FREEDOM83 H10 Optic

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Scaled...
Awatar użytkownika
FREEDOM83
Teoretyk
Posty: 262
Rejestracja: 2022-12-13, 10:07
Imię: Alberto
Lokalizacja: Spain
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

FREEDOM83 H10 Optic

#1

Post autor: FREEDOM83 »

Rozpoczęcie nowego projektu

więcej części dotarło, miłego weekendu!!

https://www.youtube.com/shorts/rQywzG4FNvA
what1284.jpg
what1283.jpg
what1282.jpg
img-2020.jpg
img-2019.jpg

Awatar użytkownika
FREEDOM83
Teoretyk
Posty: 262
Rejestracja: 2022-12-13, 10:07
Imię: Alberto
Lokalizacja: Spain
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: FREEDOM83 H10 Optic

#2

Post autor: FREEDOM83 »

To na razie i czekam na :
captur21.png
8c053810.jpg
a1f20b10.jpg

Awatar użytkownika
FREEDOM83
Teoretyk
Posty: 262
Rejestracja: 2022-12-13, 10:07
Imię: Alberto
Lokalizacja: Spain
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: FREEDOM83 H10 Optic

#3

Post autor: FREEDOM83 »

Produktywny poranek, skrzynia biegów z zamontowanym overdrivem i śrubą symulującą dźwignię zmiany biegów

Następnie linki, zrobiłem podporę ze starym przegubem, abym mógł szybciej i bez cierpienia wkręcić przeguby kulowe hahaha i wszystko jest umieszczone w podporze tranny

Ja zamontowałem również amortyzatory z 650w z przodu i 900w z tyłu, i poczyniłem pewne postępy w kwestii lakieru i karoserii

i do tej pory cała praca niedzielna
img-2024.jpg
img-2023.jpg
img-2025.jpg
img-2026.jpg
img_2034.jpg
img_2035.jpg
img_2036.jpg
img_2039.jpg
img_2038.jpg
img_2040.jpg
img_2041.jpg

Awatar użytkownika
FREEDOM83
Teoretyk
Posty: 262
Rejestracja: 2022-12-13, 10:07
Imię: Alberto
Lokalizacja: Spain
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: FREEDOM83 H10 Optic

#4

Post autor: FREEDOM83 »

Dziś jakieś zaślepki na dziury w podwoziu za 1€ z chińskiej teczki i trochę roboty

img_2043.jpg
img_2042.jpg
img_2046.jpg
img_2047.jpg
img_2045.jpg

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4124
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: FREEDOM83 H10 Optic

#5

Post autor: welna79 »

👍🏻
Dobra robota
Fajnie się składa takie gotowce
Jeszcze jakie wypasione części mi montujesz
Fiu fiu

Awatar użytkownika
FREEDOM83
Teoretyk
Posty: 262
Rejestracja: 2022-12-13, 10:07
Imię: Alberto
Lokalizacja: Spain
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: FREEDOM83 H10 Optic

#6

Post autor: FREEDOM83 »

Ostatecznie zamontowałem tylko wsporniki łożysk, trzeci aluminiowy element zostawił trochę luzu i nie obracał się tak płynnie.
img_2052.jpg
img_2051.jpg

Awatar użytkownika
FREEDOM83
Teoretyk
Posty: 262
Rejestracja: 2022-12-13, 10:07
Imię: Alberto
Lokalizacja: Spain
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: FREEDOM83 H10 Optic

#7

Post autor: FREEDOM83 »

Aby zapobiec lekkiemu przesuwaniu się drążków kierowniczych, a tym samym zapobiec ich uderzeniu w obudowę osi i zablokowaniu, niektóre pierścienie uszczelniające w kulkach drążków i problemy rozwiązane
img_2049.jpg
img_2048.jpg
img_2050.jpg

Awatar użytkownika
FREEDOM83
Teoretyk
Posty: 262
Rejestracja: 2022-12-13, 10:07
Imię: Alberto
Lokalizacja: Spain
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: FREEDOM83 H10 Optic

#8

Post autor: FREEDOM83 »

