RECON G6 w Bałtowie, 30.09.2017

Spotkania i imprezy które już odbyły się.
ODPOWIEDZ

PIERWSZY W HISTORII RECON G6 W POLSCE ODBĘDZIE SIĘ 30. WRZEŚNIA 2017! WEŹMIESZ W NIM UDZIAŁ?

Tak
78
91%
Nie
8
9%
 
Liczba głosów: 86

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Recon G6 w Polsce w 2017

#61

Post autor: RC-Nennox »

Jerry_Cornelius pisze:
RC-Nennox pisze: Jeśli chodzi o wpisowe - m.in. ze względu na jego wysokość uparliśmy się, by ogłosić polski RECON G6 równo rok wcześniej :)
Weź pod uwagę, że to jest "nieco" większa impreza niż np zawody forumowe, gdzie wpisowe idzie tak na prawdę na dyplomy i tego typu sprawy.
W przypadku Recona przygotowań jest znacznie więcej.
Szczególnie jak widzę że te wpisowe to jednocześnie Tick et do losowania nagród? Jak było w przypadku innych imprez Recona? ;)
Oczywiście! :D

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Recon G6 w Polsce w 2017

#62

Post autor: welna79 »

RC-Nennox pisze:
welna79 pisze:Ale mam nadzieję że nie takich powyżej ***** by Hilton & Sharaton
:D

No to czekam razem z ciną i całą ekipą na resztę newsów

Qle, tylko te $$$$$ wpisowe mnie trochę poraża :Y
Noclegi są od pokoi kilkuosobowych z piętrowymi łózkami i wspólną łazienką, przez agroturystykę po kilku gwiazdkowe hotele - coś dla siebie znajdziesz w okolicy na pewno :P
Jest też pole namiotowe ale na to może być ciut za zimno w nocy.

Jeśli chodzi o wpisowe - m.in. ze względu na jego wysokość uparliśmy się, by ogłosić polski RECON G6 równo rok wcześniej :)
Weź pod uwagę, że to jest "nieco" większa impreza niż np zawody forumowe, gdzie wpisowe idzie tak na prawdę na dyplomy i tego typu sprawy.
W przypadku Recona przygotowań jest znacznie więcej.
Spoko, jestem przygotowany na wiele ewentualności:
Obrazek
LUB
Obrazek

:hehe
A co do 11-tu miesięcy - masz rację, to dość czasu by zapełnić skarbonkę.
Muszę coś w domu wymyślić z zegarem czasowym, żeby przypadkiem skarbonki nie oskubać przed Reconem :)

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Recon G6 w Polsce w 2017

#63

Post autor: RC-Nennox »

welna79 pisze:Spoko, jestem przygotowany na wiele ewentualności:
Obrazek
LUB
Obrazek

:hehe
A co do 11-tu miesięcy - masz rację, to dość czasu by zapełnić skarbonkę.
Muszę coś w domu wymyślić z zegarem czasowym, żeby przypadkiem skarbonki nie oskubać przed Reconem :)
W co jak w co, ale w Twoje przygotowanie do nocowania na łonie natury nie wątpimy :D
Może ukryj skarbonkę gdzieś w domu, żeby nie kusiła i ustaw sobie przypomnienie, żeby coś do niej wrzucić raz w miesiącu? ;)

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

Re: Recon G6 w Polsce w 2017

#64

Post autor: Sławek »

A ile wynosi wpisowe ?

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Recon G6 w Polsce w 2017

#65

Post autor: welna79 »

RC-Nennox pisze:....
Może ukryj skarbonkę gdzieś w domu, żeby nie kusiła i ustaw sobie przypomnienie, żeby coś do niej wrzucić raz w miesiącu? ;)
Ano racja - dzięki za bardzo trafną podpowiedź
Przy okazji poszukam sponsora - może żonka coś sypnie :biglol

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Recon G6 w Polsce w 2017

#66

Post autor: RC-Nennox »

Sławek pisze:A ile wynosi wpisowe ?
Na temat wpisowego pisaliśmy na poprzedniej stronie - konkretna kwota na 2017 nie jest jeszcze ustalona.
Ale najprawdopodobniej będzie zbliżona do tegorocznych.
welna79 pisze:
RC-Nennox pisze:....
Może ukryj skarbonkę gdzieś w domu, żeby nie kusiła i ustaw sobie przypomnienie, żeby coś do niej wrzucić raz w miesiącu? ;)
Ano racja - dzięki za bardzo trafną podpowiedź
Przy okazji poszukam sponsora - może żonka coś sypnie :biglol
Trzymamy kciuki :D
Poza tym - Mikołajki, Boże Narodzenie, Wielkanoc, urodziny, imieniny, Dzień Dziecka ;) - jest jeszcze kilka okazji "prezentowych" po drodze :D
Może Święty Mikołaj albo Zajączek coś dorzuci? ;)

