Puchar Polski 2008 i Oficjalne Mistrzostwa Polski 2009.

Spotkania i imprezy które już odbyły się.
Awatar użytkownika
Tomy
* PIONIER / AT! *
* PIONIER / AT! *
Posty: 2650
Rejestracja: 2006-06-29, 20:39
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wielka Polska :)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#31

Post autor: Tomy »

sądzę, że nie wypada nie wyrazić swojego zdania w tym temacie

pamiętam, że na zawodach na Lednicy, podszedł do nas facet, który chciał koniecznie zająć się organizacją tego typu imprez, rozmawialiśmy z nim chyba z Maximem
mówił o torze, zadaszeniu itd
po przemyśleniu sprawy i po tym co teraz tu przeczytałem uważam, że mi osobiście to zupełnie nie odpowiada
najlepsze jest to, że na zawodach, spotkaniach możemy pojeździć wspólnie, porozmawiać, pożyczyć pakiet, zębatkę silnik - i to w trakcie trwania zawodów - to chyba fair play się nazywa
w przypadku komercjalizacji na takie zachowania po chwili nie będzie już miejsca
z drugiej strony, nie można Tobie Kuba zabronić organizacji imprez tego typu ale znak rc-trial.pl (nie wypowiadam się za scale4x4.pl) powinien być związany z tym forum, z tymi ludźmi, tym regulaminem i to jest dla nas jedyne właściwe rozwiązanie
na "spędówy" nie mam ochoty i sądzę, że prędzej powstaną tu jakieś "mini rc-triale" - grupy zwołujące się, żeby odyć spoty w mniejszej skali, niż my - "starzy" zapracowani ludzie będziemy dążyć do tego żeby uganiać się za wielkimi nagrodami, splendorem itd akurat w tej dziedzinie
podsumowując - pomysł jest dobry, ale tylko dla Was i w celu zarobienie kasy
jako przedstawiciel rc-trial - stanowczo w to nie wchodzę!

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#32

Post autor: Maxim »

No to chyba wszystko zostało powiedziane. Myśle, że z powodzeniem temat można zamknąć.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#33

Post autor: zotornik »

A jednak brakuje mi tu jakiegoś "dzieła" w wydaniu Tomy-ego :\

do tego tematu i atmosfery mu towarzyszącej, pasowało by mi tu coś o:

... obronie ojcowizny, wozie kolegi Drzymały (to też w końcu była trialówka), ewentualnie walce o wiarę i honor ... ;)

Awatar użytkownika
Tomy
* PIONIER / AT! *
* PIONIER / AT! *
Posty: 2650
Rejestracja: 2006-06-29, 20:39
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wielka Polska :)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#34

Post autor: Tomy »

bo jeśliby nawet postradać zmysły i chęć odebrać im wszystkim to mało
i drzwi pozamykać a okna zabić to nic
a ręce w pęta związać i w okowy zakuć też niewiele
i nawet oko wykłuć a zęba ukruszyć to bzdura!

bo jeśliby ktoś, lub coś a nawet chyba nikt lub wszyscy na brać naszą trialową nastawać chcieli
a sztandar złowieszczym swym rykiem i grabą zbeszczecić pragnęli
a ducha Triala w nić biznesu i chuci pieniądza zaprzęgnąć - to wara!
powstanie rząd dusz i ręce się z grobu wychylą
a słowo się ziści i orszak utworzy
i stąpać będziem powoli a godnie, w stukocie kół armat i rżeniu koni
a broń będzie straszna, a upiór w amoku
i niechże się stanie co stać się powinno, krew z krwią się pomiesza,
dzień z nocą a zmierzch w świt przejdzie purpurą i jasność się stanie!

niech żyje nasz trial! usłyszysz wołanie
niech żyje nasz trial! i wszystko w rodzinie zostanie...

mówisz masz ;)

Awatar użytkownika
Maciek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11189
Rejestracja: 2013-04-25, 21:35
Imię: Maciek
Lokalizacja: Pomerania
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#35

Post autor: Maciek »

:O dwa razy nie trza bylo powtarzac...zaraz czym predzej pochwycę gitare i nuty odpowiednie dobiorę do słów twych przed chwilą wypowiedzianych i hymnem naszym będzie tekst powyższy ... :O

Awatar użytkownika
barman_pl
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 5077
Rejestracja: 2008-07-17, 22:32
Imię: Halinka
Lokalizacja: blisko Łodzi ;)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#36

Post autor: barman_pl »

:OO ... No nieźle ;)... No cóż... cała prawda napisana ;)

Pozdr.

