Tor RC w Dzikowcu

Zdjęcia naszych modeli, oraz fotki "z akcji" ...
Awatar użytkownika
RC Dzikowiec
Teoretyk
Posty: 22
Rejestracja: 2016-02-11, 20:24
Imię: Seweryn
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Tor RC w Dzikowcu

#16

Post autor: RC Dzikowiec »

Skał nam nie brakuje. Ale koncepcja jest taka, że na niewielkiej części chcemy zrobić tor tylko dla modeli RC ze sztucznymi przeszkodami i naturalnym terenem. Natomiast mamy jeszcze do dyspozycji kolejnych 16 ha terenu ze zboczami, dołami, skałami itp. Jednak na co dzień jeżdżą tam samochody terenowe i quady. I trzeba kawałek dojść a nie wszystkim się chce :D Dodatkowo teren na którym robimy mini tor RC jest zaraz przy drodze, więc można spokojnie dojechać osobówką. A dla chętnych jest cały teren do dyspozycji.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Tor RC w Dzikowcu

#17

Post autor: zotornik »

Pozazdrościć warunków i możliwości.

Taka moja uwaga - warto pomyśleć konstruując przeszkody, by były one demontowalne, transformowalne i "mobilne". Każdy tor ma niestety to do siebie, że po paru przejazdach staje się nam znany i traci na atrakcyjności. Dlatego trzeba go co jakiś czas w sposób istotny modyfikować ! A żeby nie budować niektórych sztucznych przeszkód od nowa, warto by można było je - jak wyżej napisałem - łatwo modyfikować i przenosić.

Swego czasu, Senior i Zawisza zorganizowali obok swojego domu tor dla modeli. Były mostki, tunele, zjazdy, podjazdy, etc. Może dlatego że ja tam bywałem częściej niż niektórzy, to po paru razach już dokładnie wiedziałem jak wjechać, jak najechać na tę lub inną przeszkodę. Oczywiście pogoda oraz modele nieco modyfikowały teren, ale to było za mało by istotnie wpłynąć na kształt toru.

Wykonywałem też kiedyś na Festiwal Zabawek w Kielcach, serię przeszkód dla modeli typu trialowego. Dwa, trzy przejazdy kierowcy i już wiedział co można na danej przeszkodzie, a czego nie. Ja si e orobiłem jak osioł, a Oni to rozgryźli w mig ;)

Pisze i mówię o tym, by wziąć pod uwagę, że taki tor by zachował atrakcyjność, musi być stale modernizowany, urozmaicany i ubogacany o nowe przeszkody.
Wy macie ku temu możliwości, więc jeszcze raz powiem - tylko pozazdrościć.

:OK

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Tor RC w Dzikowcu

#18

Post autor: RC-Nennox »

Chętnie bym przetestował mojego Jeepa na tym torze:)

Awatar użytkownika
RC Dzikowiec
Teoretyk
Posty: 22
Rejestracja: 2016-02-11, 20:24
Imię: Seweryn
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Tor RC w Dzikowcu

#19

Post autor: RC Dzikowiec »

Bardzo się cieszę, że się podoba. Oczywiście serdecznie zapraszam :)

Awatar użytkownika
RC Dzikowiec
Teoretyk
Posty: 22
Rejestracja: 2016-02-11, 20:24
Imię: Seweryn
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Tor RC w Dzikowcu

#20

Post autor: RC Dzikowiec »

Kolejny dzień pracy przy torze. Jeszcze kilka poprawek i pierwsza część będzie gotowa.

Link do większej ilości zdjęć.
https://goo.gl/photos/TJ9ATnL7nTJGn723A
Załączniki
0005 - pierwsza czesc toru (5).JPG
0005 - pierwsza czesc toru (6).JPG
0005 - pierwsza czesc toru (4).JPG
0005 - pierwsza czesc toru (3).jpg
0005 - pierwsza czesc toru (2).jpg
0005 - pierwsza czesc toru.jpg

Awatar użytkownika
RC Dzikowiec
Teoretyk
Posty: 22
Rejestracja: 2016-02-11, 20:24
Imię: Seweryn
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Tor RC w Dzikowcu

#21

Post autor: RC Dzikowiec »

Po dłuższej przerwie udało się nieco zmodyfikować i rozbudować nasz tor.

https://youtu.be/h-X_SLz-6uI
[youtube][/youtube]
https://youtu.be/h-X_SLz-6uI

Poprawiłem link do YT, aby pojawiła się miniaturka na forum potrzebny jest link w formacie jak poniżej (dostępny w tel np. w przeglądarkach, w trybie stacjonarnym, kopiujemy link z "watch" w treści do znaku przed "&"). jaruso.

Na przykład:

&feature=youtu.be

Podstawiamy pod [youtube] jedynie:


[youtube][/youtube]

Awatar użytkownika
RC Dzikowiec
Teoretyk
Posty: 22
Rejestracja: 2016-02-11, 20:24
Imię: Seweryn
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Tor RC w Dzikowcu

#22

Post autor: RC Dzikowiec »

Pytanie do administratorów, czy możemy dorzucać zdjęcia z rozbudowy toru?

Awatar użytkownika
RC Dzikowiec
Teoretyk
Posty: 22
Rejestracja: 2016-02-11, 20:24
Imię: Seweryn
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Tor RC w Dzikowcu

#23

Post autor: RC Dzikowiec »

Działamy dalej z rozbudową toru. Prezentujemy pierwszą z tras:

OS nr 1 na Torze RC w Dzikowcu

Długość: ok. 180 m

Opis trasy:

Pierwszą przeszkodą niemal na samy starcie jest kilkumetrowa trasa po kamieniach, zakończona nawrotem i wjazdem do wody. W dwóch wodnych przeszkodach z kamienistym dnem jest tylko jedna właściwa, kamienna droga. Zjazd z niej może skutkować zatopieniem modelu. Po wyjeździe z wody znajduje się przejazd przez niewielkie dołki. Wyjazd na drogę z małych kamieni i poprzeczna belka. Następnie mijamy dwie usypane górki i przejeżdżamy przez kolejną dziurę. Po kilku metrach mamy ciasny przejazd pomiędzy konarami drzew i wjazd na zwaloną kłodę. Następnie mamy kilka przeszkód kamiennych i slalom z dołkami na których sprawdzony zostanie wykrzyż. Podjazd, zjazd, dołek z gliną i przejazd przez tunel a następnie przejazd mostem nad tunelem. Kolejne przeszkody to pojedyncze kamienie i poprzeczne kłody. Następnie kolejny most, tym razem z konarów zakończony przejazdem pod nim. Ostatni etap OS-u to jazda nad urwiskiem, z kilkoma zjazdami i podjazdami oraz dojazdem do mety.
Załączniki
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG

Awatar użytkownika
RC Dzikowiec
Teoretyk
Posty: 22
Rejestracja: 2016-02-11, 20:24
Imię: Seweryn
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Tor RC w Dzikowcu

#24

Post autor: RC Dzikowiec »

Kolejne zdjęcia z OS nr 1
Załączniki
10.JPG
9.JPG
8.JPG
7.JPG
6.JPG
5.JPG
4.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria ...”