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13467
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Recon G6 w Polsce w 2017

#67

Post autor: zotornik »

Dla mniej bywałych w Świecie - można prosić o coś w rodzaju opisu charakteru takiej imprezy.
Zdjęć kilka widziałem, ale to jednak tylko stop-klatki :)

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

Re: Recon G6 w Polsce w 2017

#68

Post autor: Sławek »

A tegoroczna byla jaka ? mam nadzieje, ze to nie tajemnica.

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Recon G6 w Polsce w 2017

#69

Post autor: RC-Nennox »

zotornik pisze:Dla mniej bywałych w Świecie - można prosić o coś w rodzaju opisu charakteru takiej imprezy.
Zdjęć kilka widziałem, ale to jednak tylko stop-klatki :)
Jak najbardziej :)

[youtube][/youtube]

Twórcą RECON G6 jest Amerykanin, Brian Parker. Jak sam mówi - "This is not a race. This is an Adventure.." ["To nie jest wyścig. To jest Przygoda.."].
I właśnie wspomniana Przygoda jest kwintesencją imprezy. Wielokrotnie mieliśmy okazję zetknąć się z sytuacją, gdzie kierowcy nie czekają na siebie bądź sobie wzajemnie nie pomagają na trasie. Błąd! Chodzi właśnie o to, żeby jechać z nastawieniem na dobrą zabawę i współpracę, niezależnie od tego, czy model wymagający wyciągnięcia z rowu należy do kogoś znajomego czy nie :)

Tyle tytułem wstępu - teraz kilka szczegółów:
1) rejestracja online - ruszy za kilka miesięcy. Często jest tak, że osoby zarejestrowane online dostają już na miejscu "goodie bagi" :D Rejestracja na miejscu jest trochę kłopotliwa, dlatego wielka prośba, żeby wszyscy zainteresowani nastawiali się na rejestrację online. Szczegóły podamy bliżej eventu, pewnie najwcześniej 6 miesięcy przed.
2) w sobotę rano do odbioru będą naklejki z numerami startowymi i log booki - czyli "książeczki", w których należy wpisywać informacje dotyczące tego, co się "wydarzyło na trasie" :D czyli np jak są dodatkowe zadania i się je zaliczy, to należy o tym wspomnieć w log booku. Jak dotkniemy bramkę - trzeba to zaznaczyć. itd itd. Bliżej imprezy zrobimy dokładny opis "jak to się je" :) Jeśli będą goodie bagi - również będą do odbioru rano w sobotę.
3) trasy - w Austrii były 2, we Włoszech 4, każda po kilka kilometrów. Generalnie jest to przeprawa, a bramki tylko wyznaczają trasę. W większości są bardzo szerokie :) Jednak, jak już wspomniałem, dotknięcia zaznacza się w log booku.
4) ukryte przedmioty - dobrze mieć oczy dookoła głowy, ponieważ na trasie mogą być, ale nie muszą ;) ukryte różne przedmioty - kilka sztuk dosłownie. W tym roku Sandra znalazła bizona i dostała za niego karoserię ;) Także warto się rozglądać :)
5) "ręka Boga" - nie ma takiej opcji. Można użyć wyciągarki (swojej, lub czyjejś), trapów, ale dotknięcie modelu nie wchodzi w grę. Jak nie ma szans, by ruszyć model w inny sposób, można zaczepić o niego smycz i go "podciągnąć" żeby stanął na koła. Oczywiście trzeba to wtedy zaznaczyć w log booku. Wyciągarek ani trapów nie wpisujemy, bo są częścią przygody :)
6) klasy. Jeszcze nie wiemy dokładnie, które klasy będą u nas, ale wybór jest taki:
1.9 Adventurists - samochody z kołami 1.9
2.2 Adventurists - samochody z kołami 2.2
RECON Rascal - kierowcy poniżej 15 r.ż.
Drivin' Diva class - kobiety
Veteran class - wiek 40-55lat
Senior class - wiek powyżej 55lat
Scale Trials class - "scale adventure rigs" z kołami 1.55 lub mniejszymi
Truck Trials class - dla "scale adventure rigs" 6x6