Awatar użytkownika
Jafiosz
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1746
Rejestracja: 2007-10-10, 18:48
Imię: Paweł
Lokalizacja: Suwałki
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#37

Post autor: Jafiosz »

To było naprawdę super, aż się wzruszyłem OAA

Awatar użytkownika
Marcin
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 5128
Rejestracja: 2006-11-27, 13:31
Imię: M
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

#38

Post autor: Marcin »

i właśnie dla takich klimatów lubie nasze forum ;) i jest fajnie bez banera sponsora powiewającego nad głową :D

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#39

Post autor: zotornik »

MarcinZ pisze:i właśnie dla takich klimatów lubie nasze forum ;) i jest fajnie bez banera sponsora powiewającego nad głową :D
a to Marcinie, dopiero pierwsza z trzynastu zwrotek naszego nowego hymnu ;)

słyszałem, a słuch mam dobry (bo wybiórczy), iż podobno przed zawodami będziemy obok RTI przepytywali z znajomości naszego hymnu, kto nie wyrecytuje z pamięci .... będzie miał kłopot ;)

p.s. Tomy - wiem, że mogę na Ciebie liczyć (szczegółnie jak idzie o przyjazdy na spotkania), tylko zrób coś jeszcze z tym "fjordem" i będzie już całkiem OK

mirek
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 710
Rejestracja: 2006-08-07, 21:43
Imię: mirek
Lokalizacja: Wrocław

#40

Post autor: mirek »

Temat ten powstał jak mnie nie było - więc pisze dopiero teraz.
Nie byłeś dawno na zawodach Marcinie - są banery sponsorów...
Zrypaliście tu Kubę jak psa wszyscy, Unix z tego co pamiętam sam tu na początku pisałeś bo chciałeś zapromować swoje CNC.
Powiem tak - teraz na zawodach były ustawiane przy trasie stojaczki z reklamą sklepy Ładasia, każdy miał naklejki RCshop.pl
Nawet gdzieś tam były napisy że zawody o puchar rcshopu.
Powiem wam, że też się troche zjeżyłem bo nawet nie wiedziałem, że uczestniczę w zawodach o puchar rcshopu - może ktoś z was to wiedział ale ja nie wiedziałem.

To też było takie trochę przywłaszczenie sobie naszej imprezy - na pewno bez zgody wszystkich uczestników.
Jadnak Adam zasponsorował nagrody itd... na filmach wymieniłem na końcu jego adres www jako sponsora - bo uważałem że tak jest uczciwie, choć sam sposób w jaki to wszystko się stało średnio mi się podobał.

Teraz Kuba proponuje jakąś tam "współorganizację" zawodów - piszę że możmy mieć na wszystko wpływ - możę nikt z nas nie chce obcych sędziów itd... ale uważam że zawsze można spróbować zrobić jedne takie zawody i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Z tym torem to jest trochę kiszka bo osobiście też wolę jazdę w różnych miejscach w terenie niż na jednym torze - ale można to też jakoś rozwiązać i spróbować chociaż porozmawiać o tym a nie na początku wszystko przekreślić i stwierdzić że jest do dupy.
Z drugiej strony patrząc jeśli tor będzie rzeczywiście atrakcyjnie przygotowany; z przeszkodami wodnymi, mostkami itd... to może dzięki temu uda się przejechać nam więcej odcinków.
Zresztą tor też można przebudowywać - choć oczywiście wykluczam możliwość oragnizacji wszystkich zawodów w jednym miejscu - bo to będzie po prostu nudne.
Oczywiście macie rację jeśli chodzi o klimat spotkań itd... jadnak prędzej czy później pewnie takie zawody powstaną - więc może lepiej w tym uczestniczyć lub chociaż spróbować o tym porozmawiać.
Takie mam zdanie na ten temat.

pozdrawiam wszystkich

Pablo

#41

Post autor: Pablo »

mirek pisze: Powiem tak - teraz na zawodach były ustawiane przy trasie stojaczki z reklamą sklepy Ładasia, każdy miał naklejki RCshop.pl
Nawet gdzieś tam były napisy że zawody o puchar rcshopu.
Powiem wam, że też się troche zjeżyłem bo nawet nie wiedziałem, że uczestniczę w zawodach o puchar rcshopu - może ktoś z was to wiedział ale ja nie wiedziałem.
Strona 19 zawodów w Rozewiu.Informacja była,kto śledził wątek ten wie.Nikt nie protestował więc nie wiem po co to zamieszanie z Ładasiem.Co do reszty wypowiedzi to nie wypowiadałem się jeszcze w tym wątku ale podpisuje się pod Mirkiem.Za ostro w wątku ogólnym pojechano z Kubą.Dobrze przygotowany tor z rzeczkami,mostkami na którym raz w roku można odbyć zawody to fajna sprawa.Na pewno nie pod szyldem mistrzostw polski rc-trial ale ogólnie z uwagi na przygotowanie i administrowanie go przez firmę która posiada zaplecze finansowe i możliwości-ciekawe.Mnie osobiście nie przeszkadza logo sponsorów,kiedyś chciałem oddać całą budę na powierzchnie reklamową jakiejś firmy.(w dodatku nie związanej z motoryzacją :D ).To zjawisko powszechne a drożyzna na rynku,że hoho ;) Mimo wszystko zawody to nie zlot pojazdów militarnych w Darłowie tylko jakaś forma sportu.
Ostatnio zmieniony 2008-10-28, 12:41 przez Pablo, łącznie zmieniany 2 razy.

