Przeprawa - czyli jak to ugryźć

Relacje, wyniki, opisy zakończonych sezonów Spotkań Forumowych RC-TRIAL
ODPOWIEDZ
mirek
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 710
Rejestracja: 2006-08-07, 21:43
Imię: mirek
Lokalizacja: Wrocław

Przeprawa - czyli jak to ugryźć

#1

Post autor: mirek »

Obrazek
Hej zakładam temacik o przeprawówkach - wczorajsze doświadczenia pokazały że ogólnie panowała euforia i totalne zamieszanie - wszyscy wyciągali wszystkich jeździli po czym się da, również po przewróconych modelach :p itd.... Myślę że może przydało by się ułożyć przepisy do tego typu konkurencji.

Na początek mam takie propozycję:

1) Dzielić się na zespoły - np po 3 maszyny, wtedy można więcej przejechać w tyle ludzi i jakoś to zliczać

2) powinna być trasa ustalona bramkami - mogą być szerokie i uwzględniające wywrotki modeli (czyli w trudnych miejscach)

3) podczas całej przeprawy nie wolno dotykac modeli i ich przestawiać czy przenosić.

4) zespoły mogły by dobierać się na rok czasu - wtedy po cyklu zawoduw - byłaby klasyfikacja generalna - (trochę problem jak na jakimś spotkaniu nie będzie kpl z zespołu - ale trudno)

5) odnośnie punktacji to myślę ze podstawowym kryterium powinien byc czas - czyli można się do woli wywracać i ciągac na linach - ale to trwa więc liczy się organizacja - szybkie zapinanie karabinków itd...

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#2

Post autor: Maxim »

Bardzo podoba mi sie ten pomysl Mirku ! :) Musiamy przetestowac na kolejnym spotkaniu ! :OK Pomysl jazdy w 3 osobowych grupach jest zdecydowanie lepszy nic jazda w 10 modeli .... zreszta bylo to wczoraj widac :q :<>

Awatar użytkownika
Maciek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11189
Rejestracja: 2013-04-25, 21:35
Imię: Maciek
Lokalizacja: Pomerania
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#3

Post autor: Maciek »

Zespoly do przeprawy to bardzo dobry pomysl.
Wczoraj bylo troche chaotycznie, wiadomo - pierwsze koty za ploty i nastepnym razem bedzie dobrze.

Gorzej bedzie sie miala sprawa z zespolami bo faktycznie co jesli ktos z zespolu nie dojedzie?

Adrian
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 1450
Rejestracja: 2006-06-29, 01:04
Imię:
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 12 razy

#4

Post autor: Adrian »

zgadzam sie z podziałem na ekipy i na wyznaczenie trasy do przeprawy ale nie na roczne, można wybierać drużyny na każdych zawodach (losowo lub sprawiedliwie ;) ) i traktować to jako konkurencje dodatkową (możliwe nagrody lub wyróżnienia) ale klasyfikacje generalna i zbieranie punktów w całym sezonie odpuścić...

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#5

Post autor: fabian »

Wstępne zasady :OK
Podział na drużyny powinien być na podstawie możliwości modeli np. CC Walika z Tatrą Rafała i jeszcze czymś wypośrodkowanym (TLT czy CLod)

Eras
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4878
Rejestracja: 2006-06-29, 14:06
Imię: ET
Lokalizacja: Warszawa / Lancaster
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#6

Post autor: Eras »

fabian pisze:...
Podział na drużyny powinien być na podstawie możliwości modeli np. CC Walika z Tatrą Rafała ...
śmiesznie będzie wyglądać cc wyciąfające wielką tatrę :D

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#7

Post autor: fabian »

myślę, że będą tylko odwrotne sytuacje ;)

mirek
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 710
Rejestracja: 2006-08-07, 21:43
Imię: mirek
Lokalizacja: Wrocław

#8

Post autor: mirek »

fabian pisze: Podział na drużyny powinien być na podstawie możliwości modeli.... (TLT czy CLod)
W sumie tez o tym myślałem - ale teraz nie wiem czy jest taka potrzeba - chyba tylko cc ma problemy z prześwitem - ale np, sprzęt Adriana i Tomka wspaniale sobie radziły - generalnie zawsze będziemy mieli problem z punktacją kiedy maszyny są czasem 10 razy mniejsze od innych.

Własnie wymysliłem że może powinno być tak że każda drużyna ma jednego cloda, jednego tlt, itd.... - a w trudnym ternie Walika CC idzie na pakę do tatry - ale musi wjechac po podestach.

pozdrawiam
ps
mirek pisze:...zawoduw
kurde jak ja to sprytnie napisałem :OO

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#9

Post autor: Maxim »

Zawoduw :) Dobre :<> Mozna tak zrobic, jeden Clod, jedno TLT i jeden inny model :D

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#10

Post autor: fabian »

przydział jednego modelu z każdego rodzaju podwozia, a raczej na podstawie nazwy modelu bazowego, jest chyba najlepszym rozwiazaniem.

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#11

Post autor: Maxim »

Tez tak uważam :{}

Awatar użytkownika
Tomy
* PIONIER / AT! *
* PIONIER / AT! *
Posty: 2650
Rejestracja: 2006-06-29, 20:39
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wielka Polska :)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#12

Post autor: Tomy »

zespoły łatwiej będzie utworzyć "lokalnie" na zawodach można zrobić przeprawę północ-południe
łatwiej jest ćwiczyć - szczególnie Wam z południa i z północy (a ja mam bliżej na północ)
trzeba też uwzględnić te wredne częstotliwości - zakłócenia były fatalne

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#13

Post autor: Maxim »

Faktycznie trzeba pomyslec o komplecie kwarców :o

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Spotkań Forumowych RC-TRIAL”