Które klasy będą u nas - to się okaże, także nie przyzwyczajajcie się do tej rozpiski za bardzo. Na pewno zwrócicie uwagę na klasy "Scale Trials" i "Truck Trials". W obu przypadkach samochody są opisane jako "scale adventure rigs". W "Scale trials" to NIE SĄ trialówki jak w naszych SSach! Już wyjaśniam - tak jak Scaledy poradzą sobie na trasie, tak SSy zdecydowanie będą miały sprawę utrudnioną. To muszą być autka, które dadzą radę jeździć cały dzień niekoniecznie po łatwym terenie. Jeśli chodzi o "Truck Trial" - pewnie pojawią się pytania, czy 8x8 nie mogą wystartować? Zrobimy tak, by mogły ;) Generalnie fajnie by było, gdyby "Klasa Królewska" pojawiła się silną ekipą, bo nieczęsto na Reconie "Truck Trials class" jest licznie obstawiona i to byłaby na pewno świetna promocja forum :)

7) czas - RECON G6 NIE JEST NA CZAS. Tak jak w Austrii w tym roku był lekki niewypał z czasem i nie wszyscy dojechali, tak we Włoszech już problemu nie było. Generalnie jest wyznaczona godzina, o której wszyscy powinni dotrzeć do bazy i oddać log booki. Organizatorzy wybiorą kierowców dnia i będą losować nagrody :) A trasy są tak ułożone, żeby w ciągu dnia był czas na zjedzenie obiadu :)
8) Night stage - nocny przejazd. Czyli w największym skrócie przejazd po zmroku - konieczne oświetlenie modelu, wskazane czołówki :) Szczegóły podamy bliżej eventu :)
9) skalowe akcesoria - zwykle wymagane jest 10 sztuk. Dodatkowo są również "tematy" poszczególnych Reconów - np we Włoszech camping i kajaki/łódki, w Austrii trzeba było mieć skalowe akcesorium, które pomoże przetrwać na Erzberg ;) w Hong Kongu musza mieć skalowe pałeczki ;)
10) nagrody - kierowcy dnia w poszczególnych klasach dostają symboliczne statuetki. Losowanie nagród od sponsorów odbywa się na koniec dnia, a przed nocnym przejazdem. Zwykle są też (na początku, podczas "orędzia do narodu", o czym niżej) wybierane samochody dnia w kilku kategoriach.

Cała impreza, już po odebraniu numerów startowych, rozpoczyna się "orędziem do narodu" w wykonaniu Parkera :) Tłumaczy wtedy wszystkie zasady.
Ponieważ Parker mówi po angielsku i log booki są również w tym języku, przygotujemy "ściągę" po polsku do wydrukowania, żeby każdy wiedział co i jak :) Na miejscu też będziemy mieli kilka egzemplarzy dla zapominalskich ;) "Orędzie" będzie na bieżąco tłumaczone, także bez obaw :)

I to chyba tyle na tę chwilę :) Jeśli macie jakieś pytania to piszcie, bo mogło nam coś umknąć :)

A i jeszcze jedno - plan jest taki, że warto będzie przyjechać w piątek, żeby być wieczorem na miejscu ;) Dodatkowo niedzielę też planujemy zagospodarować ;)
Także szykujcie się na cały weekend zabawy :D

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Sławek pisze:A tegoroczna byla jaka ? mam nadzieje, ze to nie tajemnica.
Pytasz o wysokość wpisowego? Jeśli tak, to tak jak napisałem wyżej - stronę wcześniej są informacje na ten temat :)
Myślę, że okolice €30 są najbardziej realne, ale to się okaże za jakiś czas.

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11534
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Recon G6 w Polsce w 2017

#70

Post autor: Radek »

Ciekawie to opisałeś i przyznam szczerze że mnie teraz dopiero to zaciekawiło, z tego co mi wiadomo dostaniesz możliwość edycji, to radzę to wkleić do pierwszego postu.

Ja od siebie mam tylko prośbę żeby udało Ci się załatwić to 8x8 w klasie Truck Trials class bo inaczej u nas by była porażka :D

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Recon G6 w Polsce w 2017

#71

Post autor: RC-Nennox »

Radek pisze:Ciekawie to opisałeś i przyznam szczerze że mnie teraz dopiero to zaciekawiło, z tego co mi wiadomo dostaniesz możliwość edycji, to radzę to wkleić do pierwszego postu.