mirek
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 710
Rejestracja: 2006-08-07, 21:43
Imię: mirek
Lokalizacja: Wrocław

#42

Post autor: mirek »

Pablo pisze: Strona 19 zawodów w Rozewiu.Informacja była,kto śledził wątek ten wie....
Ok sorki - po prostu zarobiony jestem ostatnio i nie czytam wszystkich postów.

Awatar użytkownika
Ryszard
AT !
AT !
Posty: 239
Rejestracja: 2007-11-04, 12:31
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski 2008 i Oficjalne Mistrzostwa Polski 2009.

#43

Post autor: Ryszard »

. Hejka ,co to znaczy honorowane przez odpowiednie stowarzyszenia,? kto konkretnie chce organizować?Może LOK ?naoglądałem się sędziów z LOKu ,przyjezdżają kasują startowe ,jedząi śpią na nasz koszt ,narzucają własne nieciekawe zasady i tylko chcą rządzić :q
.Podaj więcej konkretów ,a nie tak ogólnikowo przedstawiasz sprawę ,chciałbym dodać że tak jak jest teraz ,czyli spontanicznie mi i Kubie bardzo odpowiada :OK

PLATE
Początkujący
Początkujący
Posty: 481
Rejestracja: 2007-04-22, 11:26
Imię:
Lokalizacja: Zabrze/Königshütte

#44

Post autor: PLATE »

Mirek, Pablo zapytajcie zawodników startujących ( lub tych którzy przestali) jak wyglądają takie zawody i itp

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#45

Post autor: Sławek »

Mirek, zgadza się, zająłem się trialem dzięki temu, że trafiłem na to forum ze strony rc-auto i faktycznie zaproponowałem swoje usługi co wolno czynić każdemu i rc monster również może, w dziale do tego przeznaczonym umieścić info o swoim sklepie. Jednak czym innym jest umieszczenie ogłoszenia a zupełnie czym innym marketing poprzez sponsorowanie i ustalanie reguł gry według własnego uznania. Ja w swoim wątku o CNC nie odnoszę się do regulaminu zawodów, sędziowania, toru, naklejek itp więc mam prośbę abyśmy te dwie kwestie stanowczo rozdzielili.

Natomiast wiem z praktyki jak wygląda każda dyscyplina sportu tudzież hobby jak jej organizacją zajmie się oficjalny związek, stowarzyszenie czy jaka kolwiek inna sformalizowana instytucja. Uwierz mi, po jakimś czasie przestałbyś przyjeżdżać na zawody. A gościom tylko o to chodzi aby zawładnąć tym hobby aby zrobić z tego sport w którym zaczną dyktować swoje warunki, zasady i komercję oraz dodatkowo to jest proces bezpowrotny.

Pozwolisz, że zacytuję Twoją wczorajszą wypowiedź z wątku http://scale4x4.pl/forum/viewtopic.php?t=356
mirek pisze:Generalnie to kameralne spotkanie pojazdów militarnych - ja jadę bo znam organizatorów od ponad 10 lat jeszcze z czasów jazdy motocyklami wojskowymi. A i tak niebawem robię swoje disco na wojskowo. W Kosowie używano takich w formacjach KFOR.

Powiem szczerze że z fajnymi wyjazdami terenowymi jeśli się nie ma paczki znajomych to jest trochę problem - oczywiście zostają imprezy komercyjne jednak to chyba trochę inny klimat.
I tu się zgadzam z tobą w 100% a obawiam się, że propozycja Kubamtx zmierza w kierunku drugiej części Twojej wpowiedzi.

Czy chciałbyś aby Wasze dotychczasowe wysiłki związane z propagowaniem tego hobby w Polsce poszły na marne i zostały zatracone poprzez pchnięcie ich w ramiona szeroko pojętej komercji ? Mam nadzieję, że nie :oo

I proszę nie traktuj mojej wypowiedzi jako skierowaną pod Twoim adresem, ale, że zostałem wyrwany do tablicy to pozowiliłem sobie na kilka słów refleksji w temacie ogólnym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum pozostałych spotkań i imprez”