RC Nennox in motion

Nasze filmy trialowe ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krizi
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 3182
Rejestracja: 2009-01-23, 19:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Złotniki Kujawskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: RC Nennox in motion

#136

Post autor: Krizi »

A ja bym tego podwozia tak odrazu nie odstawiał na półkę... Sam w tej chwili, testuję dwa podobnego typu podwozia i widzę w nich duży potencjał i będę z całą pewnością próbował to udowodnić w przyszłym sezonie :)

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: RC Nennox in motion

#137

Post autor: RC-Nennox »

Krizi pisze:A ja bym tego podwozia tak odrazu nie odstawiał na półkę... Sam w tej chwili, testuję dwa podobnego typu podwozia i widzę w nich duży potencjał i będę z całą pewnością próbował to udowodnić w przyszłym sezonie :)
:brawo
:piwo

Awatar użytkownika
irko
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1595
Rejestracja: 2011-10-09, 23:32
Imię: Irek
Lokalizacja: mazowieckie
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: RC Nennox in motion

#138

Post autor: irko »

RC-Nennox pisze:
irko pisze:Błażej, ale to nie ma sensu.
Ten model jest żle pomyślany.
Tutaj wszystko zostaje delikatne, tylko udaje duzy model

Te cześci nie podejda też pod kulaka. O ile w tym co ja mam to były DOKŁADNIE te same kielichy, półosie itp. tylko przedłuzone na ośkach - to tu ktoś chciał usunąć szpulki i zrobić to lepiej.
Czy wyszło lepiej? Nie sądze.

Osobście do klasy SCALED wybrałbym raczej mosty MST
Tutaj zaleta jest odrobine niższa cena (o ile nie przyjdzie zapłacić cła)

https://www.banggood.com/HSP-RGT-136100 ... rehouse=CN
Mosty MST?
Wybacz to ja już wolał bym nie startować w scaled jak miał bym wybrać mosty MST. Wielkie gruchy, łamliwe półosie i te wspaniałe sprężynki które wypadają co chwila i gubimy piny.


Ale Ok skoro Ty wiesz lepiej nie mając modelu w rękach to pewnie tak jest. A ja się nie znam bo młody jestem. Pozdrawiam i kończę tą dyskusje zanim zrobi się nie miło.
Przepraszam Blazej z czym te mostki roznia sie od HSP Kulaka? tylko tym ze sa od kulakowych bardziej niepraktyczne (nie maja jedynej zalety kulakowych - malej szerokosci) a tak samo slabo wykonane.
Na zawody te mostki to moze podejda. Jesli tylko 5x do roku maja byc jezdzone...
na razie testuje MST w Pajero i jestem zadowolony.
Tych tak po prostu do jazady na modelu klasy Scaled czyli zwykle duzy na kolach 105mm nie polecam!
Mam 4 szt podwozi z mostami HSP kulak i TO SA BARDZO DELIKATNE dyfry.

Na tym lekkim modeliku z leksanu to moze sie sprawdzic ale dodajmy do tego fajna karoserie, wnetrze, ciezar do kól i mamy gotowy przepis na mielonke w mostach...

PS. A dlaczego uwazasz ze wymiana pogladow moze sprawic ze bedzie nie milo?

Awatar użytkownika
irko
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1595
Rejestracja: 2011-10-09, 23:32
Imię: Irek
Lokalizacja: mazowieckie
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: RC Nennox in motion

#139

Post autor: irko »

tak wyglada zniszczony loker tego typu.
Załączniki
4877b57b031f1233gen.jpg

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: RC Nennox in motion

#140

Post autor: RC-Nennox »

irko pisze:tak wyglada zniszczony loker tego typu.
Bardzo ciekawe plastikowy loker się zmielił :ziew
Tak jak mówiłem na filmie i również pisałem, są dostępne metalowe lokery.
Dodam, że na ostatniej przeprawie w Hapejowie gdzie teren był naprawdę trudny jeden taki model przejechał bez żadnych problemów.

