Ził 157 4×4 (Injora składak) by przemo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 508
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ził 157 (Injora składak) by przemo

#91

Post autor: przemo_m »

Wczoraj udało mi się podpiąć to małe ESC pod wyciągarkę i działa :) w końcu mam i wiem w której pozycji wyciągarka mi zwija, a w której rozwija. Hamulec w nim wcale nie dziła. Wyciągarka działa tak samo nie zależnie do pozycji przełącznika odpowiedzialnego za hamulec więc chyba go tam nie ma :) grunt że cel zamierzony został osiągnięty, teraz wszystko pozbierać w całość, poskręcać i zacząć jeździć :) ... dziękuje wszystkim za odzew w temacie i wytłumaczenie co się z czym je :)

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 508
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ził 157 (Injora składak) by przemo

#92

Post autor: przemo_m »

No i chyba mnie dopadło tzw nadmiar wolnego czasu bo zastanawiam się nad wydłużeniem tylnej zabudowy o jakieś 20 mm względem. Tak oglądam Ziła i stwierdzam że tak krótka ścięta "dupa" (przepraszam za wyrażenie) wygląda nie za bardzo proporcjonalnie względem jego przodu. Przy okazji weszła mi taka myśl żeby tylne światła z zabudowy przenieść do zderzaka ... oczywiście zabudowa nadal zostanie utrzymana w konwencji pomocy drogowej, czyli w grę wchodzą zmiany kosmetyczne. Przy okazji wdarło by mi się więcej miejsca na gąszcz kabli pod zabudową ... Wydłużenie na pewno może wpłynąć na zdolności terenowe ale co mi tam ... najważniejsza jest dobra zabawa :)

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 508
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ził 157 (Injora składak) by przemo

#93

Post autor: przemo_m »

Jak też powiedział tak zrobił ...
:england

W zasadzie praca nad nową zabudową ruszyła z kopyta ale najpierw zmiana felg i opon bo w końcu się doczekałem po ponad miesiącu czekania na paczkę ...

porównanie nowych opon względem do starych jest więcej :)
20210215_123936.jpg
No i felgi po malowaniu, brakuje tylko dekielków ... kilka słów o felgach ... felgi fajne ale chińczyk pożałował śrubek do skręcenia felg. Na każdą felgę potrzeba 8 śrubek M2 co daje na komplet 32 sztuki, a w zestawie śrubek było jakieś 12 szt. Delikatna kicha ale felgi i tak są fajne po mimo braku śrubek w zestawie. Ostatnio mam coś złą passe do aliexpress ... kilka paczek nie przyszło ale zwrócili kasę, później brakująca cześć w atrapie silnika ale kasa zwrócona i teraz albo działanie celowo w postaci braku śrubek albo znowu jakaś wybrakowana paczka.
20210216_101814.jpg
Wracając do Ziła.
Przymiarka tylnej nowej, dłuższej zabudowy
20210215_130806.jpg
Do tego dojdzie jeszcze zderzak. I tak jak wcześniej pisałem światła wylecą z zabudowy a wlecą do zderzaka. Obecnie schnie szpachla na zabudowie i jak dobrze siądzie to dzisiaj na wieczór albo jutro wleci kolor.

CDN ...

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 508
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ził 157 (Injora składak) by przemo

#94

Post autor: przemo_m »

:england

Przebudowa skończona :) ... żeby nie było że Ził tylko na warsztacie stoi ... ostatnio zaliczyłem wypad na dwa samochody ale w te śniegi ... przyznam że frajda dla mnie dużo mniejsza w porównaniu do jazdy bez śniegu ... czekam aż śnieg zniknie i wtedy wybiorę się na jakieś konkretniejszą pierwszą jazdę :)

wracając do budowy ...

Było
20210215_123851.jpg
a obecnie jest
20210218_110551.jpg
zabudowa dłuższa o 2 cm no i większe opony ... zmniejszy się promień skrętu ale sądzę że zyska więcej w terenie :)
20210218_110537.jpg
i spam zdjęciowy :)
20210218_110440.jpg
20210218_110639.jpg
20210218_110627.jpg
20210218_110604.jpg
w zasadzie zabudowa urosła w pionie o 1 cm. Wcześniej deski umoczyłem w bejcy a tym razem maczałem dwa razy w kawie, oczywiście czekając jak deski wyschną. Wydaje mi się że wyglądają o niebo lepiej pod względem tych potraktowanych bejcą.
20210218_110608.jpg
20210218_110615.jpg
No i światła w zderzaku ...
20210218_110751.jpg
no to w drogę :)

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2736
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Ził 157 (Injora składak) by przemo

#95

Post autor: ges »

Zdecydowanie dobrze mu zrobią kąpiele błotno-piaskowo-kurzowe. Za czysty jest ;)
Na moje oko, lepiej wyglądał na poprzednich (ażurowych) felgach. Teraz się taki "ciężki" zrobił.
Aaaale to tylko subiektywne upodobania felgowo-kołowe. Opony będą trochę węższe?