Mając to wszystko w końcu skończone, teraz musimy spróbować, chciałbym też trochę skrócić bitwę, ale spróbuję innym razem
img_2055.jpg
img_2053.jpg
img_2054.jpg
img_2057.jpg
img_2056.jpg
img_2058.jpg
img_2059.jpg
img_2060.jpg

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13537
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: FREEDOM83 H10 Optic

#9

Post autor: zotornik »

FREEDOM83 pisze:
2025-01-07, 09:45
Aby zapobiec lekkiemu przesuwaniu się drążków kierowniczych, a tym samym zapobiec ich uderzeniu w obudowę osi i zablokowaniu, niektóre pierścienie uszczelniające w kulkach drążków i problemy rozwiązane

img_2049.jpg
img_2048.jpg
img_2050.jpg
Ciekawy patent z tą blokadą kulek.
Ten typ modeli, to nie mój ogródek, ale garaż ciekawie się ogląda :OK

Awatar użytkownika
FREEDOM83
Teoretyk
Posty: 262
Rejestracja: 2022-12-13, 10:07
Imię: Alberto
Lokalizacja: Spain
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: FREEDOM83 H10 Optic

#10

Post autor: FREEDOM83 »

Wydane, na chwilę obecną nie mam więcej zdjęć ani filmów, bawiłem się świetnie i cieszyłem się to
img_2061.jpg
img_2062.jpg

Awatar użytkownika
FREEDOM83
Teoretyk
Posty: 262
Rejestracja: 2022-12-13, 10:07
Imię: Alberto
Lokalizacja: Spain
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: FREEDOM83 H10 Optic

#11

Post autor: FREEDOM83 »

Te felgi z Aliexpress wyglądają dobrze
WhatsApp Image 2025-01-22 at 12.22.04.jpeg
WhatsApp Image 2025-01-22 at 12.22.03.jpeg
WhatsApp Image 2025-01-22 at 12.22.03 (1).jpeg

Awatar użytkownika
FREEDOM83
Teoretyk
Posty: 262
Rejestracja: 2022-12-13, 10:07
Imię: Alberto
Lokalizacja: Spain
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: FREEDOM83 H10 Optic

#12

Post autor: FREEDOM83 »

WhatsApp Image 2025-01-22 at 19.40.59.jpeg
WhatsApp Image 2025-01-22 at 19.40.59 (1).jpeg
WhatsApp Image 2025-01-22 at 19.40.59 (2).jpeg
WhatsApp Image 2025-01-22 at 19.40.59 (3).jpeg

Awatar użytkownika
FREEDOM83
Teoretyk
Posty: 262
Rejestracja: 2022-12-13, 10:07
Imię: Alberto
Lokalizacja: Spain
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: FREEDOM83 H10 Optic

#13

Post autor: FREEDOM83 »

ZMIENIŁEM środkową osłonę, która jest podobna do osłony KMC, myślę, że wygląda lepiej
what1296.jpg
what1297.jpg

Awatar użytkownika
FREEDOM83
Teoretyk
Posty: 262
Rejestracja: 2022-12-13, 10:07
Imię: Alberto
Lokalizacja: Spain
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: FREEDOM83 H10 Optic

#14

Post autor: FREEDOM83 »

Kilka zdjęć z soboty i trochę szaleństwa
what1308.jpg
what1307.jpg
what1310.jpg
what1311.jpg
what1313.jpg

Awatar użytkownika
FREEDOM83
Teoretyk
Posty: 262
Rejestracja: 2022-12-13, 10:07
Imię: Alberto
Lokalizacja: Spain
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: FREEDOM83 H10 Optic

#15

Post autor: FREEDOM83 »

w tę sobotę zdjęcia z przyjacielem


WhatsApp Image 2025-04-12 at 13.24.14 (1).jpeg
WhatsApp Image 2025-04-12 at 13.24.14 (2).jpeg
WhatsApp Image 2025-04-12 at 13.24.15.jpeg
WhatsApp Image 2025-04-12 at 13.24.15 (1).jpeg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Scaled ...”