WPL C54

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bemarcin
Teoretyk
Posty: 1187
Rejestracja: 2010-10-05, 13:16
Imię: Marcin
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

WPL C54

#1

Post autor: Bemarcin »

Hej, jak się siedzi w domu to do głowy przychodzą różne głupie pomysły :q Ten jest jednym z nich i nie wiem czy nie najgłupszy :) Kupiłem kiedyś C-14 jak kosztowały 89 zł, poskładałem i pojeździł może z 5 minut i coś zaczęło przeskakiwać. Zabawka powędrowała na półkę do garażu. Do czasu, aż na ali nie natknąłem się na karoserię WPL LC80 czyli ich nazewnictwo C54. Zamówiłem, dojechało, ładnie zrobiona z kilkoma babolami, ale wybaczone. No, ale żeby było mało, stary-głupi. zakupiłem metal skrzynię 370, amortyzatory, linki, wały, metalowe bebechy no i wyciągarkę. Zapomniałem o kołach dedykowanych też kupiłem. Dojechało wszystko oprócz wyciągarki, której nie dostałem od lutego. Zwrócili za nią kasę, kupiłem drugą i też marne szanse. Bo ostatni wpis z 21.05, wisi na cle dokładnie tak samo jak ta pierwsza. Ale ok, zacząłem to składać do kupy i to była masakra. Nie pasowało dosłownie nic. W metalowych bebechach mostów, zły był opis bo były od D coś tam. Trzeba było ciąć pręty bo było za szeroko. Amory do bani bo za twarde i za długie do tej budy. Linki to w ogóle porażka, Żeby dopasować skrzynię trzeba było wycinać przednie mocowanie. Poskładane, buda wygląda jak przestraszony kocur. Masakra. Kombinujemy dalej, doleciała rama z C34. Pasowanie pod linki, źle, nie te otwory pod mocowania wszystkiego. Wracamy do starej, składam na plastikowych linkach, amorach z zestawu i skrzyni z zestawu. Ok pojeżdżone chwilę, bo zmieliłem plastikowe zębatki. Chwilę potem usmażyłem regulator :upss
Kombinujemy dalej, wkładam metal skrzynię, plastikowe linki, obniżam amory z zestawu do akceptowalnego stanu. Jest ok, ale nie jest ok, bo problem z wykręcającymi się robakami w wałach. Pomógł klej do gwintów. Na chwilę obecną to coś wygląda tak, poskładane na chwilę, bo buda idzie do malowania. Modelik jeździ i to całkiem fajnie.
Załączniki
IMG_20210615_104555129_Easy-Resize.com.jpg
IMG_20210615_093620481_Easy-Resize.com.jpg
IMG_20210615_093640397_HDR_Easy-Resize.com.jpg
IMG_20210615_093654760_Easy-Resize.com.jpg

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: WPL C54

#2

Post autor: zotornik »

Taki mały model, a tak dużo "radości" daje 😁

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2734
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: WPL C54

#3

Post autor: ges »

Heheh model dla wytrwałych. :D

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11533
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: WPL C54

#4

Post autor: Radek »

"Twardym trzeba być, nie mientkim" :D modelik fajnie wygląda :OK

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”