Kamaz 6350 nowy projekt

Awatar użytkownika
benon
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1092
Rejestracja: 2010-10-16, 08:25
Imię: Szymon
Lokalizacja: Brzeziny
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#76

Post autor: benon »

Ale ten siłownik z przodu to będzie schowany? :Y

Rasalo

#77

Post autor: Rasalo »

Fajna sprawa, szkoda tylko że taki duży ale i to da się pewnie dopracować :OK

projbud
Teoretyk
Posty: 405
Rejestracja: 2010-06-03, 21:29
Imię: Paweł
Lokalizacja: Łódź

#78

Post autor: projbud »

To jest pierwsza przymiarka. Zrobiłem troszkę większy żeby pracować na niższym ciśnieniu. Jeśli się wszystko uda to pewnie w kolejnej wersji zredukuje gabaryty siłownika. Na razie najgorsze przed mną bo muszę zrobić rozdział powietrza (praca góra dół). Kolejna rzecz to zdławienie wydatku powietrza ze zbiorników. Teraz jest otwór fi4mm a podejrzewam że wystarczy fi 1mm. Praca siłownika powinna być troszkę płynniejsza.

Awatar użytkownika
Adamo
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4754
Rejestracja: 2007-05-06, 20:17
Imię: Adam
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#79

Post autor: Adamo »

Raczej będzie trudno przy powietrzu o precyzję działania ;)

projbud
Teoretyk
Posty: 405
Rejestracja: 2010-06-03, 21:29
Imię: Paweł
Lokalizacja: Łódź

#80

Post autor: projbud »

Chyba masz rację Adamo. Lepsza by była hydraulika ale pod ręka miałem akurat zbyteczny kompresorek i tak się potoczyło...
Zobaczymy jak to wyjdzie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adamo
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4754
Rejestracja: 2007-05-06, 20:17
Imię: Adam
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#81

Post autor: Adamo »

Dokładnie największa przyjemność w dłubaniu :ok
Sprężarka powiadasz :oo za chudych czasów używaliśmy jako pędnika Co2 z naboi do syfonu :D
Powodzenia koledze ;)

projbud
Teoretyk
Posty: 405
Rejestracja: 2010-06-03, 21:29
Imię: Paweł
Lokalizacja: Łódź

#82

Post autor: projbud »

Udało mi się połączyć cały układ pneumatyczny. Ciśnienie pracy na filmie ok 3bar. Docelowo ma być 8-10bar. Niestety w trakcie filmiku znalazła się "mała" dziura co widać po dopompowaniu powietrza przy podnoszeniu spychacza.
Układ przełączania kierunku przepływu powietrza spychacz/wywrotka jest ręczny.
Małymi kroczkami do przodu.
Przydałby się presostat utrzymujący ciśnienie na poziomie 8-6bar ale to później...

[youtube]

Pozdrawiam[/youtube]

Broki
Teoretyk
Posty: 7
Rejestracja: 2011-07-02, 09:19
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brodnica

#83

Post autor: Broki »

Mam pytanie posiadam taki sam kompresorek jak ty i on ma podłączenie do zapalniczki w samochodzie, ja chciałem go podłączyć np. do baterii albo do zasilacza 12V ale nie działa jak mam to zrobić żeby zadziałał? ( jak ty to masz podpięte)?
Jeszcze jedno widziałem na allegro dużo mniejsze gabarytowo kompresorki o mniejszej wydajności które na pewno lepiej by pasowały do twojego kamaza (trzeba szukać pod nazwą klakson z kompresorem/sprężarką). :)

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#84

Post autor: Sławek »

Broki pisze:Mam pytanie posiadam taki sam kompresorek jak ty i on ma podłączenie do zapalniczki w samochodzie, ja chciałem go podłączyć np. do baterii albo do zasilacza 12V ale nie działa jak mam to zrobić żeby zadziałał? ( jak ty to masz podpięte)?
Jeszcze jedno widziałem na allegro dużo mniejsze gabarytowo kompresorki o mniejszej wydajności które na pewno lepiej by pasowały do twojego kamaza (trzeba szukać pod nazwą klakson z kompresorem/sprężarką). :)
A masz jakiś mocniejszy pakiet zasilający w okolicach 12V ? bo na "bateriach" to nie będzie działać ;) podłącz do pakietu LiPO 3S i będzie działać ;)

Pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trucki 6x6...”