Myśle, że totalnie nie ma sensu prowadzić tej rozmowy dalej bez prawdziwych testów w terenie.
Pozdrawiam. Miłego wieczoru :)

Awatar użytkownika
irko
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1595
Rejestracja: 2011-10-09, 23:32
Imię: Irek
Lokalizacja: mazowieckie
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: RC Nennox in motion

#141

Post autor: irko »

A moja jazda w terenie to pies? ;)
To sie zmielilo na kolach od mst.
A jedna jazda na zawodach jak ta jaskolka, wiosny nie czyni ;)

Jesli sa metalowe lokery to fajnie. Jak nastepny sie zmieli w SS-owym modelu bede zmieniac na taki wlasnie.:OK

Ale ze producent dajetaka slabizne ktora od razu trzeba modyfikowac?To juz nie wychodzi tanio...
Przypomina mi to mosty Scouta z takim plasticzanym lokerem - niby porzadne i wygladaja jak axial ale jednak nie bardzo dobre...

Awatar użytkownika
irko
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1595
Rejestracja: 2011-10-09, 23:32
Imię: Irek
Lokalizacja: mazowieckie
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: RC Nennox in motion

#142

Post autor: irko »

A tak poza tym to jaka srednice gruszki mostu ma ta konstrukcja?
Kulak ma 28mm, MST 36mm. Czyli zysk na przeswicie pod mostem 4mm

Awatar użytkownika
Krizi
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 3182
Rejestracja: 2009-01-23, 19:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Złotniki Kujawskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: RC Nennox in motion

#143

Post autor: Krizi »

Oj tam oj tam :) a gdzie frajda z budowy, modyfikacji i napraw... wszak to sentencja modelarstwa ;). Ja tam nigdy ani RtR ani nawet Kit nie miałem i nie narzekam... zato mam mosty Carson i Team Associated, które może nie wytrzymają tyle co Wasze konstrukcje lecz będę próbował nadal propagować te niepopularne podzespoły :ok

Awatar użytkownika
irko
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1595
Rejestracja: 2011-10-09, 23:32
Imię: Irek
Lokalizacja: mazowieckie
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: RC Nennox in motion

#144

Post autor: irko »

Chwala ci za to.
Jednak trzeba uczciwie przedstawić wszystkie za i przeciw. Tutaj bardzo duzo jest przeciw...

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2099
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: RC Nennox in motion

#145

Post autor: Gorg »

RC-Nennox pisze: Błąd czy nie błąd w instrukcji to i tak masakra.
W tym i zeszłym roku na różnych spotkaniach miałem okazje serwisować wiele tych modeli.
Co do łamliwości półosi to wiem, że materiał jest przechorowany i kruchy, znajomy ukręcił półoś przy samym cvd testując na kanapie czy model po złożeniu jedzie do przodu i do tylu.
Sam osobiście w modelu kolegi na jednym spotkaniu ratowałem cztery razy sprężynki, za trzecim doszedłem o co chodzi z tym „błędem” - myśleliśmy wtedy z właścicielem, że to jego błąd i przez pomyłkę sam źle złożył. Niestety po założeniu tej sprężynki prawidłowo model ujechał kilkanaście metrów i półoś się poddała :(
Ja wiem, że każdy model jest inny, jak i również inaczej jest użytkowany.
Jerry np nigdy problemów nie miał z mostami MST.
Niestety wielu znam właścicieli MST czy to małych czy dużych których modele stoją od dawna na półce z ukręconymi albo wałami albo półosiami.
Pozwolę sobie tylko skomentować opinię na temat mostów MST.
Nie wiem co oznacza że materiał jest przechorowany ale chętnie poznam definicję tego słowa.

Jeżdżę modelem z podwoziem MST rok (7xzawody całodzienne i jazdy luźne). Złego słowa nie mogę powiedzieć o tym podwoziu. W Pucharze Śląska jeszcze od roku startuje 7 innych podwozi MST.
Przez cały sezon nikomu nie zdarzyła się żadna awaria w tych podwoziach.
A jak wiadomo zawody to nie jazda wokoło komina i nikt modeli nie oszczędza.

Dlatego napisz ile tych podwozi MST musiałeś już reanimować że pozwalasz sobie na tak pewne i negatywne oceny.

Ja również uważam że to wszystko wina MST - a wiesz dlaczego? - bo zdecydowało się wypuścić na rynek wersję KIT która ab złożyć trzeba mieć jako takie pojęcie techniczne.

