Luźna wyprawa na Ślężę | 15.09

Spotkania i imprezy które już odbyły się.
Awatar użytkownika
Tomy
* PIONIER / AT! *
* PIONIER / AT! *
Posty: 2650
Rejestracja: 2006-06-29, 20:39
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wielka Polska :)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Luźna wyprawa na Ślężę | 15.09

#31

Post autor: Tomy »

Zotorniku, a Ty w ogóle to dojechałeś?
Przyznaj się tu proszę... Hmmm?
:hehe

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Luźna wyprawa na Ślężę | 15.09

#32

Post autor: welna79 »

Tomy, też zwróciłem na to uwagę że nie widać ani Wojtka ani modelu
A pisał że dojeżdża do Wrocka :Y
To gdzie on wylądował?
Na rynku śmiga między krasnalami?

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2732
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Luźna wyprawa na Ślężę | 15.09

#33

Post autor: ges »

Jest, jest. To znaczy był, był.
Na ostatnim planie na zdjęciu. :D
Wjechał i zjechał :)
Załączniki
10m.jpg
04m.jpg

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Luźna wyprawa na Ślężę | 15.09

#34

Post autor: zotornik »

Tomy pisze:Zotorniku, a Ty w ogóle to dojechałeś?
Przyznaj się tu proszę... Hmmm?
W gościach byłem, to nie wypadało pchać się na pierwszy plan.


Ruszyliśmy ochoczo, później było już tylko pod górę.
Obrazek

Tu jeszcze razem, za chwilę trasa nas rozdzieliła na tych "ładnych" i na tych co mieli nieco większe koła.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieżyca (415 m n.p.m.) odhaczona :)
Obrazek

Przez dużą część trasy miałem pasażera na gapę :)
Obrazek

Teren bardzo atrakcyjny i do jazdy i do fotografowania, ale ...
Obrazek



p.s. - do owego "ale"
Nie chce się tu mądrzyć - Ślężę Koledzy z Dolnego Śląska znają świetnie i byli tam nie raz - więc jest ona do zdobycia i to nie ulega wątpliwości. Moje post scriptum to taka uwaga skierowana i przeznaczone dla Tych, co by zapragnęli zdobyć "górkę" przy sprzyjającej okazji samodzielnie lub w innej kompani.

Jak napisałem wyżej: "góra może być Wasza", ale trudność takiej RC wyprawy - i co za tym idzie potrzebny czas do jej pokonania - istotnie zależy od obranej trasy. Z racji kilku szlaków oraz dodatkowych ścieżek, wariantów podejścia jest wiele, u mnie wyglądało to tak:
Obrazek
Dodatkowo czas wspinaczki jest też uzależniony od modelu, którym będziemy jechali. Bo każda trasę da się przejechać, tylko pytanie ile czasu nam to zajmie, jakim kosztem dla stanu modelu i ile będzie nam w związku z tym potrzeba na to paliwa oraz jaki poziom samoirytacji osiągniemy? :)
Jak napisał już ges - na Ślężę dotarliśmy wszyscy, ale tylko połowa na kołach. Trudność terenu sprzyja awariom i to wyeliminowało niektórych. Jeżeli ma być to zabawa i przyjemność - to nie każdą trasę poleciłbym modelom typu SS, a nawet SC, dlatego w pewnym momencie poszliśmy swoimi ścieżkami, tak by każdy miał wyzwania na miarę rozsądnych możliwości swojego modelu. Trasa ma soją długość w km i godzinach, więc warto to rozsądnie zaplanować.

Axial (Andrzeja) i mój TRX-4 radziły sobie nieźle, ale nie bez kłopotów. Nasza trasa w większości kamienista, prawie na całym odcinku zalesiona - idealna na słoneczne dni, ale po deszczach mieliśmy momentami festiwal śliskości kamieni, mchu i paproci ... a może raczej liści :) - który dotykał zarówno modele jak i ich kierowców. W takich warunkach, ewidentnie waga Defka dawała o sobie znać na jego niekorzyść. Wielkość kół - a co za tym idzie prześwitu - na tej trasie też ma niebagatelne znaczenie.
Nie mam telemetrii, więc nie mam bezpośredniego wglądu w zużycie prądu - na ten czas powiem, iż mój model zużył ponad go 2x więcej niż Axial! Ewidentnie czas na jakieś zmiany w modelu, a zacznę od wyłączenia - o ile to możliwe w traxxasowym reglu - odcięcia dla LiPol (zabezpieczając się jednocześnie buzzerem), bo ESC odcina zasilanie nader wysoko. Bez obciążenia pakiety, które musiałem wymienić miały po odpięciu 7,68, 7,27, 7,16 oraz 6,69 V.
Po za tym od strony technicznej oba wspomniane modele spisały się bezproblemowo.

Krótkie podsumowanie trasy z modelem.

