich później :D

4. Szpula z klinem 25T, pasująca na serwo 360 stopni do wyciągarki - wiem wiem - można zrobić na tokarce, można ze szpuli z maszyny do szycia - w zestawie jest śruba mocująca, która jednocześnie blokuje linkę, hak, zacisk do zrobienia i śrubka z nakrętką do założenia linki na haku.

5. Gwóźdź programu - zestaw (sam nie wiem jak to fachowo nazwać) 4 dynksów, dzięki którym można zamocować amortyzatory na bazylion różnych sposobów. Zastanawiałem się czy zrobić samemu, czy kupić gotowce - zakup okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki tym czterem dynksom, udało mi się dopasować klatkę do kół i teraz model wygląda tak jak powinien. W zestawie są śruby mocujące dynksy w modelu. Ponadto ramiona dynksów są gwintowane - same otwory mocujące nie.

W tym miejscu wrócę do hexów 8mm. Wpierw myślałem, że nie będą potrzebne. Po założeniu elektroniki i pierwszym przejeździe, okazało się że koła ocierają się przy skręcie o amortyzatory. Hexy rozwiązały problem.
Załączniki
7.jpg
9.jpg
4.jpg
2.jpg
1.jpg
8.jpg
6.jpg
5.jpg

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: TFL Racing

#5

Post autor: zotornik »

Ładne felgi :OK
Reszta zakupów też :)

Jak szeroka jest szpula? Od talerzyka do talerzyka.

Awatar użytkownika
Franca
Początkujący
Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 2016-12-10, 22:38
Imię: Bartek
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: TFL Racing

#6

Post autor: Franca »

Dzięki.

Szpula ma 15mm wymiar całkowity.
13mm między talerzami :)

Awatar użytkownika
Franca
Początkujący
Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 2016-12-10, 22:38
Imię: Bartek
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: TFL Racing

#7

Post autor: Franca »

:update

Pierwszy spacer i pozytywne zaskoczenie - nic się nie zepsuło :LOL

Póki co zostaje taki golas - buda idzie do kartonu - tak mi się podoba, a i bardziej przyciąga uwagę :)

Kilka fotek ze spacerku :)
Załączniki
a.jpg
b.jpg
c.jpg

Awatar użytkownika
Franca
Początkujący
Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 2016-12-10, 22:38
Imię: Bartek
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: TFL Racing

#8

Post autor: Franca »

Krótkie nagranie z jazdy - niestety zaczęło padać...


Awatar użytkownika
Franca
Początkujący
Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 2016-12-10, 22:38
Imię: Bartek
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: TFL Racing

#9

Post autor: Franca »

:update

Axial doczekał się nowego silnika klasy 550 5 slot 10T. W połączeniu z pakietem 3S...mega...
I precyzja i prędkość :)




ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”