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: RC Nennox in motion

#146

Post autor: RC-Nennox »

Gorg pisze:
RC-Nennox pisze: Błąd czy nie błąd w instrukcji to i tak masakra.
W tym i zeszłym roku na różnych spotkaniach miałem okazje serwisować wiele tych modeli.
Co do łamliwości półosi to wiem, że materiał jest przechorowany i kruchy, znajomy ukręcił półoś przy samym cvd testując na kanapie czy model po złożeniu jedzie do przodu i do tylu.
Sam osobiście w modelu kolegi na jednym spotkaniu ratowałem cztery razy sprężynki, za trzecim doszedłem o co chodzi z tym „błędem” - myśleliśmy wtedy z właścicielem, że to jego błąd i przez pomyłkę sam źle złożył. Niestety po założeniu tej sprężynki prawidłowo model ujechał kilkanaście metrów i półoś się poddała :(
Ja wiem, że każdy model jest inny, jak i również inaczej jest użytkowany.
Jerry np nigdy problemów nie miał z mostami MST.
Niestety wielu znam właścicieli MST czy to małych czy dużych których modele stoją od dawna na półce z ukręconymi albo wałami albo półosiami.
Pozwolę sobie tylko skomentować opinię na temat mostów MST.
Nie wiem co oznacza że materiał jest przechorowany ale chętnie poznam definicję tego słowa.

Jeżdżę modelem z podwoziem MST rok (7xzawody całodzienne i jazdy luźne). Złego słowa nie mogę powiedzieć o tym podwoziu. W Pucharze Śląska jeszcze od roku startuje 7 innych podwozi MST.
Przez cały sezon nikomu nie zdarzyła się żadna awaria w tych podwoziach.
A jak wiadomo zawody to nie jazda wokoło komina i nikt modeli nie oszczędza.

Dlatego napisz ile tych podwozi MST musiałeś już reanimować że pozwalasz sobie na tak pewne i negatywne oceny.

Ja również uważam że to wszystko wina MST - a wiesz dlaczego? - bo zdecydowało się wypuścić na rynek wersję KIT która ab złożyć trzeba mieć jako takie pojęcie techniczne.
Gorgu a więc tak :
definicja jest prosta - literówka się wdała i miało być PRZEHARTOWANE czyli po prostu kruche.
Na samej Offmanii miałem okazję reanimować kilka podwozi, w dwóch tylko wypadł pin, jeden miał ukręconą półoś a w kolejnym wały i orczyk plastikowy więc można pominąć. Rok wcześniej na Recon G6 usterek typu ukręcony wał czy uszkodzona półoś było kilka, nie pamiętam ile dokładnie.
Zawody to na pewno nie jazda w koło komina ale WSW to też nie jest gdzie modele zamiast stać i czekać na swoją kolej jeżdżą kilka godzin w różnym terenie :)
NA samych spotkaniach w Warszawie był taki czas gdzie z każdego WSW jakieś MST wracało z napędem na trzy koła.
Ja wszystko rozumiem i wiele zależy od tego jak się jeździ ale strasznie mnie dziwi, że w moim otoczeniu pojawiają się awarie w modelach MST czy TRX4 lub Ascender a gdzieś dalej już te modele śmigają bez usterek. hmm może to po prostu wina klimatu? :P

Dodam tylko, że jak Rafałwaw pierwszy raz pokazał mst cmx to byłem nim zauroczony bo tak fajnie pracującego zawieszenia w modelach tego typu nigdy nie widziałem. Niestety czas pokazał, że nie są to idealne konstrukcje i swoje wady posiadają.
Jakieś mikro doświadczenie już mam czy to z własnego podwórka czy z opinii znajomych z różnych stron świata.
Wszystko się da popsuć pytanie tylko ile trzeba w to włożyć wysiłku. A pękająca ośka napędowa przy pierwszym uruchomieniu na kanapie to troszkę słabo moim zdaniem i tak znam kilka takich przypadków.
Pomijam oczywiście awarie wynikające z błędów właściciela typu za duże koła czy zbyt mocny napęd.

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2099
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: RC Nennox in motion

#147

Post autor: Gorg »

OK, to mamy poprostu odmienne doświadczenia z tym modelem.

Co do hartowania części to bym autorytatywnie się nie wypowiadał bo nikt tego nie sprawdził a jedynie plotka na wiosce krąży ;-).

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: RC Nennox in motion

#148

Post autor: RC-Nennox »

Gorg pisze:OK, to mamy poprostu odmienne doświadczenia z tym modelem.

Co do hartowania części to bym autorytatywnie się nie wypowiadał bo nikt tego nie sprawdził a jedynie plotka na wiosce krąży ;-).
Dokładnie tak :)
:piwo
Do zobaczenia na szlakach :)

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: RC Nennox in motion

#149

Post autor: RC-Nennox »



Filmik z ostatniego WSW. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy ...”