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 508
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ził 157 (Injora składak) by przemo

#96

Post autor: przemo_m »

ges pisze:
2021-02-18, 13:01
Zdecydowanie dobrze mu zrobią kąpiele błotno-piaskowo-kurzowe. Za czysty jest ;)
Na moje oko, lepiej wyglądał na poprzednich (ażurowych) felgach. Teraz się taki "ciężki" zrobił.
Aaaale to tylko subiektywne upodobania felgowo-kołowe. Opony będą trochę węższe?
Szanuje inne zdanie i dzięki za wypowiedź :) zawsze to fajnie mieć powód do dyskusji :)

Przyznam że te felgi bardziej mi się wpisują w deseń Ziła a bardziej w deseń zmotanego Truck'a czy jak to nazwać :) w zasadzie ni to żaden Truck ...

Opony węższe nie będą choć bardziej by pasowały. Na ali są opony takie Ziłowskie ale pod felgę 2.2 cala i średnica to 130 mm :o
obecnie to 118 mm wcześniej było 110 mm a przeskok jest ogromny po założeniu do modelu, więc te 130 mm to już według mnie będzie stanowczo za dużo. Na razie pojeżdżę na takowych i zobaczę, ewentualnie założę wcześniejsze rock swampery z czajna. Jak odkuje się finansowo bo przyznam, że ten projekt mnie ciut pociągnął za kieszeń to może poszukam czegoś wielkościowego pokroju obecnych ale ciut węższych, bo balon opony jest potężny. Ogólnie mam jeszcze kłopot w doborze części bo nadal nie ukrywam, że są to dla mnie nowości ;)

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2736
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Ził 157 (Injora składak) by przemo

#97

Post autor: ges »

Dobra, dobra.
Dawaj mu mniejsze opony i bierz się za budowę kolejnego modelu, a nie tu coś ściemniasz. :D :D

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 508
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ził 157 (Injora składak) by przemo

#98

Post autor: przemo_m »

Gdzie tam mniejsze pobujam się na takich balonach najpierw później się zobaczy 😉

Co do następnego modelu ... cicho w głowie siedzi 6x6 ale póki całe fundusze musze przekierować w jakieś wozidło w skali 1:1 ... oczywiście nic terenowego tylko jakiś compact albo kombi. Po za tym na chwilę obecną nie chce się żonie narażać kolejny samochodem na szafie😎

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2736
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Ził 157 (Injora składak) by przemo

#99

Post autor: ges »

Żony, samochody, praca.
Ciąąąągle coś. Nie dadzą się spokojnie pobawić. :)

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 508
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ził 157 (Injora składak) by przemo

#100

Post autor: przemo_m »

:zapo
ges pisze:
2021-02-18, 15:24
Żony, samochody, praca.
Ciąąąągle coś. Nie dadzą się spokojnie pobawić. :)
Dokładnie jak wyjdziesz spod rynny to od razu na deszcz 🤣

Signum654
Teoretyk
Posty: 268
Rejestracja: 2020-09-04, 06:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ził 157 (Injora składak) by przemo

#101

Post autor: Signum654 »

Wyszedł modelik pierwsza klasa, kolorystycznie super, lubię takie wojskowe klimaty 🍻

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 508
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ził 157 (Injora składak) by przemo

#102

Post autor: przemo_m »

Dzisiaj druga jazda w terenie ... więc go ubrudziłem :) oczywiście straty muszą być ... jedna z nich to urwana tablica rejestracyjna i urwany zawias drzwi który zaliczyłem przy rolce :) ... jest jeszcze trzecia bardziej grubsza ale o tym poniżej ...
oczywiście błota musiałem spróbować ... na początku delikatnie ma się rozumieć
20210225_090303.jpg
później próbowałem wody oczywiście głębszej ... ciężko było jechać i kręcić jednocześnie


no i potem spróbowałem a w zasadzie byłem zmuszony bo lód się zarwał pod Ziłem i wylądowałem tak
20210225_090439.jpg
20210225_090446.jpg
no i z tego już nie wyjechałem :q trzecia strata to zamoknięty silniki, który odmówił posługi ... wszystko działa oprócz silnika. Obecnie schnie no i będzie trzeba go jakoś wyczyścić, mam nadzieję że jeszcze pojeździ. Ale opon nie zmieniam zostaje przy tych ale jeszcze spróbuje dociążyć felgi ... opony są świetne :)

