MAN TGA

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kadriane5
Teoretyk
Posty: 7
Rejestracja: 2016-05-03, 21:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Koszalin

MAN TGA

#1

Post autor: kadriane5 »

Postanowiłem pochwalić się swoim modelem
Podwozie Maverick Scout
Buda z jakiejś starej zabawki
Przeróbki jakie dokonałem:
-Dołożona rama z ceownika aluminiowego
-Oświetlenie przód 4 diody tył 2
-Zmniejszony promień skrętu
-Zwiększenie sztywności amortyzatorów
Załączniki
IMAG0349 (Copy).jpg
IMAG0348 (Copy).jpg
IMAG0347 (Copy).jpg
IMAG0346 (Copy).jpg
IMAG0342 (Copy).jpg
IMAG0341 (Copy).jpg
IMAG0340 (Copy).jpg
IMAG0337 (Copy).jpg
IMAG0335 (Copy).jpg
IMAG0334 (Copy).jpg

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

Re: MAN TGA

#2

Post autor: Sławek »

A ty masz w ogole jakies poczucie estetyki ? przeciez to karykatura a nie model.

Awatar użytkownika
ecko2man
Teoretyk
Posty: 421
Rejestracja: 2014-02-10, 14:50
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: MAN TGA

#3

Post autor: ecko2man »

Co to jest :hehehe

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: MAN TGA

#4

Post autor: zotornik »

Nieodmiennie zdumiewają mnie ludzie, którzy wpadają na nowe forum i zaczynają od ... "fo pa" :/

Zarejestrowałeś się Kolego zaledwie wczoraj, więc jak na każdym forum zaczynasz od przywitania się i przedstawienia - a dopiero potem pisania.

Tak więc:
Po pierwsze popraw i uzupełnij profil.
Po drugie, przedstaw się we właściwym miejscu: "Witam, jestem nowy..."
Po trzecie, zapoznaj się z zasadami obowiązującymi na forum (Regulamin forum)

Skoro się zarejestrowałeś i założyłeś temat, to znaczy że wcześniej spędziłeś dużo czasu czytając nasze forum i oglądając nasze modele. A skoro tak, to wiesz czym się zajmujemy i czym jeździmy - Dlatego nie dziw się, że to co zaprezentowałeś nie wzbudza naszego entuzjazmu (delikatnie mówiąc).

p.s.
Powiedzmy, że ten model to był żart - a wkrótce zbudujesz coś zgodnego tematyką forum - bo zaplecze jakieś tam masz, sądząc po tym co widać na drugim planie, więc tylko trochę czasu i pracy, a będzie OK :)

Awatar użytkownika
kadriane5
Teoretyk
Posty: 7
Rejestracja: 2016-05-03, 21:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Koszalin

Re: MAN TGA

#5

Post autor: kadriane5 »

Chciałbym na wstępie przeprosić za swoje niedbalstwo oraz pośpiech. No więc
może moj początek na forum nie wypadł najlepiej, ale przyznaje się do błędu zamieściłem swój nowy watek nie przemyślanie w złym dziale Więc
jeżeli jest taka możliwość poprosiłbym o przeniesienie tematu do działu „garaż crawler” Myślę, że tam będzie bardziej pasował

„p. s.Powiedzmy, że ten model to był żart – a wkrótce zbudujesz coś zgodnego tematyką forum – bo zaplecze jakieś tam masz, sądząc po tym, co widać na drugim planie, więc tylko trochę czasu i pracy, a będzie OK :)

Myślę, że chciałbym kiedyś zbudować coś na tyle ciekawego, aby mogło tutaj trafić. Model, który pokazałem jest moim pierwszym związanym z tematyka RC.
Staram się zaprzyjaźniać z materiałami z jakich można modele wykonywać nie czuje się na tyle silny, aby od razu rzucać się na głęboka wodę i budować coś z nieznanego do tond materiału,
nie znając podstaw mechaniki oraz elektroniki tak więc
kupiłem model i staram się go w jakiś sposób przerabiać myślę, że na ten moment bardziej od „poczucia estetyki” zależy mi na opanowaniu osiągów modelu dobrania odpowiedniego osprzętu zaprzyjaźnienia się z tematyka rc oraz z samym modelem np. w terenie. Czytając artykuły czy oglądając filmiki na youtuba to nie to samo, co kupić model i strać się go opanować, a potem stworzyć z niego coś przyzwoitego. Do tej pory zajmowałem się modelarstwem statycznym i dla mnie wszystko tu jest nowe i trochę mnie przerasta wiec
jeszcze raz przepraszam i myślę, że do zobaczenia za jakiś czas jak na tylko opanuje materiały by zbudować coś na tyle ciekawego aby nie było wstydu stworzyć tu nowego tematu

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: MAN TGA

#6

Post autor: welna79 »

Adrian spoko loko - podejście masz a to się bardzo liczy
Forum ma być nie tylko techniczne ale i przyjazne dla nowych
Wpadnij w sobotę na zawody a zobaczysz jakie pokraki mogą sobie radzić w terenie
Masz dość blisko - 75 min i jesteś
zapraszam serdecznie nie tylko jako organizator ale i pamiętający swe początki

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: MAN TGA

#7

Post autor: zotornik »

Ilość skalpeli na ścianach sugerowała, albo chirurga amatora, albo Kubę rozpruwacza, albo związki z modelarstwem redukcyjnym vel kartonowym ;)
Każda forma modelarstwa i wyniesione stamtąd umiejętności mogą się przydać u nas.

Dostało Ci się, bo to co pokazałeś nijak się nie kwalifikowało do środowiska naszych modeli - to był taki trialowy Frankenstein ;) I choć nasza "otwarta i tolerancyjna" grupa jest w stanie dość dużo znieść, tym razem polegliśmy :)

Wg mnie źle podchodzisz do tematu - bo estetyka na tym forum ma bardzo duże znaczenie ! Modele w większości klas muszą mieć "skalowy" wygląd. Godząc się na pewne przekłamania i przeskalowania, dążymy jednak do tego by modele wyglądały naturalnie, realistycznie i były starannie wykonane w ramach "klasowej" koncepcji i reguł nią rządzących.

A teraz konkrety - to co masz, czyli podwozie Scout-a - może stanowić bazę albo dla crawlera (niestety to środowisko jest u nas obecnie bardzo symbolicznie reprezentowane i jest sens w to iść, o ile ma się odpowiednie tereny pod bokiem - typu Jura), albo do budowy modelu klasy Sport vel Extreme. Musisz sam zdecydować w którym kierunku chcesz pójść ?! Obejrzyj zdjęcia z Garaży i zawodów, to da Ci pogląd na kształt i wygląd modeli - to krok pierwszy i konieczny.
Tak czy siak, czeka Cię "kilka" zakupów i przeróbek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trucki 4x4...”