Czas wejścia/wjazdu ok. 3,5 godz.:
10:27 start parking
11:16 Wieżyca (postój jakieś 10 minut)
14:00 Ślęża
Wejście zasadniczo bez innych istotnych postojów i bez oglądania ślężańskich historycznych atrakcji.

Postój na szczycie dość krótki, bez zwiedzania i wielkiego biesiadowania - bo tylko nieco ponad kwadrans.

Czas zejścia/zjazdu (wg mnie dość szybkiego) niecałe 2 godz.:
14:18 ruszamy w dół z Ślęży
16:02 parking
Zejście jednym ciągiem, bez postoju ... no może jeden, ale tu bez szczegółów.

Jak z tego widać, wyprawa - jak na modelarską - krótka nie jest!
Koledzy, co tam bywają może nie odczuwali potrzeby dłuższego pobytu na szczycie - ja też tam byłem już kilka razy i wszystko było mi znane - ale jeżeli ktoś idzie pierwszy raz, to ma co tam oglądać. Jest schronisko z jedzonkiem, jest kościół z wieżą widokową i odkrywką archeologiczną w jego podziemiach. Jest też tuż obok - do nie dawna dostępna nielegalnie dla wygimnastykowanych, a obecnie odnowiona - wieża widokowa.
Tak więc korzystając z tych atrakcji czas pobytu na szczycie może nam się spokojnie wydłużyć do 2 godzin jak nic, a tym samym całość zajmie nam nie 5 i pół godziny, a nawet 7 do 8 godzin.
Do tego na "dole" w miejscu jest startu, czyli w Sobótce (jak i okolicy) też można to i owo obejrzeć. Z historycznego ujęcia, to ciekawe miejsce z kilkoma unikalnymi zabytkami - jak kogoś to interesuje oczywiście - bo większość mówi, że nie lubiła w szkole matematyki i historii, a gdy odpowiadam wówczas, iż z wykształcenia jestem historykiem, to wtedy zapada klasyczna niezręczna cisza ... uwielbiam ten moment, nie da się go kupić żadną kartą :D


Reasumując - miejsce na trialową RC wyprawę mega ciekawe. Wymaga jedynie zaplanowania i przygotowania. W przypadku tych co przyjeżdżają z dalszych okolic, można zrealizować to jako np. 2 dniowym wyjazd, gdzie nocleg w Sobótce pozwoli odpocząć po wyprawie, a drugiego dnia można zwiedzić "okoliczności".

Eeee, coś mi się to p.s. rozwlekło :)
Ale może komuś ta moja pisanina się na coś przyda.

Aha - na Wieżycy jest też wieża widokowa, to jeszcze jeden możliwy pożeracz czasu.
I to już naprawdę koniec :W

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Luźna wyprawa na Ślężę | 15.09

#35

Post autor: welna79 »

Wojtek, dzięki za fotorelację oraz opis na który gdzieś tam podświadomie czekałem (być może nie tylko ja).
Dla tych co nie byli (jak ja), opis podejścia, ukształtowania terenu, atrakcji i zjawisk (jak starszy pan przytulony do drzewa, które ni stąd ni z owąd zaczyna "płakać" strumieniem niemal poziomym), pobudza wyobraźnię i odczucie lekkiej zazdrości połączonej z radością z Waszego dobrze spędzonego czasu w tych przemiłych okolicznościach natury.
Dzięki Ci
Dzięki chłopaki za pozostałe fotki


Do zobaczenia gdześ na OeSie
:W



PS.
Faktycznie PS trochę Ci się rozjechał :LOL aż musiałem go szukać gdzieś niemal na szczycuie opisu
Może następnym razem ponumeruj opisy rozdziałami :biglol

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2732
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Luźna wyprawa na Ślężę | 15.09

#36

Post autor: ges »

Uuuulaaalaaa! Ale recenzja :)

:OK
Jak naprawię (czyt. wymienię) serwo, to zaatakuję Ślężę ponownie. Nie może przecież tak być, żebym nie wjechał :)
Ślęża musi zostać zdobyta. :LOL

Daxymillian
Teoretyk
Posty: 50
Rejestracja: 2017-04-20, 12:43
Imię: Damian
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Luźna wyprawa na Ślężę | 15.09

#37

Post autor: Daxymillian »

Cześć Koledzy i Koleżanki.
Mam prośbę jeżeli ktoś ma jeszcze ślad GPS w formacie gpx proszę Podeslijcie na meila damianswierczynski3@gmail.com.

Chcemy wybrać się na Ślęże z naszym Klubem 24.11.2018 oczywiście kto chętny zapraszamy z Nami.

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2732
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Luźna wyprawa na Ślężę | 15.09

#38

Post autor: ges »

Dacie radę bez gpxa. To nie Alpy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum pozostałych spotkań i imprez”