Man Kat

Awatar użytkownika
gjees
Teoretyk
Posty: 186
Rejestracja: 2009-11-02, 00:04
Imię:
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#31

Post autor: gjees »

Te koła są docelowe??? Bo jakieś takie małe. I czy rama nie jest zbyt delikatna??? Czy trzyma wymiary???

Awatar użytkownika
Mateusz1988
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1009
Rejestracja: 2010-04-18, 20:32
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Świebodzin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#32

Post autor: Mateusz1988 »

gjees pisze:Te koła są docelowe??? Bo jakieś takie małe. I czy rama nie jest zbyt delikatna??? Czy trzyma wymiary???
zdaje sie ze male bo wycialem duże nadkola żeby potem nakładki porobić, ale jak pisalem przypadkowo zlozylem kiosk i bedzie nowy juz z mniejszymi nadkolami( z nakładkami), narazie koła pozostaną te, potem może coś dojdzie innego. Rama wytrzyma sprawdzalem na SUCHO i ciężko ja w rękach wygiąć.jest poskręcana poprzeczkami w środku w ceowniku myśle że wytrzyma. A długość ma 80cm, tylnia oś cofnięta jest ku przodowi dlatego że może dojdzie 3 oś.

mocowanie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mateusz1988
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1009
Rejestracja: 2010-04-18, 20:32
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Świebodzin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#33

Post autor: Mateusz1988 »

Chcialem zaznaczyc ze uzywam zwykłych śrub oraz pręta M3, samokontrujących niestety nie mogłem dostać ani w castoramie,liroy czy brico są tylko zwykłe, dlatego zawsze ucinam preta M3 przy nakrętce(1mm wystaje) i klej dwuskładnikowy, wrazie awarii bez problemu się odkręca a samo już nie:)) może komuś się przyda:))

Awatar użytkownika
PIOTREK150
Teoretyk
Posty: 321
Rejestracja: 2009-12-09, 21:32
Imię: PIOTR
Lokalizacja: Poznań
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#34

Post autor: PIOTREK150 »

Dzięki za foto :P

Awatar użytkownika
PIOTREK150
Teoretyk
Posty: 321
Rejestracja: 2009-12-09, 21:32
Imię: PIOTR
Lokalizacja: Poznań
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#35

Post autor: PIOTREK150 »

Jak tam prace ?? :<>

Awatar użytkownika
Mateusz1988
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1009
Rejestracja: 2010-04-18, 20:32
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Świebodzin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#36

Post autor: Mateusz1988 »

PIOTREK150 pisze:Jak tam prace ?? :<>
nie jestem w domu ale dorobilem mocowania na amorki

W pt cos pogrzebie przy manie, natomiast doszedlem do wniosku ze linki beda za slabe moze sie myle. Postanowilem ze zrobie na piórach ponieważ amorki ktore mam sa za twarde i zbytnio nie pracowalo zaweszenie, zrobilem mocowania te nie ruchome pod piora te ruchome z łańcucha, natomiast mam pytanie jak dlugie robic piora orac czy zrobic plaskie czy bardziej zaokrąglone??? wiecie oco chodzi. do tego dojdzie sprężyna czekam na opinie.
Ostatnio zmieniony 2010-08-11, 18:06 przez Mateusz1988, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PIOTREK150
Teoretyk
Posty: 321
Rejestracja: 2009-12-09, 21:32
Imię: PIOTR
Lokalizacja: Poznań
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#37

Post autor: PIOTREK150 »

Ja bym je jakoś ugiął i zahartował (zaokrąglił). Zależne z czego to zrobisz ( bo jak z sprężyny od zegara to będzie łatwiej . . Dł. proponuję po ugięciu 12 cm ok :q

Awatar użytkownika
Rejczel
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1745
Rejestracja: 2010-03-18, 10:37
Imię: Rafał
Lokalizacja: Żywiec/Pewel Wielka
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#38

Post autor: Rejczel »

Mateusz ja proponuje główne pióro wykonać z brzeszczotów tych mniejszych co z jednej strony tylko są zęby do cięcia, resztę piór możesz wykonać z rur kanalizacyjnych, rynien[PCV]. Dł. piór to zależy ,trzymaj się oryginalnych wymiarów w 1:1. Jak masz jakąś dokumentacje to sprawdź ja w swym Starze [jeszcze nie gotowy] mam tak wykonane pióra i nawet dobrze działają. :VV :crazy

Awatar użytkownika
Mateusz1988
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1009
Rejestracja: 2010-04-18, 20:32
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Świebodzin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#39

