Losi Mini Rock Crawler Pro, klasa 1.9, 1:18

Tematy odnośnie budowy Crawlerów ...
Awatar użytkownika
Kajman
Teoretyk
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-02, 23:44
Imię: Adrian
Lokalizacja: Bdg

#16

Post autor: Kajman »

Auto odbyło pierwsze jazdy w terenie. Jest nad wyraz dzielne jak na takiego maluszka, w lesie nie spotkałem przeszkód nie do przebycia, drenaż okolicznej autostrady również bez problemu przebyłempod prąd. Kilka wniosków na przyszłość- trzeba dociążyć koła, zwiększyć przełożenie/prędkość na odcinkach prostych, założyć drugą skrętną oś :)
Elektronika weszła na styk, dłuższą chwilę siedziałem by to upchnąć. Tak jak ezrun ze swoimi cienkimi, giętkimi przewodami jakoś wchodzi, tak genius 75 przeznaczony do 1:10/1:12 jest już trudniej ustawialny. Serwo nawet to low profile 6kg daje radę, ale jednak dam pełnowymiarowe 12kg, na szczęście duży regiel mimo swoich wad przynajmniej je spokojnie wysteruje, a kabli mniej niż w układzie esc+bec.
Czekam na opony Rover, wtedy dociążę koła, na razie nie ruszam setupu, przyjdą graty, będziem kręcić, sukcesem jest upchnięcie geniusa pod maskę, pięknie steruje silnikiem :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kajman
Teoretyk
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-02, 23:44
Imię: Adrian
Lokalizacja: Bdg

#17

Post autor: Kajman »

Nie było czasu pisać. Przyszedł silnik Psycolne hobby 400mm, trzeba było dremelem mocowanie silnika przedłubać, zmienić atak z modułu 0.5 na 0.52 przez to że wał ma 2.3mm a nie 2mm, ale warto było :) Silnik ma więcej momentu z dołu, wszedł na styk, ale cieszę się z niego. 250W to nie 120 ;)

Obrazek

Przy okazji zmieniłem wadliwy układ kierowniczy losiego, teraz już skręca w obie strony identycznie, wyastarczył wygiąć pręcik tytanowy, trochę pokręcić i działa :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11189
Rejestracja: 2013-04-25, 21:35
Imię: Maciek
Lokalizacja: Pomerania
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#18

Post autor: Maciek »

Fajna kanapa :OK

Awatar użytkownika
Kajman
Teoretyk
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-02, 23:44
Imię: Adrian
Lokalizacja: Bdg

#19

Post autor: Kajman »

Castingi i owszem,ale nie na to forum zdjęcia z nich ;)
Model jest już wyprowadzany do lasu i na skałki,ale niestety albo jazda albo zdjęcia :( Jeździ bardzo ładnie, dzielność w terenie bardzo duża, na piasku troszkę gorzej, na kamieniach całkiem ładnie. Prędkość na 3s niezła, ale dźwięki z napędu dość paskudne już wtedy,w końcu silnik kręci 50000obrotów :) Jak na crawlera to i tak nieźle. Kolega Mav ma w weekend w bliźniaczym modelu zmienić szczotkę na bl i mam nadzieję że w końcu uda się dokonać gdzieś pełnego zanurzenia :) Obecnie już na stałe wsadziłem ezruna, odbiornik micro zabezpieczyłem przed wodą, bo nawet po rosie gubił parowanie głupek. Teraz można się taplać do bólu.
Żeby było łatwiej zamówiłem mud slingery z rc4wd, na przyszłość się przydadzą :) Również poszerzenia z junfaca są już w domu, muszę tylko założyć. Wyciąłem budę Blazera z Proline, kurde ogranicza wykrzyże mooocno...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Crawler ...”