Awatar użytkownika
Sherghan
Teoretyk
Posty: 27
Rejestracja: 2021-01-13, 00:44
Imię: Maciej
Lokalizacja: Piaseczno, Mazowieckie

Re: Ził 157 (Injora składak) by przemo

#103

Post autor: Sherghan »

:OK Świetny model. Gratuluję!
...i użytkowany, widzę, zgodnie z przeznaczeniem. :D

Może wystarczy silnik dobrze przemyć jakimś czyszczącym specyfikiem typu contact cleaner np. "TermoPasty Kontakt U".
Tylko pamiętaj jeszcze później naoliwić łożyska po obu stronach silnika.

Na filmie widać też, że straciłeś lewy migacz (36 sekunda).
Niestety jazda w krze / pokruszonym lodzie często kończy się tego typu stratami - nawet w skali 1:1. Wiem coś o tym, swoje już urwałem w tym sezonie. :upss

Pilnie śledzę Twój garaż, nawet jak nic nie piszę.
Powodzenia dalej!

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 508
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ził 157 (Injora składak) by przemo

#104

Post autor: przemo_m »

Sherghan pisze:
2021-02-25, 11:28
:OK Świetny model. Gratuluję!
...i użytkowany, widzę, zgodnie z przeznaczeniem. :D

Może wystarczy silnik dobrze przemyć jakimś czyszczącym specyfikiem typu contact cleaner np. "TermoPasty Kontakt U".
Tylko pamiętaj jeszcze później naoliwić łożyska po obu stronach silnika.

Na filmie widać też, że straciłeś lewy migacz (36 sekunda).
Niestety jazda w krze / pokruszonym lodzie często kończy się tego typu stratami - nawet w skali 1:1. Wiem coś o tym, swoje już urwałem w tym sezonie. :upss

Pilnie śledzę Twój garaż, nawet jak nic nie piszę.
Powodzenia dalej!
Z kierunkowskazem nie miałem pojęcia :biglol no to kolejna strata do listy :P ... zrobi się kolejny. Z silnikiem zobaczę co i jak choć rozważam zmianę na 15T jak też było w specyfikacji podwozia, obecnie 20T. Chyba chcę zaspokoić swoją ciekawość :)

Dzięki wielkie za dobre słowa :)


Korzystając z okazji ... dzisiaj próba ratowania się tylną wyciągarką przyniosła mi pewnie spostrzeżenia, że podczas wklejki którą dzisiaj zaliczyłem tak wysoko położony punkt zaczepienia liny (chodzi mi tutaj o ramię z rolką) powoduje podczas wyciągania się wyciągarka dociska samochód do podłoża z racji wysoko położonego punktu zaczepienia liny, czym skutecznie utrudnia pracę wyciągarki. Wpadła mi pierwsza myśl o kolejne przeróbce zabudowy i zrezygnowania z zabudowy holownika na rzecz jakieś taki paki ładunkowej albo wyprawowej lub w grę wchodzi cysterna. Upchanie elektroniki w takiej skrzyni to czysta formalność a na czym mi zależy to jest właśnie tylna wyciągarka i na tym żeby lina ciągnąca była zamontowana tak żeby wychodziła przez tylny zderzak, i obniżyć tym samym punkt zaczepienia. Na razie takie moje luźne myśli, nie mam filamentu więc skupie się na przemyśleniach, może coś nakreślę w DSM.

Przykłady tylnej jakie wpadły mi w myśl.
zil nowa zabudowa 1.jpg
zil nowa zabudowa 2.jpg
zil nowa zabudowa 3.jpg
EDIT ...
do strat dorzucam jeszcze drugi kierunkowskaz ... teraz zobaczyłem że go już nie ma :D

Awatar użytkownika
khuuhkrr
Teoretyk
Posty: 53
Rejestracja: 2021-01-05, 03:55
Imię: Michał

Re: Ził 157 (Injora składak) by przemo

#105

Post autor: khuuhkrr »

Świetny, świetny! Cysterna wygląda kozacko - spróbuj! 😎

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trucki 4x4...”