Post autor: Mateusz1988 »

rakthal pisze:Mateusz ja proponuje główne pióro wykonać z brzeszczotów tych mniejszych co z jednej strony tylko są zęby do cięcia, resztę piór możesz wykonać z rur kanalizacyjnych, rynien[PCV]. Dł. piór to zależy ,trzymaj się oryginalnych wymiarów w 1:1. Jak masz jakąś dokumentacje to sprawdź ja w swym Starze [jeszcze nie gotowy] mam tak wykonane pióra i nawet dobrze działają. :VV :crazy

prosilbym Ciebie o fotki wykonania twoich pior i gdzie takowe brzeszczoty mozna kupic bo szukalem szukalem i ani casto ani brico nie ma....... myslalem zebyz pilki do drewna bo mam te mini pilki ale one maja znowu 3mm szeorkie fakt sagietkie ale za sawskie nawet nie przykrece ich..... czekam na foto jesli mozna oczywiscie

Awatar użytkownika
Rejczel
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1745
Rejestracja: 2010-03-18, 10:37
Imię: Rafał
Lokalizacja: Żywiec/Pewel Wielka
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#40

Post autor: Rejczel »

prosilbym Ciebie o fotki wykonania twoich pior i gdzie takowe brzeszczoty mozna kupic bo szukalem szukalem i ani casto ani brico nie ma....... myslalem zebyz pilki do drewna bo mam te mini pilki ale one maja znowu 3mm szeorkie fakt sagietkie ale za sawskie nawet nie przykrece ich..... czekam na foto jesli mozna oczywiscie[/quote]


Takie brzeszczoty dostaniesz w każdym sklepie budowlanym,z artykułami metalowymi. Cena 50 gr za jedną sztuke. :OK Zdjęcia podeśle ci jka wróce do domu narazie przebywam po za domem. Ale nie jest to trudne . :oo Pozdrawiam. :)

Awatar użytkownika
Mateusz1988
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1009
Rejestracja: 2010-04-18, 20:32
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Świebodzin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#41

Post autor: Mateusz1988 »

rakthal pisze:prosilbym Ciebie o fotki wykonania twoich pior i gdzie takowe brzeszczoty mozna kupic bo szukalem szukalem i ani casto ani brico nie ma....... myslalem zebyz pilki do drewna bo mam te mini pilki ale one maja znowu 3mm szeorkie fakt sagietkie ale za sawskie nawet nie przykrece ich..... czekam na foto jesli mozna oczywiscie

Takie brzeszczoty dostaniesz w każdym sklepie budowlanym,z artykułami metalowymi. Cena 50 gr za jedną sztuke. :OK Zdjęcia podeśle ci jka wróce do domu narazie przebywam po za domem. Ale nie jest to trudne . :oo Pozdrawiam. :)[/quote]

Trudne może i nie ale chodzi mi o wygląd brzeszczota bo bylem dzis w 2 sklepach budowlanych i jak pytalem o brzeszczoty to pokazali mi te co z 2stron maja zeby:D:D jak mowie o jednostronnych to oczyjak 5zł i smiech ze nie ma

Krzysiek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2728
Rejestracja: 2008-09-22, 16:22
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 14 razy

#42

Post autor: Krzysiek »

Bo ci pokazali szerokie.. a takich nie ma jednostronnych.. Jemu chodzi o takie co maja 1 cm szerokosci i wtedy sa z jednej strony zabkowane..

Apropo, nie prosciej kupic resorow Tamiya albo rc4wd?!

Awatar użytkownika
Maciek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11189
Rejestracja: 2013-04-25, 21:35
Imię: Maciek
Lokalizacja: Pomerania
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#43

Post autor: Maciek »


Awatar użytkownika
PIOTREK150
Teoretyk
Posty: 321
Rejestracja: 2009-12-09, 21:32
Imię: PIOTR
Lokalizacja: Poznań
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#44

Post autor: PIOTREK150 »

tylko takie brzeszczoty trzeba poobcinać w miejscach hartowanych fabrycznie bo przy zaokrąglaniu pękają :No

Awatar użytkownika
Rejczel
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1745
Rejestracja: 2010-03-18, 10:37
Imię: Rafał
Lokalizacja: Żywiec/Pewel Wielka
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#45

Post autor: Rejczel »

PIOTREK150 pisze:tylko takie brzeszczoty trzeba poobcinać w miejscach hartowanych fabrycznie bo przy zaokrąglaniu pękają :No
Dokładnie ale to mi np popękały nie iwele przy zaokrągleniach jak zawijałem je na końcach na szpilkę o średnicy 3mm. Resory do brxe pracują ,i kosztują 1zł a nie wiadomo ile. Pozdro. :OK

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trucki 4x4...”