Ja od siebie mam tylko prośbę żeby udało Ci się załatwić to 8x8 w klasie Truck Trials class bo inaczej u nas by była porażka :D
Dzięki :D Byłoby super gdybyśmy mogli edytować pierwszy post! :) To wtedy oprócz nowych wiadomości w kolejnym komentarzu, wszystko aktualizowalibyśmy w pierwszym poście, żeby było w jednym miejscu to, co najważniejsze :)

Tak właśnie myśleliśmy, że bez 8x8 to nie ma szans się udać :figa Myślę, że nie powinno być z tym problemu - zobaczymy :) Pytanie tez ile trucków planuje się pojawić :)

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6928
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Recon G6 w Polsce w 2017

#72

Post autor: jaruso »

RC-Nennox pisze:Byłoby super gdybyśmy mogli edytować pierwszy post! :) To wtedy oprócz nowych wiadomości w kolejnym komentarzu, wszystko aktualizowalibyśmy w pierwszym poście, żeby było w jednym miejscu to, co najważniejsze :)
Trzeba było tak od razu :OK
Edycja pierwszego posta i uzupełnienie informacji jak najbardziej wskazane ;)

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Recon G6 w Polsce w 2017

#73

Post autor: RC-Nennox »

jaruso pisze:
RC-Nennox pisze:Byłoby super gdybyśmy mogli edytować pierwszy post! :) To wtedy oprócz nowych wiadomości w kolejnym komentarzu, wszystko aktualizowalibyśmy w pierwszym poście, żeby było w jednym miejscu to, co najważniejsze :)
Trzeba było tak od razu :OK
Edycja pierwszego posta i uzupełnienie informacji jak najbardziej wskazane ;)
Oj no bo nie chcieliśmy się narzucać :p
Edycja działa - zaraz zabieram się za przeniesienie najważniejszych informacji tam :) trochę spróbuję okroić moje wypracowanie, żeby było bardziej "w pigułce" ;)
Jerry_Cornelius pisze:Uhuhu to aż się prosi odszykowac kraza :D dać wojskowa zabudowę i sru w teren :D
Chociaż mógłbym i kamaza wystawić ;) bo też mam do niego zabudowę.
Fakt promocja byłaby niezła :VV
Działaj działaj! :D

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2490
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Recon G6 w Polsce w 2017

#74

Post autor: cina »

RC-Nennox pisze: Tak właśnie myśleliśmy, że bez 8x8 to nie ma szans się udać :figa Myślę, że nie powinno być z tym problemu - zobaczymy :) Pytanie tez ile trucków planuje się pojawić :)
jest jeszcze 6x6, a tak w sumie jak ogłosisz mobilizację to wszyscy się powinni pojawić :)

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Recon G6 w Polsce w 2017

#75

Post autor: RC-Nennox »

cina pisze:
RC-Nennox pisze: Tak właśnie myśleliśmy, że bez 8x8 to nie ma szans się udać :figa Myślę, że nie powinno być z tym problemu - zobaczymy :) Pytanie tez ile trucków planuje się pojawić :)
jest jeszcze 6x6, a tak w sumie jak ogłosisz mobilizację to wszyscy się powinni pojawić :)
Na to liczę :D
W opisie klasy jest tylko 6x6 (przynajmniej na razie ;) ) a u nas kilka 8x8 jeździ jednak ;) dlatego będziemy rozmawiać, żeby dodać 8x8 :) Nie spodziewam się problemów, ale i tak trzymajcie kciuki na wszelki wypadek ;)

...

:update no to przerzuciłem informacje do pierwszego posta i zmieniłem pytanie w ankiecie - już nie jest "Czy jeśli RECON G6 miałby odbyć się w październiku..." tylko "PIERWSZY W HISTORII RECON G6 W POLSCE ODBĘDZIE SIĘ 30. WRZEŚNIA 2017! WEŹMIESZ W NIM UDZIAŁ?". Tak chyba będzie rozsądniej, jak już wiadomo, że będzie :) No i nie zmienia to sensu pytania tak bardzo, więc mam nadzieję, że żadna z osób, które oddały głos, się nie obrazi :england
Ostatnio zmieniony 2016-11-07, 17:04 przez RC-Nennox, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum pozostałych spotkań i imprez”