Mercedes 8X4 - nie trial :(

Niedokończone budowy, garaże - widma...
Banita
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 4097
Rejestracja: 2008-12-15, 09:33
Imię: Maciek
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Otrzymał podziękowań: 12 razy

#16

Post autor: Banita »

BH trzymam kciuki :) Panowie nareście coś innego niż Hillux , bo Tundr być tylko 2 :>

Awatar użytkownika
africa
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2032
Rejestracja: 2009-01-09, 21:43
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Pniewy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#17

Post autor: africa »

Zapowiada sie super powodzenia :OK

Awatar użytkownika
bh91
Teoretyk
Posty: 70
Rejestracja: 2009-01-15, 23:06
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Piaseczno
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#18

Post autor: bh91 »

Ha! Mam nadzieję że i wyjdzie super ;) Moge dodać dużo bajerów :D (tak tak lubie to) :D bo mam 9kanałów w radiu :{} :oo już sobei wymarzyłem :D :
1 kanał skrzynie biegów
2 gaz (swiatła cofania sprzężone z silniekiem może jakoś)
3 skręt
4 kierunkowskazy ( :VV )
5 oswietlenie przod/tył (2stopnieowe)
6 zawór od podnoszenia haka
7 zawór od wysówania haka (serwo sprzężone z załączaniem pompy)
8 mechanizm odpowiedzialny za blokowanie zespołu haka (łamanie się w połowie)
9 wyrzutnia rakiet czy coś :>>

Aktualnie zmieniam system z 35 Mhz na 2,4Ghz assana (bo tani)

Oczywiście całą hydraulika to mazrenia :D bo nie mam pojęcia jak to zrobić aby się nie rozpadło, ale nie zamierzam kupować za niewiadomo ile jakiś cudów.

Znacznie prościej było by chyba z pneumatyką, ale wiadomo że powietzre bardziej ściśliwe jest, ale za to pompa mogłaby być z tego jak kiedys w lego technik była pneumatyka - tyle że sprzęzona z silnikiem i zrobiona ręcznie :D no i tanie zawory są (do hydro muszą mieć o 2 wyjścia więcej i kosztują więcej :/ - ale póki co się nei martwię, bo nie mam na czym zainstalować tego - jak bedzie juz coś jeździło to mogę zrobić zabudowę "tymczasową". Czeka mnie zakup serw i regulatora- silnik pozostawiam standartowy tamiyowy 540. Recesja i cięcie kosztów :D

jutro frezowanko :oo

Pozdrawiam, Krzysiek :)

Awatar użytkownika
kras
Kwadratowy krasnal / AT !
Kwadratowy krasnal / AT !
Posty: 551
Rejestracja: 2006-12-13, 19:57
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#19

Post autor: kras »

najprościej mechanizm śrubowy na małym silniku z przekładnią planetarną i na mechanicznym reglu. Tanio i wydajnie. Tylko daj komuś albo wytocz sam gwint trapezowy bo metryczny ma bardzo małą sprawność.

Co do świateł to są dwa wyjścia:
-nowy moduł tamiya (wtedy masz wszystko: wszystkie możliwe światła i dźwięk oraz regiel) i sterujesz wszystkim z 4 kanałowego sterowania (nawet włączasz i wyłączasz światła)
-sterowanie rozszerzalne typu robbe F-.... i moduł przyciskowy do sterowania i moduł wykonawczy do modelu (rozwiązanie w moim aero)

Opcja druga jest tańsza niż moduł tamiya, ale gdy chcemy tylko światła i koniecznie mieć je na "pstryczek" . Opcja I to regiel, sterownik świateł, dekoder dźwięku w jednym, a jego cena ~250 EUR nie jest wygórowana jak za takie urządzenie.

Zostaje jeszcze stary moduł tamiya do świateł (tylko światła, bez regla i brak możliwości sterowania ze sterowania) - ale jest pipacz cofania, stop i migacze.

Awatar użytkownika
Maciek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11189
Rejestracja: 2013-04-25, 21:35
Imię: Maciek
Lokalizacja: Pomerania
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#20

Post autor: Maciek »


Awatar użytkownika
bh91
Teoretyk
Posty: 70
Rejestracja: 2009-01-15, 23:06
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Piaseczno
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#21

Post autor: bh91 »

250 euro to duży cios dla mojej kieszeni jak na dodawajke bajerów w postaci dzwieku, wibracji itp (ale chciałbym mimo wszystko to mieć :p)

Moduły rozszerzalne odpadają - mam jr 9xII wiec modyfikacje niestety ni dla mnie :p

Swiatła, kierunki i inne podobne zrobie dzięki swichom RC (ze starych, tanich i pociachanych serw) Więc Tanio i w miarę solidnie - gdyby jakieś "coś" było niezbędne zawsze można wymyślić jakis układzik (w koncu mam tego technika elektronika).

Tak więc kierunki można zrobić na microswichach (wzorując się na tamiyowum rozwiązaniu) i oszczędzić 1 kanał, lub wykorzystać swich i 2 pozycyjny przełącznik czyli lewo/prawo/off i to samo ze światłami - off/normal/ i wszystkie naraz

Układ świateł wstecznych i piszczyka :D mozna by zrobić z wyjść silnika i dołożyć diodę, aby działały tylko podczas cofania - oczywiście dzielnik napięcia i ograniczenie prądu. Ale to jeszcze wstępne przemyślenia ;)

A dźwięków na razie nie będzie :p

---------------U-P-D-A-T-E-------------------------

miało być frezowanie ale chciałem skończyc ramę - niby kilka pierdółem a zeszło mi 2i poł H OAA Wyrównałem wszystko (łacznie z miejscami zagięć) a z tyłu wyciąłęm trochę ramy (górna część ma opadać w dół) - długość to 59,2 cm (wyliczona i rzeczywista :D:D:D). Jutro rano wolne to porobie coś więcej mam nadzieję :)

Rasalo

#22

Post autor: Rasalo »

W jakiej skali ma być ten Mercedes, bo raczej nie w 1:10 :?

Awatar użytkownika
bh91
Teoretyk
Posty: 70
Rejestracja: 2009-01-15, 23:06
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Piaseczno
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#23

Post autor: bh91 »

Nie nie nie - skala to tamiyowa ciężarówkowa 1:14. Ciężarówki wedico mają 1:16.

Następną robię w jedynej słusznej 1:10 :D no i łatwiej sobie obliczać ;)

Awatar użytkownika
Maciek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11189
Rejestracja: 2013-04-25, 21:35
Imię: Maciek
Lokalizacja: Pomerania
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#24

Post autor: Maciek »

Obrazek

;)

Awatar użytkownika
bh91
Teoretyk
Posty: 70
Rejestracja: 2009-01-15, 23:06
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Piaseczno
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#25

Post autor: bh91 »

Poprzedni post skasowałem bo niewiele wnosił - dziury do elementów poprzecznych są zrobione - oto fotki z elementami pzredniego zawieszenia i tylnego, oraz z kołami przyłożonymi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS - sprawdzam bo na zdjeciu nie rowno wyszły mocowania sprężyn - są równo - na zdjeciu byly tylko przylozone i się pzrekrzywiły :ok

Zrobiłem także zagięcie z tyłu - ładnie wyszło - a szparki będą zaszpachlowane :OK
tu przed zagięciem:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/48e ... 11f94.html

Jest jeszcze zaplanowane ze 200 otworów opracowanych w systemie takim:

- każdy będzie miał 1,2mm - można nagwintować na M1,6 lub rozwiercić
- będą w odstępach w poziomie 4mm a w pionie 2mm (2 rzędy na górze i na dole) więc można rowiercać do fi 3mm obok siebie
- dodadzą realizmu

Myślę że to dobre rozwiązanie, bo będzie łatwo dopasować zabudowę albo po prostu ją zmienić bez zbędnego kombinowania :{} do ramy, oraz mocowanie innych elementów jak zbiorniki na paliwo itp. Musze dokupić wiecej tych śrub bo ładnie wyglądają :D ale 20 groszy za sztuke :p

Rasalo

#26

Post autor: Rasalo »

Cały dzień wyczekiwałem na jakiś postęp, i się doczekałem :D
Co do ramy to wygląda bardzo ładnie, niema się raczej do czego przyczepić. Od 200 otworów to ręka może zaboleć ;)

Awatar użytkownika
bh91
Teoretyk
Posty: 70
Rejestracja: 2009-01-15, 23:06
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Piaseczno
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#27

Post autor: bh91 »

To co widać na fotkach było gotowe juz wczoraj - nie lubię pracować z moim aparatem po prostu :D Ręka nie bedzie boleć bo mam stol koordynacyjny ze statywkiem :D duży wydatek ale wart każdej złotówki :p miło się pracuje i równo :} no i wiercę obydwie na raz wiec pójdzie szybko - a odworki 1,2 szybko wychodzą więc mam nadzieje długo nad tym nie siedziec :D pokasuję luzy coby jakaś neirównosć się nie wkradła :q

no to zmobilizowany zaprezentuję efekt gięcia tyłu ramy:

Obrazek

niewiem czy widać - wyszło zgodnie z zamierzeniem - została neiwielka sczelinka - tak jak pisałem bedzie zaszpachlowana (taka 2 skłądnikowa spachla [smierdząca i twarda]) no i jeszcze szparki po gięciu ramy wzdłóż będą szpachlowane :)



AA - i zastanowiło mnie jedno - tam gdzie pracuje jeździ czasem kilka 4 osiowców - czy w tylnym zawieszeniu nie ma amortyzatorów? Tylko same sprężyny? czy jakoś poduszki są ulokowane?

Awatar użytkownika
bh91
Teoretyk
Posty: 70
Rejestracja: 2009-01-15, 23:06
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Piaseczno
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#28

Post autor: bh91 »

Piszę posta pod postem bo się mi nie chce ponownie edytować, kasować jednoczesnie jeszcze raz wklejać linków do wczesniejszych fotek :D.

Ze 250 dziurek powiercone i powiem wam, ze naprawde mi sie podoba - wygląda do złudzenia jak oryginał ;p

obejrzyjcie sobie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

uff :D to w zasadzie można już giąć :p

Rasalo

#29

Post autor: Rasalo »

Wygląda super, kto wie może i ja w ramie od Stara też coś powiercę :D

Awatar użytkownika
bh91
Teoretyk
Posty: 70
Rejestracja: 2009-01-15, 23:06
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Piaseczno
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#30

Post autor: bh91 »

Miałeś racje :D bolała ręka - i szyja :oO teraz zrobię z plastiku podkłądki jakies. Alu resztę zostawiam na jutro :p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Złomowisko...”